۲۵م، بهمن ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۲ ب.ظ | کد خبر: 86776

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیین تجلیل از گروههای جهادی که در تمامی عرصه‌ها خصوصا همه گیری ویروس کرونا در صحنه حضور داشتند و یاریگر نیازمندان بودند با حضور  نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، امام جمعه دزفول، اعضای گروههای جهادی و خانواده‌های شهدای مدافع حرم در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد.

در این مراسم حجةالاسلام و المسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا خصوصا شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی گفت: تمام ظرفیت‌ها و نعمت‌های الهی برای حرکت در مسیر بندگی و عبودیت است و برای اوج گرفتن و رسیدن به مقام قرب الهی فقط می‌توان از مسیر بندگی و ارادت به پیامبر و خاندان ایشان گذشت.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد تصریح کرد: در آستانه ماه رجب ماه ولایت هستیم، باید از لحظه لحظه این ماه استفاده کرد، برای راه یابی به ماه مبارک رمضان باید تلاش کرد، خود را پاک و مطهر کرده و مهیای ورود به شهرالله شد تا با قلبی پاک به مهمانی خداوند برویم.

امام جمعه اهواز در خصوص مفاد دعای عهد گفت: امروز در زمان غیبت امام عصر(عج) باید در خدمت امامین انقلاب بوده و با پیروی از سفیر ایشان و نائبان عام آن حضرت، امام راحل و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری، بتوانیم از جمله یاران و انصار امام باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: یاری کردن امامین انقلاب کاری است که فرد برای امام زمانش انجام می‌دهد، همانگونه که از ابتدای انقلاب تا کنون امت اسلامی و جوانان در هر صحنه‌ای که امامین انقلاب فرمان داده‌اند حضور داشته‌اند و در هر زمان متناسب با شرایط موجود سیل، زلزله، کرونا در صحنه بوده‌اند.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد با اشاره به مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مردم دزفول در دوران جنگ تحمیلی در برابر دشمن ایستادگی کرده، شهر را خالی نکردند و زیر موشکباران دشمن مقاومت کردند، در این زمان امام خامنه‌ای فرمودند برای رهایی از ظلم و هجوم دشمن باید در تمام زمینه‌ها قدرتمند شد.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری که باید اقتدار بخشیدن به امت اسلامی را در اولویت قرار داد، امروز در اوج قدرت قرار گرفته‌ایم.

وی با اشاره به تلاش قابل تقدیر گروههای جهادی در دوران همه گیری کرونا گفت: گرههای بزرگ همواره به دست مردم همیشه در صحنه باز می‌شوند.

همچنین امام جمعه دزفول در ابتدای مراسم ضمن خوشامدگویی گفت: باید از همه کسانی که مجاهدانه تلاش کردند و باعث افتخار و سربلندی دیار مقاومت دزفول قهرمان، استان خوزستان و ایران افتخارآمیز شدند قدردانی و تجلیل شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به برخی کارهای صورت گرفته در زمان شیوع بیماری کوید ۱۹ تصریح کرد: یکی از کارهای انجام شده تغسیل اموات کرونایی در شهرستان دزفول بود که با وجود مشکلات فراوان علاوه بر اموات شهرستان، اموات کرونایی شهرهای مجاور نیز در دزفول انجام می‌شد.

امام جمعه دزفول افزود: در ابتدای کرونا به دلیل ناشناخته بودن آن، همه غافلگیر شده بودند ولی روحانیت همچون گذشته پیشتاز این تلاشها بود و گروه جهادی حوزه علمیه آیت الله قاضی در استان چندین بار گروه جهادی نمونه معرفی شد، طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی در تغسیل اموات و در خدمت رسانی در بیمارستان همواره پا به رکاب بودند.

وی اظهار داشت: آشپزخانه گروه جهادی ستاد اربعین پیش از دیگر شهرها در مصلای امام علی علیه السلام دزفول دایر شد و حتی چندین بار از شهرهای مختلف برای استراحت و تنفس ستاد اربعین دزفول در این مکان برای پخت غذای گرم مشغول به کار شدند که قابل تقدیر است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: همدلی در بین گروههای جهادی نکته بسیار مهمی است و باید کارهای جهادی در راه ولایت و به ولایت ختم شود.