۱۷م، دی ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۲ ب.ظ | کد خبر: 86127

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در دیدار مربیان و سرگروههای حلقه‌های صالحین و فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج تشکیل این جلسات را هم افزایی آگاهی و بصیرت، و میثاق مجدد با مقام عظمای ولایت دانست و گفت: یکی از بهترین راهبردهایی که می‌توان به آن تکیه کرد و آن را سرمشق و سرلوحه قرار داد، شبکه سازی بر اساس شبکه امامت و ولایت در جامعه است.

امام جمعه دزفول افزود: شبکه سازی بر اساس امامت و ولایت اشاعه شعاع امامت و رهبری در جامعه می‌باشد بمنظور فراگیری شعاع‌های نورانی در سراسر جامعه است تا از این طریق ترویج معارف ناب الهی و بصیرت افزایی را سامان دهی کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: شک، گمراهی، ریاکاری و بغض و دشمنی اهل بیت ضررهای بی‌بصیرتی است و در این میان دشمنی اهل بیت از همه خطرناک‌تر است؛ امام علی(ع) می‌فرمایند شدیدترین کور‌یها، کوری از فضایل اهل بیت می‌باشد.

وی به اهمیت بصیرت از منظر امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: به فرموده امیرالمؤمنین علی(ع) برای کسی که بصیرت ندارد علم و دانش معنا ندارد، اگر هم تصور کند علم دارد ولی بدان بصیرت عمل کند، علم ندارد بلکه توهم علم دارد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: باید تلاش کرد به مشکلات رسیدگی شده و در مسائل دینی و فرهنگی بروز شویم و برای این منظور باید جلسات هدفگذاری شوند تا اقدامات و فعالیتها در کنار هم منجر به اعتلای فرهنگ دینی شهرستان شود.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: شهرستان دزفول سرمایه‌های انسانی خوبی دارد و در استان از معدود شهرستانهایی است که ۴ امام جمعه و پایگاه فرهنگی قوی دارد که امتیازی برای شهرستان بوده و باید با برنامه ریزی های انجام شده و مشخص کردن اولویتها، از ظرفیتها و فرصتها استفاده کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: همه سوار یک کشتی هستیم که ناخدایی قوی آن را هدایت می‌کند، ولی امواج متلاطمی پیش رو دارد؛ باید گوش به فرمان ناخدا باشیم و وظیفه خود را در هر جایگاهی که هستیم به خوبی انجام دهیم و در این صورت قطعا این کشتی به ساحل پیروزی خواهد رسید.

شایان ذکر است که در برنامه شجره طیبه صالحین، با تشکیل قرارگاه تربیتی صالحین حوزه‌های مقاومت بسیج، پایگاههای تمام مساجد با محوریت و نظارت امام جماعت مسجد کار تربیتی انجام می‌دهند و با این کار حوزه‌ها از آسیبهای احتمالی مصون خواهند بود.

در این جلسه با ارائه نظرات و بیان راهکارها در خصوص تقویت حلقه‌های صالحین و انجام کارهای فرهنگی جهت بررسی مقتضیات و رفع موانع مصوباتی به تصویب رسید.