۱۹م، دی ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, دی ۱۳۹۹ ساعت ۸:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 86156

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) و با رعایت شیوه نامه بهداشتی در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

انسان اگر تقوا داشته باشد نزد خدای متعال حرمت و کرامت دارد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: انسان اگر تقوا داشته باشد نزد خدای متعال حرمت و کرامت دارد.

موعظه از روشهای تربیتی اسلام است که همه انسانها به آن نیازمندند

امام جمعه دزفول در ادامه به تبیین موعظه از منظر قرآن پرداخت و گفت: موعظه از روشهای تربیتی اسلام است که همه انسانها به آن نیازمندند.

 پیامبر گرامی اسلام از خدای متعال درخواست می‌کرد که او را لحظه‌ای به حال خود رها نکند

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام از خدای متعال درخواست می‌کرد که او را لحظه‌ای به حال خود رها نکند و گاهی اوقات هم از جبرئیل امین تقاضای پند و اندرز می‌نمود.

از منظر قرآن موعظه باید با لحنی زیبا، جذاب همراه با استدلال محکم و از سر خیرخواهی و دلسوزی باشد

امام جمعه دزفول پند و اندرز را برای همه مردم امری ضروری دانست و افزود: باید از اشخاص صاحب دل و صاحب نفس و انسانهایی که خودساخته‌اند پند و اندرز آموخت.

وی افزود: از منظر قرآن موعظه باید با لحنی زیبا، جذاب همراه با استدلال محکم و از سر خیرخواهی و دلسوزی باشد.

مطالب را باید با استدلال و برهان قوی و منطق صحیح همراه با رنگ و بوی مهربانی مطرح کرد

امام جمعه دزفول با بیان ویژگیهای جدال احسن اظهار داشت: مطالب را باید با استدلال و برهان قوی و منطق صحیح همراه با رنگ و بوی مهربانی مطرح کرد.

سومین گامی که در امر تبلیغ دین خدا باید رعایت شود مناظره است که باید با صبر و حسن خلق انجام گیرد

امام جمعه دزفول افزود: سومین گامی که در امر تبلیغ دین خدا باید رعایت شود مناظره است که باید با صبر و حسن خلق انجام گیرد که نمونه موفق آن را در اوایل انقلاب اسلامی در شخصیتهایی مانند آیات اعظام مصباح یزدی و شهید بهشتی در مناطره با گروههای منحرف فکری و اعتقادی می‌توان یافت.

قیام ۱۹ دی قم نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که باید از نظر تاریخ، محتوا و پیام حفظ شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول، ۱۹ دی سالروز قیام خونین مردم انقلابی قم در سال ۵۶ را گرامی داشت و گفت: این قیام نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که باید از نظر تاریخ، محتوا و پیام حفظ شود.

وی افزود: قیام مردم قم به شهرهای دیگر نیز تسری یافت و در شهرهای تبریز، یزد و سایر شهرها نیز اعتراضات ضد رژیم شاه برگزار و باعث شد انقلاب شتاب و سرعت بیشتری در مبارزه با طاغوت بگیرد.

قدردانی رهبر معظم انقلاب در برگزاری آیین‌های سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در مساجد 

امام جمعه دزفول همچنین به قدردانی رهبر معظم انقلاب در برگزاری آیین‌های سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در مساجد و فضای مجازی اشاره و از حضور مردم در این آیین‌ها تشکر کرد.

ساخت نخستین واکسن کرونا در کشور و تست نخست این واکسن از سوی دختر فرزند دزفول باعث افتخار است

وی گفت: ساخت نخستین واکسن کرونا در کشور و تست نخست این واکسن از سوی دختر فرزند دزفول دکتر مخبر دزفولی باعث افتخار است.

براساس رهنمود حضرت آقا برای ما اهمیتی ندارد که آمریکا به مذاکرات برگردد یا خیر، باید تحریم‌ها برداشته شود

امام جمعه دزفول در خصوص تحریم‌ها نیز اظهار داشت: براساس رهنمود حضرت آقا برای ما اهمیتی ندارد که آمریکا به مذاکرات برگردد یا خیر، ابتدا باید تحریم‌ها برداشته شود.

