۲۱م، بهمن ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در محفل انس با قرآن و تجلیل از حافظان قرآن کریم

امام جمعه دزفول: انسانهایی که با قران مأنوس شوند اهل هدایت خواهند بود.

زمان انتشار: ۲۱م, بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ | کد خبر: 86836

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیین تجلیل از تعدادی از دانش آموزان حافظ قرآن شهرستان دزفول در محفل اُنس با قرآن، با حضور فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان دزفول در مرکز خاتم الانبیاء دزفول همزمان با ۳۱ استان برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم گفت: حضور در محافل قرآنی دل و جان انسان را صفا می‌بخشد و شرکت در این محفل، یک رزق قرآنی است که باید شاکر آن بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی قرآن را نسخه شفابخش انسان و گمشده بشریت دانست و افزود: مباحث قرآنی مسرت بخش است چراکه کلام الهی است و با فطرت سازگاری دارد، اگر انسان در سایه اهل بیت(ع) به قرآن برگردد قطعا همه مشکلات حل می‌شوند.

وی قرآن را هدایتگر خواند و گفت: اُنس با قرآن از بزرگترین توفیقات الهی است؛ کسانی که با قران مأنوس شوند اهل هدایت خواهند بود.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه باید در مفاهیم و معارف قرآنی تأمل بیشتری داشت تصریح کرد: در روایت، قرآن بعنوان رساترین عبرتها معرفی شده است، باید در قرآن تدبر کرد البته باید نتیجه تدبر، بصیرت و حکمت و علم و عبرت باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: شخصیتهای قرآنی فراوانی در دزفول هستند از جمله سیدعلی کمالی دزفولی مفسّر قرآن و صاحب نظر در این زمینه، که آثار قرآنی فراوانی دارد؛ خاندان علمی معزی که دارای چندین تفسیر قرآن می‌باشند و آیت الله قاضی که با وجود ثقل لسان، در بیان آیات قرآن و ادعیه بسیار روان و غرّا بودند که نتیجه اُنس با قرآن بود.

وی خاطرنشان کرد: علما و فضلای قرآنی کنونی شهرستان تألیفات قرآنی ارزشمندی دارند، این افراد سرمایه‌های معنوی و قرآنی شهرستان دزفول هستند، باید جوانان و نوجوانان با علمای قرآنی آشنایی بیشتری بیابند و نتیجه این تعامل و آشنایی رشد معارف قرآنی در شهرستان شود.