۲۰م، بهمن ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 86844

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در آیین شروع نیمسال جدید دانشگاه فرهنگیان دزفول در دهه فجر ضمن تبریک به دانشجویان ورودی جدید گفت: انقلاب اسلامی ما علیرغم همه دشمنی دشمنان انقلاب ۴۲ ساله شد و توانست فراز و نشیبها را پشت سر بگذارد و به اعتراف دشمنان دستاوردهای فراوانی به همراه داشته باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن نعمت و موهبت الهی است که بواسطه ایثار ایثارگران و خون پاک شهدا در راه اسلام و عزت و سربلندی کشور بدست آمده است و باید همواره به یادشان باشیم، راهشان را ادامه دهیم و فکر و اندیشه آنان را در جامعه پیاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه انتشار بیانیه گام دوم انقلاب هستیم که با تدبیر و حکمت مقام عظمای ولایت نقشه راهی برای چهله دوم انقلاب اسلامی را ترسیم نمودند؛ باید با دقت این بیانیه را بررسی و مطالعه کرد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: یکی از بخشهای این بیانیه گفتمان سازی است، آرمانها و اهداف بلند انقلاب را باید تبدیل به گفتمان و در جامعه نهادینه کرد و آن را نسل اندر نسل انتقال داد.

حجةالاسلام والسملیمن قاضی ادامه داد: کادر سازی و ساختار سازی بخش دیگری از بیانیه گام دوم انقلاب است که به تحصیل و پیشرفت دانشگاهیان ارتباط دارد، باید کادر سازی در تراز انقلاب اسلامی باشد که بتواند کشور را به سمت پیشرفت و تعالی سوق دهد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: امام به ما این باور را داد که “ما می‌توانیم”؛ کشوری که روزی با مستشاران غربی اداره می‌شد، بر مقدرات کشور سیطره داشتند و اجازه شکوفایی استعدادهای داخلی را نمی‌دادند؛ با کوتاه شدن دست اجانب و به دست آوردن استقلال خود، استعدادها شکوفا شد.

امام جمعه دزفول افزود: در کتاب صعود چهل ساله، قریب ۱۶ هزار سند ذکر شده که توسط گروهی از پژوهشگران و محققان از زبان سازمانهای بین المللی جمع‌آوری شده است و گویای دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌باشد.

وی افزود: مهمترین مسئله زیرساختی، امر تعلیم و تعلم است که متأسفانه در کشور ما از توجه به آموزش و پرورش و شغل معلمی غفلت شده است، اگر انسانها از ابتدا درست تربیت شوند و اگر مکتب اهل بیت درست اجرا و تبیین شود مملکت راه درست را در پیش گرفته و مشکلات کشور حل می‌شود.

امام جمعه دزفول گفت: جوانی سن سرنوشت سازی است، باید با برنامه ریزی اوقات و بلند کردن همت، افق بلندی را نگریست و مسائل دنیوی را وسیله‌ای برای رشد و ترقی قرار داد، مطمئن باشید با تربیت دانش‌آموزان در سرنوشت کشور سهیم خواهید بود.