۲۲م، اسفند ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید عباس الیاسی

دیگر نمی‌توان سکوت و گوشه نشینی را اختیار کرد.

زمان انتشار: ۲۲م, اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 86980

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید عباس الیاسی

وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ

والبته شما را به سختی‌ها چون ترس و گرسنگی و نقصان اموال ونفوس وافات زراعت بیازمایم وبشارت و مژده آسایش از آن سختی‌ها صابران است .

از آنجائی که هرکس باید وصیتی به وارثان و کسانی که هنوز در قید حیات هستند داشته باشد من نیز به ناچار وصیت و سفارش خود را چنین آغاز می‌کنم. از میان همه موجوداتی که خدا خلق کرده است، تنها انسان است که دارای قوه ادراک و اندیشه است و تنها انسان است که می‌تواند از میان چندین عمل که برای او امکان دارد، یکی را انتخاب کند و در برابر این انتخاب نیز پاداش و کیفر خواهد دید؛ وانسان موجودی است که همه موجودات خلق شده‌اند تا او به کمال برسد.

و انسان آن نیست که آفریده شده است، بلکه آن است که باید بشود و اکنون که دنیا را سراسر فساد فرا گرفته است و مسلمین از عزت و سعادت بسوی پستی وخواری کشیده می‌شوند وکم کم قوانین بیگانه در مملکت اسلامی جای قوانین و دستورات اسلامی را می‌گیرند.

دیگر نمی‌توان سکوت و گوشه نشینی را اختیار کرد؛ دیگر وقت آن رسیده است که مانند صدر اسلام بر علیه ظلم و ستم قیام کرد و اینک که دشمن به کشور ما حمله ور شده است و شهر ودیار ما را به تصرف درآورده است و ناموس و عزت و عفت ما و مهمتر از همه اسلام در خطر است باید به یاری دین خدا بشتابیم و از روحانیون که همیشه اولین کسانی بوده‌اند که در برابر ظلم و ستم ایستاده‌اند اطاعت و فرمانبرداری کنیم.

زیرا دشمن خوب دریافته است که همیشه و در هر جا اسلام و قشر روحانی مانع بزرگی برای جلوگیری از تجاوز و غارت او بوده و هستند.

و بدانید که در این دوره از زمان اگر ما خدای نکرده شکست بخوریم، اسلام شکست خواهد خورد. و ما به پیروزی نمی‌رسیم مگر اینکه نورالهی در قلوبمان نفوذ کند و بذر ایمان را در درون دلمان برویاند .

و اما تو ای مادر می‌دانم که من تنها فرزند تو هستم و نیز می‌دانم که برای من زحمات زیادی متحمل شده‌ای تا روزی من هم تشکیل خانواده بدهم و هنگام پیری از تو مراقبت کنم.

و مادر تو خود می‌دانی که تو را خیلی دوست دارم. و مادر بدان که هر امانتی را باید به صاحبش برگردانده شود و من نیز امانتی هستم در پیش تو که باید مرا به صاحب اصلی‌ام یعنی خداوند بزرگ تحویل بدهی. بنابراین از تو می‌خواهم که در مرگ من شیون و زاری نکنید زیرا که به نز خدای خود می‌روم.

و شما ای دائیان عزیز، شما را به خدا می‌سپارم و مادرم را به دست شما ، از شما می‌خواهم که از مادرم مراقبت کنید .

و شما ای خواهران بدانید که حجاب شما از خون رزمنده‌ای که به زمین می‌ریزد، برای اسلام ارزشمند‌تر است.

و مانند حضرت فاطمه و زینب(سلام الله علیها) زندگی کنید. در آخر اگر کسی ازمن چیزی طلب دارد از خانواده‌ام تحویل بگیرد.

در همین جا شما را به خدای بزرگ می‌سپارم.

خداحافظ همه شماها باد

۲۲/۱۱/۶۳

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول