۲۷م، بهمن ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷ ق.ظ | کد خبر: 86811

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم چهلم آیت الله مصباح یزدی که با حضور حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول، مهندس فرهمندپور فرماندار شهرستان و نمازگزاران مسجد حضرت مهدی(عج) برگزارشد از ویژگیهای مردم شهیدپرور دزفول را ایمان، مقاومت و مجتهدپروری دانست که دارای مجتهدانی چون شیخ انصاری می‌باشد.

آیت الله کعبی گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تربیت نخبگان مؤمن، متعهد و انقلابی است و دزفول نیز نخبگان ملی و بین المللی فراوانی دارد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه و روحانیت و علمای دینی چون آیت الله مصباح در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی نقش مهمی دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: روحانیت شیعه، نائبان رهبران الهی و ائمه معصومین در عصر غیبت هستند و از آغاز غیبت تا کنون ۷ نقش مهم را ایفا کرده‌اند که در حقیقت موجب جامعه سازی و تمدن سازی شده‌اند.

آیت الله کعبی افزود: معرفی اسلام ناب به جوامع بشری معاصر، هدایت و تبلیغ اسلام، مدیریت اجتماعی سیاسی و تشکیل حکومت، مرزبانی اسلام ناب و ارزشهای اسلامی و الهی، دیدبانی کلان راهبردی بر اساس علوم دینی، مبارزه با استبداد و مفسدین و طواغیت و زمینه سازی برای ظهور و حکومت جهانی امام عصر(عج)؛ از نقش ایفا شده توسط علمای شیعه در عصر غیبت می‌باشند.

وی تصریح کرد: آیت الله مصباح یزدی در تمام مراحل نقش درجه ۱ داشت؛ اسلام شناس جامع، هدایتگر، مدیر برجسته، مرزبان اندیشه، دیدبان راهبردی و مبارز راه خدا و ولایتمدار راستین بود که به مثابه سرباز ولایت عمل می‌کرد.

آیت الله کعبی با اشاره به اینکه برای تمدن سازی حداقل سه ضلع مورد نیاز است اظهار داشت: ضلع اقتدار و بازدارندگی دفاعی و نظامی به عهده نیروهای مسلح؛ ضلع پیشرفت علمی به عهده دانشگاهیان و ضلع نظریه پردازی دینی برای اسلام، اجتهاد و نوآوری برای بسط حقایق دینی بر عهده افرادی چون آیت الله مصباح است.

وی تصریح کرد: آیت الله مصباح یزدی یکی از برجسته ترین نظریه پردازان اسلام ناب است که در این زمینه شاگردان زیادی تربیت کرده است و یکی از ویژگیهای مهم ایشان شاگرد پروری و کادرسازی برای اسلام و مکتب اهل بیت است و می‌تواند برای حوزویان و دانشگاهیان الگو قرار گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری از دست دادن آیت الله مصباح را خسارت سنگینی دانست و خاطرنشان کرد: ایشان دژ مستحکم اسلام و مکتب اهل بیت و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود و راه ایشان با وجود کتابهای بیشمار ایشان، مؤسسه آیت الله مصباح، شاگردان برجسته و هدایتهای رهبری با قوت ادامه خواهد یافت.