21st، اکتبر 2013
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 21st, اکتبر 2013 ساعت 9:33 ق.ظ | کد خبر: 35369

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” هفته گذشته جلسه ی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با حضور مسئولین شهری در دفتر امام جمعه ی دزفول برگزار شد .

در این جلسه “سرهنگ امیر محتشمی راد ” دبیر ستاد به ارائه ی گزارشی از عملکرد این ستاد در شش ماه گذشته ی کاری خود پرداخته و افزود : به مناسبت نزدیکی ایام الله دهه ی محرم و فرارسیدن هفته ی امر به معروف در دهه ی اول محرم باید برنامه ریزی های جامعی برای ارتقای سطح کیفی و کمی این فریضتین صورت پذیرد.

“دبیر ستاد احیای شهرستان دزفول” برپایی همایش تجلیل از آمران به معروف،همایش هیئت امنا و ائمه ی جماعات مساجد ، رزمایش خواهران محجبه در سطح شهرستان ،اجرای بازرسی از وضعیت مدارس دخترانه و جانمایی مکانهایی برای نصب بنر و تابلو روان در سطح شهرستان دزفول را از برنامه های آتی این ستاد برای برپایی هرچه بهتر فریضتین برشمرد.

امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه شهرستان دزفول “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”با تبریک فرا رسیدن دهه امامت ، بزرگترین و بالاترین معروف را ولایت امیر مومنان دانسته و افزود:انسان با داشتنن ولایت علی بن ابی طالب همه چیز دارد و پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله می فرماید :” همانا خداوند بر شما طاعت مرا واجب ساخته و نهی کرده شما را از معصیت من و بر شما واجب کرد که امر مرا اطاعت کنید و همچنین بعد از من علی بن ابیطالب را اطاعت کنید به درستی که او برادر من،وزیر منو وارثو وصی من برشماست ؛ او از من است و من از او هستم ، حب علی ایمان است و دشمن داشتن علی کفر،کسی که او را دوست داشته باشد مرا دوست داشته و کسی که او را دشمن بدارد مرا دشمن داشته ؛ او مولای من است و من مولای او و من مولای هر مسلم و مسلمان “

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول هدف از نشست های متعدد این ستاد را رهنمون جامعه و مردم به فلاح و رستگاری دانسته و خاطر نشان ساخت : اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر از حیث کمیت و کیفیت و زمان هیچ محدودیتی به خود نمی پذیرد و خاصیت آن جلوگیری از انحطاط جامعه و قرار دادن آن در مسیر پیشرفت و تعالیست .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” اجرای امر به معروف و تذکر لسانی را امری عمومی برای جامعه دانست و تصریح کرد:نباید این تصوردر جامعه به وجود آید که چون ستاد احیا وجود دارد دیگران وظیفه ای در قبال رفتار و عملکرد مردم در جامعه ندارند و هرشخص باید به اندازه ی توان خود در این امر مهم سهیم باشد.

“رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول ” نهادینه شدن امر به معروف و نهی منکر را در خانواده و نزدیکان آمرآن آن امری ضروری دانسته و افزود:در هفته ی امر به معروف لازم است تا با اشاعه ی فرهنگ حسینی ، یزید صفتان زمان شناخته شده و مردم ولایت مدار در برابر آنان بایستندو در این راستا باید ارگانها و نهادهای دولتی گام های اولیه را بردارند.

ساماندهی مراسمات جشن و شادی در تالارها و باغات سطح شهرستان دزفول، راههای ترویج امر به معروف و نهی ازمنکر در ایام دهه ی محرم و موضوعات سخنرانی در تکایا و مراسمات عزاداری سرور و سالار شهیدان از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

setad.ehya00003 setad.ehya00001 setad.ehya00002

نظر بینندگان
  1. با سلام
    ویژه برنامه آئین پرده خوانی غدیرر خم در سایت فاطمی دز! لطفا خبر برگزاری آئین پرده خوانی غدیر را در سایت وزین مجد دز قرار دهید:
    http://fatemidez.ir/Posts/293/