۷م، اسفند ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳ ب.ظ | کد خبر: 86906

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین محمدرضا هدایت پناه عضو هیئت علمی و دانشیار گروه تاریخ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در پاسخ به اظهار توجه و محبت امام جمعه دزفول به وی پیامی صادر کرد.

در متن این پیام آمده است:   

باسمه تعالی

سرور معظم جناب حجةالاسلام و المسلمین حاج آقا سید محمدعلی قاضی دامت توفیقاته امام جمعه محترم شهرستان دزفول؛ ضمن تبریک و تهنیت میلاد مولود کعبه مولی الموحدین امیرالمؤمنین علی علیه السلام، از بذل توجه و اظهار محبت و لطف جنابعالی کمال تشکر و قدردانی را دارم.

این موفقیتها و پیشرفتها و افتخارات همه مرهون مجاهدتها و ایثار شهدا و خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز و ایثارگران است.

خوزستان عزیز و دزفول سرافراز و پرافتخار باید به خود ببالد که در تاریخ خود مهد بزرگ مردان و عالمان و مجاهدان عظیم الشأنی بوده که در تاریخ علم و فرهنگ و تمدن نه تنها ایران زمین، بلکه اسلام و جهان تشیع چون خورشید درخشیده و برگهای زرینی از آن را به خود اختصاص داده‌اند.

حوزه علمیه مبارکه خوزستان که از نخستین حوزه‌های تشیع در ایران بوده در چند قرن نخست هجری و دوره میانی مسیر پرافتخاری را طی کرده و در چند قرن اخیر نیز با رونق و شکوفایی چشمگیر حوزه علمی دزفول شخصیتهایی کم نظیر، بلکه بی نظیری را به خود دیده که مایه مباهات و افتخار این مرز و بوم و دین و ملت هستند؛ هر چند که ابعاد این موضوع و شخصیتها و چهره‌های ماندگار و نقش آنان در فرهنگ و تمدن اسلامی تبیین، تبلیغ و تعریف نشده و در این زمینه بسیار کم و ناچیز کار انجام شده است.

بنده افتخار دارم که فرزند این استان و دزفول عزیز و سربلند هستم و این افتخار علمی را اگر لایق باشم با کمال تواضع و افتخار تقدیم خانواده‌های شهدا و تمام ایثارگران نمایم. طول عمر بابرکت و صحت و سلامتی و سربلندی و توفیق همه خدمتگزاران به اسلام و ایران و تشیع و اهل بیت علیهم السلام را زیر سایه باعزت و کمال رهبر معظم و فرزانه عظیم الشأن انقلاب از خداوند متعال خواستارم.

أللَّهُمَّ وِفِّقْنا لِما تُحِبُّ وَ تَرضَاه بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِه

ارادتمند همه محمدرضا هدایت پناه.
قم. ۱۳۹۹/۱۲/۷ مطابق با سیزده رجب المرجب۱۴۴۲ میلاد مسعود امیرالمومنین علی علیه السلام.

شایان ذکر است که حجةالاسلام والمسلمین دکترمحمدرضا هدایت پناه عضو هیئت علمی و دانشیار گروه تاریخ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است.

 وی دانش آموخته حوزوی تا مرحله دروس خارج فقه و اصول و اخذ سطح چهار حوزوی فقه اصول/ تاریخ اسلام می باشد و تاکنون مسئولیتهای مختلفی درامر پژوهش علوم دینی و تاریخ اسلام درمراکز علمی حوزه و دانشگاه داشته و دارد.

دکتر هدایت پناه دارای تاکنون دهها کتاب را با موضوعات مختلف علوم انسانی و دینی تألیف نموده که بسیاری از مقالات و تألیفات وی موفق به کسب رتبه شدند. 

کتاب “سیر تدوین وتطور صحابه نگاری ” اثرحجةالاسلام والمسلمین دکترمحمدرضا هدایت پناه اخیراً در سی و هشتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در بخش سیره معصومان و اصحاب برگزیده شده است.