21st، سپتامبر 2013
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

همه آنچه دربازدید از”احمدفداله”گذشت در مصاحبه باحاج شکرالله قارم بخشدارمحترم بخش شهیون+گزارش تصویری

بحث انتقالش به بیمارستان مطرح بود . یک ماشین نیسان انجا بود و حاج آقا قاضی راننده آن نیسان را خواست و هزینه انتقال را شخصا خودشان تقبل کردند تا مریض را به بیمارستان منتقل کنند که خیلی هم حس انسان دوستی ایشان مورد توجه جمع قرار گرفت و مریض را به به اتفاق پدر و مادرش به بیمارستان دزفول انتقال دادند

زمان انتشار: 21st, سپتامبر 2013 ساعت 8:43 ق.ظ | کد خبر: 34519

همانطور که “امام جمعه محترم در خطبه های روز جمعه اعلام کردند هفته گذشته تنی چند از مسئولین استانی و محلی در معیت حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” بنا به دعوت اهالی منطقه و جهت بررسی مشکلات و زیرساخت های عشایر یک سفر ۲روزه به منطقه سادات احمدفداله دزفول داشتند که جزئیات این سفر را با “حاج شکرالله قارم” بخشدار محترم شهیون به گفتگو می نشینیم .

در خدمت جناب آقای قارم هستیم، سلام عرض می کنیم خدمت ایشان .

جناب آقای قارم از علت و هدف سفر امام جمعه دزفول و دیگر مسئولین شهری به منطقه احمد فداله بفرمایید؟

بسم ا… الرحمن الرحیم .بنده هم تشکر می کنم از سایت مجد دز که زمینه تهیه این گزارش را فراهم کردند. همانطور که استحضار دارید مناطق احمد فداله و دره کاید جزیی از بخش شهیون شهرستان دزفول است و به طبع ما وظیفه داریم به مناطق محروم بیشتر از سایرمناطق رسیدگی بکنیم . ادارات مختلف آنجا رسالتی دارند که باید انجام بدهند از طرفی هم مدتهاست که از امام جمعه دزفول دعوت کرده بودند تا آنجا سرکشی کند و مشکلات آنجا را رسیدگی کند . خوب توفیقی شد در خدمت حاج آقای قاضی و تعدای دیگر از مسئولین از جمله امام جمعه سردشت حاج آقای نصیری ، مسئولین محترم اداره کل امور عشایری، آقای مهندس محمود ی معاون امور عشایری استان ، آقای مهندس پور فرخی مسئول امور عشایری دزفول،نماینده اداره راه و ترابری ، نماینده اداره منابع طبیعی جناب آقای مهندس فتح الهی برادران هلال احمر جناب آقای  فرخی و رشیدی، آقای نصرالله پور مدیرآموزش وپرورش دزفول و دوستان دیگر در خدمتشون باشیم و همراهان دیگری هم بودند که به عنوان مهمان در خدمتشان بودیم امام جمعه محترم درود بود حاج آقای حسینی و چند نفر از رو حانیونی که از همان منطقه یودند .

 برنامه بازدید تقریبا چه مدت طول کشید ؟

برنامه دو روزه بود لکن منطقه بسیار وسیع است ، از دزفول که حرکت کنیم تا دهستان احمد فداله حدودا۱۶۰ کیلومتر فاصله دارد ، در نتیجه با این مدت کوتاه و استقبال خوبی که مردم داشتند ما فقط توانستیم بخشی از منطقه را بازدید کنیم . برنامه از روز ۲۶ شهریور سه شنبه صبح تا غروب روز چهارشنبه روز ۲۷ .

استقبال مردم از امام جمعه دزفول و هیئت همراه چگونه بود؟  

بنده چون مسئولیتم در ارتباط با بخش شهیون است در خصوص شهیون نظر میدهم . الحمدلله همه مردم ولایتمدار ،با ایمان و در همراه با انقلاب هستند  و در مراحل مختلف انقلاب از مال و جان هیچ کم نگذاشتند ،در زمان جنگ فرزندان خود را به جبهه فرستادند، الان هم هرجای انقلاب ضرورتی باشد حضور پیدا می کنند .

مطلبی و جود دارد چون حاج آقای قاضی علاوه بر اینکه خودشان شخصیت محترمی داشته و نوه مرحوم آیت الله قاضی هم هستند ؛ و سادات محترم این منطقه هم از قدیم نسبت به آیت الله قاضی احترام خاصی قائلند از این جهت این احترام مضاعف شد. بدون تکلف و اغراق عرض کنم برای حاج آقای قاضی احترام زیادی قائل بودند .

توضیحاتی درمورد برنامه ها و بازدیدها بفرمایید؟

برنامه هایی که آنجا داشتیم عصر روز بیست و ششم که ما رسیده بودیم اهالی در خانه یکی از سادات احمد فداله جمع شده بودند . همه مسائل و مشکلات خودشون را مطرح کردند که فضای بسیار صمیمی بوجود آمده بود .همه اعم از اهالی ، شورای اسلامی ، ریش سفیدها و … به صورت چهره به چهره مشکلات خود را مطرح کردند. حاج آقای نصیری امام جمعه محترم سردشت توضیحات کاملی در خصوص مشکلات منطقه دادند . سپس آقای محمودی معاون مدیر کل امور عشایری استان  توضیحاتی راجع به اقدامات امور عشایری ارائه دادند . بنده هم درخصوص برنامه های دولت مسائلی مطرح کردم. و حاج آقا هم قول پیگری رفع مشکلات  را دادند .

