۲۳م، دی ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار رییس اداره تبلیغات اسلامی دزفول و مشاور عالی آن در استان

امام جمعه دزفول: باید ظرفیتها و استعدادهای قرآنی موجود را با برنامه‌ریزی و طراحی شکوفا کرد.

زمان انتشار: ۲۳م, دی ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۹ ق.ظ | کد خبر: 86209

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی مشاور عالی سازمان تبلیغات اسلامی استان و مسئولین اداره تبلیغات اسلامی دزفول، ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: باید به مباحث قرآنی نگاه اساسی داشت چراکه یکی از شاخصهای اصلی و مهم امور فرهنگی، کار قرآنی است.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر سامان دهی امور قرآنی اظهار داشت: شاید صالح ترین نهاد برای سامان دهی کارهای قرآنی اداره تبلیغات اسلامی است؛ البته فعالیت دیگر نهادها در این امور منافاتی ندارد ولی کارهای بزرگ باید متولی داشته باشند.

حجةالسلام والمسلمین قاضی به تشکیل انجمن خیرین قرآنی اشاره کرد و افزود: چشم انداز قرآنی شهرستان باید توسط افرادی که به ظرفیتهای قرآنی شهرستان اشراف دارند تنظیم شود و ساختار و روش فعالیت انجمن، جذب خیرین و برنامه آن بعنوان یک طرح ارائه شود.

وی شخصیتهای قرآنی شهرستان چون آیت الله قاضی(ره) را سرمایه‌ای برای شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: انس با قرآن از سرمایه‌های دزفول بوده و اگر این معارف قرآنی نسل به نسل منتقل نشود در این کم کاری شده است.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: باید ظرفیتها و استعدادهای قرآنی موجود را با برنامه‌ریزی و طراحی شکوفا کرد و تصویر حقیقی قرآن و نورانیت آن را به مردم که قطعا طالب و علاقه مند به این برنامه‌ها هستند معرفی کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر اینکه نباید به فعالیتهای قرآنی موجود، بسنده کرد گفت: باید فعالتر عمل کرد، فعالیتها را رشد داد و مظاهر و شعار قرآنی را در شهرستان ارتقا داد، برای این کار می‌توان از شورای نامگذاری درخواست کرد که محلات و میادینی را با بر مبنای فرهنگ قرآنی با نامهای جذاب و زیبای قرآنی مزین کرد.

وی تصریح کرد: کارهای فرهنگی را باید با برنامه‌ریزی پیش برد ولی مهمتر از آن باید همت داشت.

امام جمعه دزفول به ظرفیت فراوان قرآن اشاره کرد و افزود: می‌توان مطالب قرآنی را تبدیل به گفتمان کرد، مردم و مساجد را در این زمینه فعال کرد و خود برآنها نظارت کرده و مدیریت کرد.

امام جمعه دزفول گفت: قرآن ذاتا باعث نورانیت و هدایت می‌شود و انجام امور قرآنی نورانیت و خیر و برکت دارد، باید در مسائل قرآنی افق بلندی داشت و فرهنگ قرآنی را تبدیل به نهضت و حرکت کرد.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی مشاور عالی سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان با اشاره به فرهنگ قرآنی شهرستان و انس مردم دزفول با قرآن گفت: انجمن خیرین مسجدساز بصورت رسمی وجود ندارد ولی خیرین زیادی بوده و هستند که در ساخت و تجهیز مساجد مشارکت داشته‌اند؛ می‌توان این خیرین را سامان دهی کرد.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی افزود: راه اندازی چنین مؤسسه و انجمنی، صرف نظر از فواید و عواید مالی، نوعی فعالیت قرآنی محسوب می‌شود.

در این دیدار حجةالاسلام احسان خاکی رییس اداره تبلیغات اسلامی دزفول نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیتها و اقدامات صورت گرفته گفت: یکی از مأموریتهای خاص سازمان تبلیغات اسلامی توجه به مسائل قرآنی است و شهرستان دزفول به برکت زحمات بزرگانی چون حجةالسلام والمسلمین بیگدلی ۶۲ مرکز قرآنی دارد که در استان بی نظیر است.

وی افزود: با توجه به شرایط روز جامعه و جایگاه قرآن در شهرستان دزفول که کانون قرائت قرآن شناخته شده ترین رکن فرهنگی شهرستان است، در تأمین حرکتهای قرآنی مشکلاتی از جمله مشکلات مالی وجود دارد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی دزفول اظهار کرد: در شهرستان دزفول انجمن‌های خیرین در حوزه‌های مختلف وجود دارد و به نظر می‌رسد تشکیل انجمن خیرین قرآنی، برای حمایت از جلسات قرآنی، تقویت قاریان و حافظان که مورد تأکید مقام معظم رهبری می‌باشد جهت اعتلای قرآن در شهرستان، مورد نیاز است.

شایان ذکر است که در این نشست در خصوص اعتلای فرهنگ قرآنی شهرستان به تبادل نظر پرداختند.