۱۴م، اسفند ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۹:۴۶ ق.ظ | کد خبر: 87136

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” کنگره ملی فرشتگان تاریخ ساز به منظور گرامیداشت بانوان شهید و ایثارگر با حضور جمعی از مسئولین در سالن همایش فرمانداری دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم ضمن ابراز ارادت به تمام خانواده‌های شهدا گفت: بر گوشه چادر بانوان ایثارگر و مجاهده این خطه و سرزمین، به احترام، بوسه می‌زنم.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی یاد و خاطره ۲۳ هزار شهید استان خوزستان و ۲۶۲۰ شهید دیار مقاومت، دزفول قهرمان را گرامی داشت و افزود: قریب ۲ درصد مردم دزفول در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند که آمار کم نظیر و بلکه بی نظیری در کشور می‌باشد.

وی به برخی از افتخارات دزفول اشاره کرد و اظهار داشت: قریب ۴۰۰ شهید زن، ۱۳۸ جانباز خواهر، خانواده‌هایی که قریب ۲۱ نفر از خانواده آنها در حملات موشکی به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند، وجود شهدای مفقودالاثر در حملات موشکی و همچنین قطعه دست و پاهای بی نشان برگردانده شده از جبهه‌ها در گلزار شهدای شهیدآباد دزفول که در کشور بی نظیر است، گوشه‌ای از افتخارات دزفول هستند.

امام جمعه دزفول یادآور شد: در دزفول خواهرانی هستند که همسر شهید، مادر شهید، فرزند شهید، خواهر شهید و عروس شهید هستند؛ این ایثارگری در طول تاریخ کم نظیر و بلکه بی نظیر است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: این حوادث تاریخی، افتخار بزرگی برای کشور و ملت ایران است، این افتخارات باید در تاریخ ثبت شود و الگویی برای نسلهای آینده باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: ایثارگری و مجاهدت مردم دزفول به حدی بود که امام راحل فرمودند “مردم دزفول دِین خود را به اسلام ادا کردند” و مقام عظمای ولایت نیز فرمودند “دزفول سرزمین افتخارات است”.

شایان ذکر است که در این مراسم به خواهران جانباز و ایثارگر لوح تقدیر به رسم یادبود و قدرشناسی اهدا شد.