24th، دسامبر 2013
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 24th, دسامبر 2013 ساعت 1:26 ب.ظ | کد خبر: 37003

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”جلسه ی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با حضور مسئولین و اعضای این ستاد در دفتر امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه در شهرستان دزفول برگزار شد.

در این جلسه “سرهنگ عبدالامیرمحتشمی راد” به ارائه ی گزارشی از مصوبات قبلی این ستاد و نحوه ی اجرای آنها در محرم الحرام در خصوص تذکرات لسانی، نصب بنرهای متعدد در سطح شهر در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر پرداخت .

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با خاطر نشان نمودن پایان ماه حزن و اندوه آل الله و فرا رسیدن ایام برگزاری جشن و مراسمات شادی، تعهد سالن ها و تالارها را در برگزاری قانونمند جشنها خواستار شده و افزود:مدیران این تالارها باید در خصوص نحوه ی اجرای این مراسمات متعهد و پاسخگو باشند.

ایشان ضعف اجرایی قانون را از عوامل ترویج فسادهای اخلاقی و عدم پایبندی هنجار شکنان به مصوبات و قوانین دانسته و افزود:اگر در برخورد با هنجار شکنان قاطع باشیم و اجرای حدود الهی را به تعویق نیندازیم مسلماً فساد و فحشا در جامعه کمرنگ خواهد شد.

“امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه در شهرستان دزفول” با اشاره به ناامنی های سطح شهرستان گفت :سرقت سیم های برق به وفور در دزفول اتفاق می افتد که در واقع بیت المال مردم این شهر به سرقت می رود لذا اگر مجریان قانون در برخورد با خاطیان قاطعانه برخورد کنند و در خصوص سارقان حد اجرا گردد بی شک امنیت در سطح شهرستان ارتقا خواهد یافت.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”گسترش بی حجابی و بد حجابی در جامعه را یادآور شده و تصریح کرد:مدیران در مدارس با بازخواست دانش آموزان بر رعایت حجاب اسلامی تاکید داشته تا محصلان این هنجار اجتماعی را الزام بدانند و خود را موظف به رعایت آن بدانند.

“رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول” با اشاره به رواج فروش آلات موسیقی در سطح شهر خواستار برخورد و محدود ساختن این منکر شده و افزود:طبق فتوای مقام معظم رهبری ترویج موسیقی حرام است لذا ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول موظف است تا با مروجین این منکر قانوناً برخورد نماید.

“سرهنگ محتشمی راد “با اشاره به برگزاری برخی اردوهای تفریحی و گردشگری در سطح شهرستان به صورت مختلط ،خواستار برگزاری تفکیکی این اردوها شد و افزود: با توجه به ترویج روابط دختران و پسران در این اردو ها ، برگزاری چنین تجمعات و اردوهایی در شان شهری چون دارالمونین دزفول نیست .

دیگر اعضای این ستاد نیز استفاده از طبیعت و مناطق گردشگری را برای عموم مردم مفید فاید خوانده ولی خواستار تفکیک جنسیتی این اردوها که توسط آژانس های تفریحی گردشگری برگزار می شوند، شدند.

“دکتر رضا دوست”ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با اشاره به ظرفیت صداو سیما گفت :اگر این رسانه استانی در جذب مخاطب با موفقیت عمل کند می توان از آن در آموزش فرهنگی شهروندان استفاده بهینه نمود.

setadehya.2dey9200002 setadehya.2dey9200001