14th، اکتبر 2012
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

تفاهمنامه ی خواهر خواندگی دزفول و صور امضا شد+عکس

الدبوق:کشتار و موشک باران دزفول در جنگ علیه رژیم بعثی ، یاد کشتار قانا و جنگ های ۲۰۰۶ لبنان را حسن الدبوق:برایم زنده کرد و این کشتارهای بی رحمانه بدلیل وجود دو دولت زورگو چون رژیم بعث عراق و رژیم صهیونیستی اسراییل بود./شهر اصفهان با هفت شهر جهان و مشهد با پنج شهر دنیا خواهر خوانده اند.

زمان انتشار: 14th, اکتبر 2012 ساعت 2:59 ق.ظ | کد خبر: 23439

به گزارش خبرنگار “مجددز ” آئین “عقد تفاهم نامه خواهر خواندگی” بین شهرهای “صور و دزفول” در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه دزفول با حضور مسئولین این دو شهر برگزار گردید.

در این مراسم “مهندس دوایی فرشهردار دزفول “گفت:نزدیکی و هماهنگی با مردم قهرمان لبنان و صور باعث ایجاد تعامل و همکاری جهت توسعه ی دو شهر با توجه به نزدیکیهای فرهنگی،مذهبی و همچنین روحیه ی مقاومت و ایثار گری شده که در نهاد مردم این دو شهر وجود دارد، امید داریم با عقد این تفاهم نامه، توسعه و شکوفایی این دو شهر را رقم بزنیم.

وی هدف از عقد سند خواهر خواندگی را ” وحدت و دوستی” میان مردم این دو شهر که مشترکات فراوانی دارند عنوان کرده و افزود:عقد این تفاهم نامه پنجره ای است تا شهروندان دزفول و صور بتوانند از امکانات، تجربیات و ظرفیتهای یکدیگر در جهت پیشرفت منطقه و شهرشان استفاده کنند.
“دوائی فر “ابراز امیدواری کرد با اجرائی شدن مفاد تفاهم نامه ی مذکور، تعامل گسترده و معنا داری در زمینه های فرهنگی،اقتصادی، ورزشی،مدیریت و توسعه و عمران شهری، برقرار گردد و قطار توسعه ای را که از ۴ سال پیش در شهر دزفول برای آبادانی به حرکت درآمده را، به زودی در شهر خواهر خوانده خود” صور” مشاهده نمائیم.
شهردار دزفول” خاطر نشان کرد: در متن تفاهم نامه آمده است که در طول یکسال طرفین منشور تفاهم سند خواهر خواندگی بین دزفول و صور را از طریق مجاری دیپلماسی پیگیری نمایند.
شهردار دزفول از کلیه کسانی که در برپایی و برنامه ریزی این همایش، چه دوستان لبنانی و چه در ایران و دزفول تلاش کرده اند تقدیر و تشکرنمود.

در ادامه ی این مراسم” مهندس عظیمی فر “رییس شورای اسلامی شهر دزفول با محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم(ص)گفت:اهانت به ساحت رسول اکرم (ص) ذایقه ی همه ی مسلمانان و آزادیخواهان جهان را تلخ کردو امروز دنیا به دو جبهه ی مقاومت و استکبار تقسیم شده و استکبار تمام تلاش خود را در جهت ضربه زدن به مقاومت به کار می برد.

“عظیمی فر” با اشاره به صبوری و ایستادگی مردم لبنان  در برابر استکبار جهانی افزود: جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی از مقاومت را  به عنوان عضوی از خود ادامه داده  و با تمام توان از این کشورحمایت می کند.

وی بیان داشت:تعمیق روابط فرهنگی دو کشور باعث آشنایی نسل جوان ، پیشرفت و توسعه ی صنعت ،عمران و مدیریت شهری را به همراه دارد که امیدواریم این گونه روابط الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی منطقه باشد.

“شهردار شهر صور لبنان” بعد از دیدن کلیپی از زمان جنگ تحمیلی۸ ساله ی عراق علیه ایران که در آیین امضای تفاهم نامه پخش گردید گفت: کشتار و موشک باران دزفول در جنگ علیه رژیم بعثی ، یاد کشتار قانا و جنگ های ۲۰۰۶ لبنان را برایم زنده کرد و این کشتارهای بی رحمانه بدلیل وجود دو دولت زورگو چون رژیم بعث عراق و رژیم صهیونیستی اسراییل بود.

الدبوقگفت: دو شهر صور و دزفول در مبارزه علیه رِژیم های غاصب خارجی تشابهاتی دارند و به این دلیل که دزفول پایتخت مقاومت ایران است بسیار افتخار می کنیم که با این شهر خواهر خوانده می شویم.

وی اقدام مسئولان دزفول در ایجاد تعامل و ارتباط با سایر شهرها را در پیشرفت و توسعه بسیار موثر دانست و گفت: مسئولان دزفول که دارای نیروی جوانی هستند در تلاشند تا برای توسعه و پیشرفت شهر دزفول گام های موثری بردارند که امید است با خواهر خواندگی دزفول و صور لبنان در این راه کارهای خوبی صورت گیرد.

خواهر خواندگی ، شهرها را در مسائل بازرگانی ، اقتصادی ، فرهنگی ، ورزشی و غیره به هم نزدیک و مرتبط می سازد و در ایران ، شهر اصفهان با هفت شهر جهان و مشهد با پنج شهر دنیا خواهر خوانده شده اند.