۱۴م، دی ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ | کد خبر: 86184

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در برنامه زنده رادیو شهری دزفول ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت اولین سالروز شهادت سردار سلیمانی مالک اشتر مقام معظم رهبری و همچنین تسلیت ارتحال آیت الله مصباح یزدی عمار انقلاب که از استوانه‌های حوزه علمیه و تشیع بودند گفت: یکی از وجوه اشتراک شهدا و بزرگان این است که همگی تربیت شده ولایت می‌باشند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه کلیدواژه اصلی مکتب حاج قاسم ولایت و اهل بیت می‌باشد افزود: ظرفیت عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی به حدی است که می‌تواند برای یک روستایی چنان بستری فراهم کند که رشد کرده و مراحل تکامل را طی کند و سردار دلها شود.

وی تمام شهدا را تربیت شده مکتب انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: حاج قاسم تربیت شده مکتب امام خمینی(ره) و پرورش یافته مقام معظم رهبری است؛ صبغه این تربیت به ولایت و ولایت‌پذیری برمی‌گردد که شاخص و قطب نما را درست تنظیم کرده‌ بود.

امام جمعه دزفول به تشکیل بسیج جهانی اسلام توسط حاج قاسم اشاره کرد و افزود: به فرموده حضرت زهرا(س) “خداوند جهاد را برای عزت اسلام مقرر فرموده” سراسر عمر حاج قاسم جهاد بود و همواره در صحنه‌های نبرد و مبارزه با استکبار جهانی و تشکیل جبهه مقاومت فعالیت می‌کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: حاج قاسم را می‌توان نمادی از مکتب فاطمی، علوی، نبوی و مهدوی معرفی کرد که اهل بیت را در عمل الگو و اسوه حسنه خود قرار داده بود.

امام جمعه دزفول همچنین به ارتحال آیت الله مصباح یزدی اشاره کرد و افزود: ایشان یک چهره علمی و اندیشمند تاریخ اسلام و تشیع مطرح است و به معنای واقعی عالم عامل بود و با تواضع خود ثابت  کرد که علما هرچه علم بیشتری داشته باشند تواضعشان بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: جهادگران از مرزها پاسداری می‌کنند و علما از فکر و اندیشه اسلامی دفاع و حراست می‌کنند.