گرامیداشت سالروز شهادت احمد کاظمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و شهادت دانشمندان هسته‌ای

حجةالاسلام والمسلمین قاضی همچنین سالروز شهادت احمد کاظمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، شهادت دانشمندان هسته‌ای مسعود علیمحمدی و مصطفی احمدی روشن و چهلمین روز شهادت دکتر محسن فخری زاده را گرامی‌ داشت.

تا زمانی که فرهنگ شهادت در جامعه حکمفرما باشد مشکلی نداریم

وی شهدا را سرمایه‌های معنوی کشور دانست و گفت: تا زمانی که فرهنگ شهادت در جامعه حکمفرما باشد مشکلی نداریم؛ هر وقت از شهدا دور شدیم کشور دچار مشکلاتی شده است.

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‌ها درگذشت عمار انقلاب اسلامی علامه مصباح یزدی را نیز تسلیت گفت و افزود: برای شناساندن شخصیت علمی و مبارزاتی این علامه فقید به جوانان باید نشست‌های مختلفی برگزار شود.

گرامیداشت شهدای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

وی همچنین یاد شهدای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی به ‌ویژه شهیدان قادرپناه که سرنشین دزفولی این هواپیما بودند را نیز گرامی داشت.

 قدردانی از پیگیری مردم و جوانان درخصوص حجاب؛ پیگیری‌ها باید بیشتر، و قانون رعایت شود

‌حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خصوص حجاب نیز گفت: بدحجابی زیادی در جامعه دیده می‌شود که نشان می‌دهد دستی در کار است که دارد حیا، حجاب و اخلاق را در جامعه بی‌ارزش می‌کند.

وی افزود: تصمیم جدی در خصوص حفظ حجاب در دزفول  گرفته شده و پلمپ ها و برخوردهایی نیز با برخی اماکن صورت گرفته است ولی ضمن قدردانی از پیگیری مردم و جوانان؛ پیگیری‌ها باید بیشتر، و قانون رعایت شود.

تحلیل کوتاه و جامعی ازحوادث چهارشنبه شش ژانویه و حمله به کنگره آمریکا

حجةالاسلام  والمسلمین قاضی حادثه چهارشنبه ۶ ژانویه و حمله به کنگره آمریکا را نقطه عطفی در افول آمریکا دانست که به گفته وی آن را به فروپاشی نزدیک می‌کند.

وی گفت: این حادثه وحشیگری و دور ماندن از دموکراسی آمریکا را نشان داد؛ کنگره آمریکا در حالی که سرگرم انجام یکی از مهمترین وظایف خود و بررسی آراء الکترال ریاست جمهوری آمریکا بود در مقابل دیدگان میلیون‌ها نفر به میدان درگیری مسلحانه تبدیل شد؛ دنیا پیکره عریان آنها را دید و هیمنه آمریکا که ادعای ریاست و کدخدا بودن دنیا را داشت فروریخت.

گسل‌های اجتماعی و سیاسی در آمریکا به حرکت درآمده و پیش لرزه‌ها در این کشور شروع شده است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه گسل‌های اجتماعی و سیاسی در آمریکا به حرکت درآمده و پیش لرزه‌ها در این کشور شروع شده است، گفت: جهان، زیست بدون آمریکا را تجربه خواهد کرد.

خطیب جمعه دزفول افزود: تلاش رسانه‌های غربی برای عادی سازی اتفاق‌ها با این حادثه بی‌نتیجه ماند و رسانه‌ها نیز نتوانستند جلوی نشر این ننگ را بگیرند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه این ننگ پاک شدنی نیست ادامه داد: حمله به کنگره آمریکا شکاف و تضاد اجتماعی عمیق در جامعه آمریکایی را عیان کرد و در معرض دید همگان قرار داد.

وی گفت: این نتیجه تمدن لیبرال دموکراسی غرب است که باعث می‌شود فردی مانند ترامپ را مدیر یک جامعه کند.

خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه ترامپ خودش طرفدارانش را به وحشیگری دعوت کرده ادامه داد: فصل آخر افول آمریکا در این ابر بحران باز شده چرا که به گفته خودشان روز سیاهی در آمریکا رقم خورده است.

وی افزود: حمله، بالارفتن از دیوار کنگره و پایین کشیدن پرچم آمریکا؛ تسخیر لانه جاسوسی را یاد ما می‌اندازد که نشان می‌دهد فتنه‌های دشمن به خودشان برمی‌گردد.