9th، نوامبر 2013
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 9th, نوامبر 2013 ساعت 5:52 ق.ظ | کد خبر: 35835

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجد دز- در پنجمین شب از گرامیداشت عزای سرور وسالار شهیدان درشهرستان دزفول که با حضور گسترده مردم مومن در نقاط مختلف از جمله مسجد شهید توتونچی برگزارشد “حجت الاسلام والمسلمین حاج علی راجی”گفت: هرچند در مجالس ازامام حسین (ع) بسیار سخن آمده اما هنوز به این امام عزیز معرفت و شناخت لازم پیدانشده است. وی افزود: ما فقط به بازه ی چهار ماهه ی آخر عمر شریف آن حضرت توجه داریم واز شخصیت معنوی ایشان مطلع نیستیم .

“استاد راجی” به بیان شخصیت امام حسین (ع) از زبان امام زمان (عج) در زیارت ناحیه مقدسه پرداخت وگفت: امام زمان (عج) اینگونه جد خودرا خطاب می کنند: ای کسی که نماز تویک نماز معمولی نبودبلکه نمازی بود با رکوع وسجود طولانی. یعنی حضرت دارند به ما خط می دهند که عشاق حسین(ع) نمازشان چگونه باید باشد.

“حجت الاسلام راجی” در تبیین فرازی دیگر از این زیارت تصریح کرد: نگاه امام حسین (ع) به دنیا به عنوان یک گذرگاه است ، یک توقف گاه کوتاه وبه تعبیر آن حضرت ای جد من تگاه تو به دنیا مانند کسی است که به آن وحشت دارد.

وی در تشریح دربند دنیا نبودن و زهد ورزیدن با ذکر مثالی گفت: دنیا مانند ظرف پر از شیره ی انگور است که بعضی از مگس ها فقط نیش خودرا به آن زده تا شیرین شده وبعضی دیگر درآن نشسته ومشغول مکیدن شیره ی آن است تا اینکه در آن غرق می شوند. لذا باید از لذات مشروع بهره برد اما نه آنقدر که در آنها غرق شد.

“حجت الاسلام راجی” با باز گویی برخی از یاران با وفای  امام حسین (ع)  افزود: ای کاش ما نیز مانند آن یار ابا عبدالله الحسین (ع) باشیم که وقتی در مسیر رفتن به خانه متوجه شد کاروان امام عازم کربلاست مرکب و بار گندم خودرا رها کرد وسبک بال به مقصد کربلا ولبیک به امام خود حرکت کرد.

“استاد راجی” در ادامه با طرح این پرسش که آیا در زمان ظهور حضرت نیز ما به راحتی  می توانیم مرکب ودنیای خودرا رها کرده وبه یاری امام بشتابیم ؟

در پایان این مراسم “حجت الاسلام مجتبی ابولقاسمی” به مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداخت  این مراسم تا پایان دهه اول در مسجد شهید توتونچی ادامه خواهد داشت.