فردا صبح در حرم امامزاده احمد فداله حضور پیدا کردیم .مطلبی که “امام جمعه دزفول” را نگران کرده وضعیت امامزاده بود . امامزاده مورد تکریم اهالی منطقه و حتی شهرستان های دیگر هم هست و لی ساختمان امامزاده بصورت نیمه تمام بود که حاج آقا آنجا اظهار نگرانی کردند و قول دادند از طریق اوقاف این مشکل را پیگیری کنند و تاکید این بود که حتما بایستی اهالی هم همراهی کنند . به هر ترتیب ما همان روز  ظهر در روستای فداله عمران که فداله عمران ، پدر همین امامزاده احمد فداله است حضور داشتیم.

طوایفی از سادات آنجا حضور داشتند که حاج آقا در حضور آنها صحبتهایی داشتند و نکته جالبی که در آن منطقه اتفاق افتاد ، حاج آقا برای بانوان منطقه هم بصورت جداگانه سخنرانی کردند . درخصوص اهمیت خانواده توضیحات خیلی خوبی دادند که با استقبال مردم ، احساس شعف و شادی در منطقه ایجاد کرد و این بود که بخوبی مشاهده می شد . حاج آقا هدایایی فراهم کرده بود که علاوه بر افراد میانسال و جوانان به کودکان تقدیم کرد و خاطره زیبایی را در ذهن ها بوجود آورد .

از اقدامات و مصوبات صورت گرفته بفرمایید؟

خوب این گونه که بگوئیم مصوبه داشتیم و حالا پیگیر مصوبه باشیم ، نداشتیم و لی “امام جمعه محترم” قول پیگیری مشکلات را دادند. مشکلات آنجا هم عمدتا خلاصه میشود در بحث جاده ، تلفن و مسائل خدماتی ، بحث بهداشت و درمان ،آموزش و پرورش ،بحث آب رسانی،بحث اشتغال در منطقه و ….  امور عشایری با یک بازدید عینی که دارد در راستای وظایف قانو نی خود باید پی گیر مشکلات باشد، “حجت الاسلام ولمسلمین قاضی دزفولی” هم با توجه به جایگاهی که در سطح شهرستان ، استان و کشور دارند و با توجه به مشاهداتی که خودشان از مناطق محروم داشتند انشالله مشکلات را منتقل خواهد کرد .

نکته بعد اینکه انشالله اگر شورای عشایری که با ریاست آقای فرماندار به دبیری امور عشایری انشالله فعال بشود و حاج آقا هم خودشان در این جلسات شرکت کنند و انشالله مصوبات خوبی در ان کارگروه داشته باشیم  مشکلات حل شدنی است ولی چیزی که حاج آقا قول دادند در راستای وظایف قانونی خود پیگیری شود بحث مسائل فرهنگی است . آنجا فرمایشات خیلی خوبی داشتند . روحانی مورد نیاز منطقه تامین شده واداره امور عشایری هم در رابطه با بحث ایاب و ذهاب همکاری خواهد کرد .

سرگذشت نوزادی که دچار مارگزیدگی شد 

حادثه ای که هم به نوعی تلخ و هم به جهتی امیدواری ایجاد کرد . در شبی که آنجا بودیم در حین جلسه ای که با اهالی داشتیم ، خبر دادند در روستای دورک که تقریبا  فاصله زیادی با آنجا داشت یک نوزادی دچار مار گزدگی شده  . بلا فاصله دوستان امداد و نجات هلال احمر چون همراه ما بودند سریعا خودشان را  رساندند و اقدامات اولیه را انجام دادند و او را انتقال دادند پیش ما . بحث انتقالش به بیمارستان مطرح بود . یک ماشین  نیسان انجا بود و حاج آقا قاضی راننده آن نیسان را خواست و هزینه انتقال را شخصا خودشان تقبل کردند تا مریض را به بیمارستان منتقل کنند که خیلی هم حس انسان دوستی ایشان مورد توجه جمع قرار گرفت و مریض را به به اتفاق پدر و مادرش به بیمارستان دزفول انتقال دادند که الحمدلله مریض در حال بهبودی است و آخرین خبر که داریم ظرف امروز و فردا هم از بیمارستان مرخص خواهد شد .

حرف پایانی :

از لحاظ بهداشت و درمان ما مشکلاتی داریم . با توجه به اینکه دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه تبدل شده است انتظار داریم یک سرکشی اینجا بشود اگرلازم باشد اقداماتی صورت بگیرد. در خصوص کمک رسانی و امداد ونجات از قبیل همین اتفاقی که برای این نوزاد افتاد ، انشالله چاره اندیشی شود و اقدامات موثری صورت بگیرد که مطلب حیاتی و مهمی است .

ahmadfedale00016 ahmadfedale00018 ahmadfedale00021 ahmadfedale00013 ahmadfedale00006 ahmadfedale00005 ahmadfedale00003 ahmadfedale00002 ahmadfedale00001 ahmadfedale00012 ahmadfedale00011 ahmadfedale00009 ahmadfedale00006 ahmadfedale00008