۲۴م، بهمن ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۵:۵۰ ب.ظ | کد خبر: 86762

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، امام جمعه و به امامت حجةالاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

 اهل تقوا، قدرت تشخیص حق از باطل را پیدا می‌کننند

خطیب نمازجمعه دزفول درخطبه اول نماز ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر قرآن اگر تقوای الهی پیشه کردید خداوند مقام فرقان به شما می‌دهد یعنی قدرت تشخیص حق از باطل را پیدا می‌کنید.

امام جمعه موقت دزفول افزود: انسانی که مرتکب گناه می‌شود یک اثر تکلیفی که نتیجه‌اش عذاب الهی است دارد و یک اثر وضعی که در همین دنیا ظاهر می‌شود.

خداوند صاحب فضل عظیم است که ممکن است گناه فرد با تقوا را ببخشد و او را مورد غفران قرار دهد

وی افزود: خداوند صاحب فضل عظیم است که ممکن است گناه فرد با تقوا را ببخشد و او را مورد غفران قرار دهد.

 امام باقر(ع) در حدیثی می‌فرماید نسبت به انجام واجبات شکیبا باش

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در ادامه با تبریک حلول ماه رجب و اعیاد این ماه بویژه ولادت حضرت امام محمد باقر(ع) و امیر مؤمنان حضرت علی(ع) به تبیین چگونه زیستن و آداب معاشرت پرداخت و گفت: امام باقر(ع) در حدیثی می‌فرماید نسبت به انجام واجبات شکیبا باش.

باید نسبت به همدیگر شکیبا باشیم و با امام منتظر حضرت صاحب الزمان(عج) ارتباط برقرارکنیم

وی افزود: باید نسبت به همدیگر شکیبا باشیم و با امام منتظر حضرت صاحب الزمان(عج) ارتباط برقرار کنیم .

امام جمعه موقت دزفول همچنین سالروز شهادت امام هادی(ع) را تسلیت گفت و با بیان روایتی از آن حضرت افزود: کسی که در معاشرت با برادران دینی خود تواضع کند، به راستی چنین کسی نزد خدا از صدیقین و از شیعیان علی ابن ابی طالب خواهد بود.

انقلاب اسلامی به واسطه خون شهدا در مقابل استکبار جهانی ایستاده است

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر گفت: انقلاب اسلامی به واسطه خون شهدا در مقابل استکبار جهانی ایستاده است.

مردم همراه با بسیجیان در رژه خودرویی ۲۲ بهمن حضور یافتند و قدرت نمایی کردند

وی ضمن تشکر از حضور مردم در آئین باشکوه ۲۲ بهمن و قدردانی از جمعی از مردم ایلام در آئین نماز جمعه افزود: مردم همراه با بسیجیان در رژه خودرویی ۲۲ بهمن حضور یافتند و قدرت نمایی کردند.

آنها که دم از اعتماد به آمریکا می‌زنند توجه کنند که هر گروه و کشوری که به آمریکا اعتماد کرده‌، نابود شده‌ است

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر لزوم درس گرفتن از وقایع تاریخی گفت: آنها که دم از اعتماد به آمریکا می‌زنند توجه کنند که هر گروه و کشوری که به آمریکا اعتماد کرده‌، نابود شده‌ است.

نتیجه جریان روشنفکری که دم از عقلانیت می‌زند و دین گریز است، دولت رضاشاه قلدر است

خطیب نماز جمعه دزفول سالروز عزل احمدشاه قاجار و واگذاری این منصب به رضاخان پهلوی را یادآور شد و گفت: نتیجه جریان روشنفکری که دم از عقلانیت می‌زند و دین گریز است، دولت رضاشاه قلدر است.

وی افزود: جنبش اخوان المسلمین در ۶۰  کشور نفوذ کرد ولی به دلیل اعتماد به آمریکا و عربستان در مصر ذلیل شد.

رژیم اسرائیل غاصب همواره به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی است لذا باید مراقب باشیم

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه بزرگترین کتابخانه شیعه شناسی در سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، بیان کرد: رژیم اسرائیل غاصب همواره به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی است لذا باید مراقب باشیم.

خطای محاسباتی آمریکا دلیل اصلی شکست‌های این کشور در مقابل ایران است

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در ادامه با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع کارکنان نیروی هوایی گفت: خطای محاسباتی آمریکا دلیل اصلی شکست‌های این کشور در مقابل ایران است.

وی با بیان اینکه آمریکا در سالهای اخیر ۲۰ شکست در مقابل ایران متحمل شده افزود: آمریکا به طور مستمر در حال توطیه چینی علیه ایران است.

امام جمعه موقت دزفول ادامه داد: عراق پس از صدام به آمریکا اعتماد کرد و نتیجه ۱۰ سال حضور این کشور در عراق تحمیل کشته‌های فراوان بود.

 لغو همه تحریم‌ها با راستی آزمایی در عمل، باید در دستور کار قرار گیرد تا ایران به برجام بازگردد

وی با اشاره به سیاست ایران در مورد برجام از منظر رهبر معظم انقلاب افزود: لغو همه تحریم‌ها با راستی آزمایی در عمل، باید در دستور کار قرار گیرد تا ایران به برجام بازگردد.

رعایت ادب و اخلاق نیاز امروز جامعه است؛ نقد باید همراه با منطق و اخلاق و رقابت همراه با رفاقت باشد

حجة‌الاسلام والمسلمین خسروپناه همچنین با اشاره به دیدار اخیر مداحان با رهبر معظم انقلاب گفت: رعایت ادب و اخلاق نیاز امروز جامعه است؛ نقد باید همراه با منطق و اخلاق و رقابت همراه با رفاقت باشد.

تأثیر بداخلاقی در حوزه مسئولان اثر منفی بیشتری در جامعه دارد

وی با بیان اینکه حقیقت دین، حسن خلق است، افزود: تأثیر بداخلاقی در حوزه مسئولان اثر منفی بیشتری در جامعه دارد.

چشم تمام سران کشورهای دنیا به سخنان مقام معظم رهبری است

امام جمعه موقت دزفول دولت جوان انقلابی را مورد تأکید رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب استثنا است چراکه در این سن انرژی زیادی دارد و چشم تمام سران کشورهای دنیا به سخنان معظم له است.

خطیب نمازجمعه دزفول با اشاره به سفر رییس مجلس شورای اسلامی به روسیه گفت: یکی از برنامه‌های مهم سفر رییس مجلس، ارسال پیام رهبر معظم انقلاب به رییس جمهوری روسیه بود که از ابتدا هم قرار بود این پیام به رییس مجلس روسیه تحویل داده شود ولی متأسفانه برخی مباحث بی‌ربط در این زمینه مطرح کردند.

وی افزود: رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان نباید به گونه‌ای باشد که به منافع ملی آسیبی وارد شود.