۲۰م، بهمن ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 86879

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نشستی با حضور حجج اسلام رجب پور مدیر حوزه‌های علمیه استان خوزستان و قاضی مؤسس حوزه علمیه ام ابیها(س) و همچنین سرکار خانم بیگله مدیر حوزه علمیه ام ابیها(س) در این مدرسه بصورت ویدیو کنفرانس به منظور همفکری در امور، برگزار شد.

حجةالاسلام والمسلمین رجب پور در این نشست گفت: تلاش بر این است که حوزه‌های علمیه از یک مرکز آموزشی صرف به قرارگاه فرهنگی تغییر وضعیت یابد و حوزه‌های علمیه خواهران می‌توانند بازوی توانمندی برای تحقق این هدف باشند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان خوزستان به بررسی زمینه‌های تغییر وضعیت پرداخت و افزود: می‌توان با مدیریت هدفمند واحدهای علمی تربیتی بر اساس نیازمندیها و اقتضائات منطقه‌ای و محلی، از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب رسید.

وی تصریح کرد: حوزه‌های علمیه خواهران در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، و اجتماعی در عرصه زن و خانواده می‌تواند تبدیل به مرجع رسمی در هر شهر و منطقه تبدیل شوند.

حجةالاسلام والمسلمین رجب پور خاطرنشان کرد: نقش آفرینی مؤثر هم سوی با نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای فرمایش مقام عظمای ولایت مبنی انقلابی بودن حوزه و تربیت طلبه در تراز انقلاب با همدلی و همراهی ممکن خواهد بود تا حوزه‌های علمیه جایگاه خود را به شکل رسمی بیش از پیش یافته و نقش خود را بیش از پیش ایفا کند.

همچنین امام جمعه دزفول ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و آیت الله قاضی اولین مؤسس حوزه علمیه خواهران در شهرستان گفت: یکی از رویشهای مبارک انقلاب اسلامی حوزه‌های علمیه خواهران می‌باشد که با تشکیل، انسجام و گسترش آنها در مسیر اهداف انقلاب که تبیین نقش و جایگاه زن مسلمان در جامعه اسلامی می‌باشد محقق شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: نگاه قرارگاهی به حوزه نگاه جامعی است که می‌تواند در روند امور بسیار مؤثر باشد و قابل تقدیر است ولی اگر نگاه جامع تری صورت گیرد تا انسجام بیشتری بین حوزه‌های علمیه شهرستان و بلکه منطقه ایجاد شود می‌تواند در هم افزایی و ماحصل امور اثرات بهتر و بیشتری داشته باشد.

مؤسس حوزه علمیه ام ابیها(س) تصریح کرد: امید است بتوانیم در راستای اهداف و آرمانهای بلند انقلاب حرکت کرده و خود را به تراز مورد نظر مقام معظم رهبری که در بیانیه گام دوم انقلاب برای حوزه‌های علمیه ویژه خواهران پیش بینی شده است برسانیم.