۱۱م، فروردین ۱۴۰۰
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۵:۲۴ ب.ظ | کد خبر: 87187

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در دیدار اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپوردزفول درخصوص بزرگداشت شیخ اعظم شیخ انصاری(عج) در نهاد امامت جمعه ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه گفت: برگزاری بزرگداشت شیخ انصاری پیشنهاد بسیار خوبی است و در جهت منویات مقام معظم رهبری می‌باشد.

امام جمعه دزفول یکی از عمیق‌ترین برنامه ‎ها برای تولید علم و اندیشه مورد تأکید مقام معظم رهبری را بازگشت به شخصیتهای بزرگی چون شیخ اعظم دانست و افزود: تولید مسائل فرهنگی منافاتی با شعار امسال “تولید پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” ندارد و بلکه مهمتر از تولید در زمینه اقتصادی و تجاری است چراکه فرهنگ و اندیشه زیر بنای مسائل اقتصادی، رفاه، خدمات بوده و می‌تواند در تعمیم شعار سال باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی طرح موضوع کنگره شیخ انصاری را از سوی دانشگاه جندی شاپور دزفول بسیار مسرت بخش عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع نشان از دغدغه‌های فرهنگی دانشگاهیان دارد که بسیار ارزشمند است و باید در این راه گام بلندی برداشته و تمام ظرفیتها به کار گرفته شود.

امام جمعه دزفول به تجربه بسیار موفق بزرگداشت شیخ اعظم در سال ۱۳۷۲ که تبدیل به گفتمان ملی در دزفول شد و بزرگداشت آیت الله معزی در سال ۱۳۹۰ اشاره و اظهار کرد: شیخ انصاری شخصیت بزرگی است که باید با بزرگی وی از او یاد کرد، این کار بزرگ نیاز به افراد باتجربه چون دکتر هدایت‌پناه و دکتر طالعی دارد باید به دور از احساسات، محکم پای کار ایستاد و از توانمندیهای افراد باتجربه استفاده کرد.

امام جمعه دزفول برگزاری کنگره شیخ اعظم انصاری را یک کار بزرگ ملی عنوان و اظهار داشت: اگر بتوانیم تمام ظرفیتهای خود را از قوه به فعلیت برسانیم و کتابهای بیشتری از شیخ انصاری را به چاپ برسانیم قطعاً از کنگره سال ۷۲ قوی‌تر خواهد بود.