24th، ژانویه 2013
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

روحانیون و فضلای حوزه های علمیه شهرستان دزفول و سایر ائمه جمعه و روحانیون استان با هیأت نمایندگی رهبر معظم انقلاب دیدار کردند+عکس

آیت الله محمدی گلپایگانی حضور مقام معظم رهبری در استان خوزستان در دوران جنگ تحمیلی را از افتخارات این استان دانست و افزود: در برخی مواقع حضرت آیت الله خامنه ای در جریان سفر به خوزستان، با همان لباس نظامی و خاکی جنگ به تهران بر می گشتند و نماز جمعه را اقامه می کردند.

زمان انتشار: 24th, ژانویه 2013 ساعت 7:27 ق.ظ | کد خبر: 27930

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز “ روحانیون و فضلای حوزه های علمیه شهرستان دزفول ، به همراه امام جمعه موقت این شهرستان حجت الاسلام والمسلمین شیخ مرتضی بیگدلی و  سایر ائمه جمعه و روحانیون استان خوزستان با هیأت نمایندگی رهبر معظم انقلاب، متشکل از حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام تقوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و حجت الاسلام احمد مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبری و آیت الله عباس کعبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شامگاه سه شنبه ۳ بهمن ماه در مسجد اعظم اهواز  دیدار کردند.

در این دیدار “آیات موسوی جزایری و شفیعی، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، سید جعفر حجازی، استاندار خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین حاجتی، مدیر حوزه علمیه خوزستان،ائمه جمعه استان حضور داشتند. در ابتدای این دیدار آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان با ابراز خرسندی و شادمانی از سفر هیأتی از سوی مقام معظم رهبری به استان خوزستان ابراز داشت: پیام های مقام معظم رهبری که حامل سلام و تشویق های ایشان است همواره برای مردم و روحانیت استان آشنا بوده است.

وی در ادامه با ارائه آماری از استان خوزستان تصریح کرد: خوزستان با جانفشانی جوانان خود چه در اوایل پیروزی انقلاب و چه در هشت سال دوران جنگ تحمیلی وفاداری خود را به آرمان های نظام در عمل به اثبات رسانده است.

در ادامه مراسم حجت الاسلام تقوی، رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به سابقه بسیار خوب و ارزنده استان خوزستان اشاره کرد و گفت: ایثار و فداکاری مردم خوزستان به تاریخ روح دیگری بخشید. وی در ادامه سخنان خود به مسائلی از قبیل اهمیت وجود علم و آگاهی در انسان و وجود نعمت ولایت فقیه در کشور اشاره کرد.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری پایان بخش این دیدار صمیمانه بود که پس از حضور وی جهت سخنرانی، حاضرین با قرائت شعر و بیان شعارهایی در حمایت از رهبری فضای خاصی را بر مراسم حکم فرما کردند.

“حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی” در سخنان خود به مسائلی از قبیل سابقه خوزستان در دفاع از نظام اسلامی تا به امروز، هجمه های دشمن علیه روحانیت و اهتمام ویژه مقام معظم رهبری به حوزه های علمیه اشاره کرد.

وی حضور مقام معظم رهبری در استان خوزستان در دوران جنگ تحمیلی را از افتخارات این استان دانست و افزود: در برخی مواقع حضرت آیت الله خامنه ای در جریان سفر به خوزستان، با همان لباس نظامی و خاکی جنگ به تهران بر می گشتند و نماز جمعه را اقامه می کردند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: اگر رهبرمعظم انقلاب فرمان دهند نه تنها سربازان اسلام در ایران بلکه در سراسر جهان روزگان مستکبران غربی را سیاه خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان این که روحانیت باید مراقب خود باشد، تصریح کرد: این بدین معناست که باید از هر کار، سخن و عملی که کوچکترین لطمه به آبروی روحانیت وارد می کند پرهیز کرد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: در این شرایط حساس باید مراقب اطرافیان باشیم و به اطرافیان اجازه ندهیم عملی را که به روحانیت لطمه می زند انجام دهد.

حاشیه‌های دیدار روحانیون خوزستان با هیأت نمایندگی مقام معظم رهبری