۱۸م، دی ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳ ق.ظ | کد خبر: 86145

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مهندس رویینیان مدیر امور آب منطقه شمال غرب استان، آب را موضوعی حیاتی خصوصا در دزفول دانست و گفت: رودخانه دز یکی از نعمتهای بزرگ الهی است که خداوند به مردم دزفول بلکه به منطقه داده است.

امام جمعه دزفول آب را نعمت الهی دانست که اگر درست استفاده نشود مظهر خشم الهی می‌شود و اظهار کرد: رودخانه دز یکی از باثبات ترین رودخانه‌های کشور است که رود کارون و کرخه را تغذیه می‌کند.

وی تصریح کرد: در خصوص رودخانه دز تهدیدهای فراوانی وجود دارد که اگر مدیریت شوند تبدیل به فرصت می‌شوند؛ دز رودخانه پرنعمتی است ولی استفاده از آن هنر می‌خواهد و همت می‌طلبد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: برای رفع مشکلاتی که در خصوص باغ ویلاها وجود دارد باید بر آنها اشراف داشت و در این خصوص می‌توان تفاهم نامه‌ای بین دستگاههایی که به نوعی با باغ ویلاها و کَتها ارتباط دارند امضا شود تا از این مکانها بر اساس ضوابط و آیین نامه خاصی استفاده شده و بر آنها اشراف اطلاعاتی ایجاد شود.

همچنین رویینیان مدیر امور آب منطقه شمال غرب استان، شهرستان دزفول را سرشار از نعمتهای خدادادی در زمینه منابع آب و منابع طبیعی دانست و گفت: یکی از دغدغه‌ها در دزفول و تمام شهرهایی که سیلاب اتفاق افتاده بود، سیل بندها بودند.

وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره و اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام افزود: با توجه به شرایط رودخانه، می‌توان به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که در این منطقه سیلاب اتفاق نیافتد.

مهندس رویینیان باغ ویلاها را از منظر آب هم تهدید و هم فرصت دانست و تصریح کرد: بیش از ۴-۳ هزارهکتار از بهترین زمینهای کشاورزی دزفول باغ ویلا شده و یا در حال تبدیل شدن هستند و همچنین بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ حلقه چاه آب در شهرستان دزفول وجود دارد که بخش زیادی از آنها در حوزه باغ ویلاها هستند؛ باید با همکاری تمام ادارات و نهادهای مرتبط، سامان دهی شوند.

وی اشتغال را دغدغه همگانی دانست و اظهار کرد: نباید برای ایجاد فرصت شغلی صرفا از اداره کار انتظار داشت، همه باید به سهم خود نقشی هرچند کوچک ایفا کرد، می‌توان برنامه ریزی کرد تا از منابع طبیعی غیر از امور رفاهی، اشتغال نیز ایجاد شود.