۲۴م، دی ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, دی ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۸ ب.ظ | کد خبر: 86225

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع هیئت امام حسن مجتبی(ع) در مسجد نور شهر شمس آباد دزفول در ایام فاطمیه به اهمیت رزق فاطمی اشاره کرد و گفت: شاید رزق فاطمی بود که سردار دلها را به این درجه رفعت و بزرگی رساند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: امید است که نوجوانان و جوانان این منطقه مزین و ملقب به جوانان فاطمی شوند؛ رفتار و گفتارشان فاطمی باشد و همانند امام عصر(عج)، فاطمه زهرا(س) را الگو و اسوه قرار دهند؛ قطعا نمی‌توان همانند فاطمه زهرا(س) بود ولی می‌توان راه او را انتخاب کرده و مدافع ولایت بود.

وی تصریح کرد: باید از این شبهای باعظمت و بابرکت استفاده کرده، قلب و جان خود را با انوار معارف اهل بیت علیهم السلام صفا و جلا داد.

امام جمعه دزفول شدیدترین غصه‌ها از منظر امام علی(ع) را از دست دادن فرصتها دانست و خاطرنشان کرد: خداوند برای انسان فرصتهایی فراهم می‌کند، نسیم‌های الهی می‌وزد و توفیقاتی نصیب انسان می‌شود، باید انسان خود را در معرض این نسیمها قرار داده، فرصتهای پیش آمده را غنیمت شمرده و قدر توفیقات الهی و فرصتها را بداند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: جوان نیرو و استعداد دارد باید در سن جوانی و نوجوانی راه را درست تشخیص دهد و با انجام بموقع کارها مانع دچار شدن به تنبلی شود، چراکه انسان زندگی را فقط یک بار تجربه می‌کند.

امام جمعه دزفول با اشاره به آیه ولایت تصریح کرد: فاطمه زهرا(س) اولین مدافع ولایت و اولین شهیده دفاع از ولایت است، باید بدانیم که از چه چیز دفاع کرد و چرا شهید شد، اگر نسبت به ولایت معرفت پیدا کردیم؛ به فر هنگ و مکتب فاطمی نیز معرفت یافته‌ایم.

امام جمعه دزفول گفت: امروز نیز نسبت به ولایت هجمه می‌شود چون دشمن از ولایت هراس دارد و می‌داند عمود خیمه انقلاب و کشور ولایت است، نباید در مقابل تشویش اذهان عمومی توسط معاندان سکوت کرد.

گفتنی است ذکر مصیبت پایان بخش سخنان امام جمعه دزفول بود.