۱۵م، دی ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, دی ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 86111

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی “مجد دز” یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت شهرستان دزفول، به منظور تجلیل و تکریم از خانواده‌های این شهدای گرانقدر با حضور خانواده‌های معظم و معزز شهدا در ایام فاطمیه و ایام سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان و هم چنین چهلم شهید دکتر فخری زاده برگزار شد.

امام جمعه دزفول: در مکتب حاج قاسم ولایت مهمترین شاخص برای شناختن راه است.

امام جمعه دزفول در این مراسم معنوی ضمن تسلیت ایام فاطمیه حدیثی از حضرت فاطمه(س) بیان کرد و گفت: حضرت زهرا(س) می‌فرمایند هرکس عبادات خالصانه خود را تقدیم درگاه الهی نماید خداوند بهترین و بالاترین مصلحتها را برای او رقم می‌زند.

امام جمعه دزفول افزود: یکی از بارزترین مصادیق این حدیث شهادت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که با اعمال و عبادتهای خالصانه خود به درگاه الهی، خداوند بهترین مصلحتها را برای او رقم زد و اینچنین او را عزت بخشید و رفعت داد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه تمام شهدا مرتبه رفیعی دارند و هرکدام ستارگان درخشانی هستند تصریح کرد: یکی از خصوصیات و امتیازات حاج قاسم شاخص و قطب نمای ایشان بود که با قسم جلاله شاخص ولایت را نشان داد تا به این وسیله راه گم نشود.

وی به بصیرت حاج قاسم اشاره و تأکید کرد: مکتب حاج قاسم مکتب نجات بخش انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است، در این مکتب ولایت مهمترین شاخص برای شناختن راه است.

سخنان فرماندار ویژه دزفول و نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی

همچنین فرهمندپور فرماندار ویژه دزفول ضمن خوشامدگویی به مدعوین از برنامه خود در دیدار با خانواده‌های شهدا و پیگیری مشکلات آنان اشاره کرد.

آوایی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: باید همگی در هر جایگاهی در حفظ حرمت خانواده شهدا در حد توان تلاش کنیم.

وی به شخصیت جامع شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: اخلاص این بزرگوار موجب شد که مردم اینچنین ابراز احساسات کنند، ولی خاک ایران حاصلخیزتر از آن است که چون شهید سلیمانی تربیت نکند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر شهدا در دوران دفاع مقدس نبودند حداقل، خوزستان تصرف می‌شد؛ ولی اگر شهدای مدافع حرم نبودند داعش با تصرف خاک سوریه، لبنان و عراق، همسایه ایران می‌شد و کل ایران در خطر بود.

دکتر سنگری: تعظیم شعائر الهی و یاد شهدا پشتوانه روحی و روانی جامعه می‌باشد.

دکتر سنگری خداوند را اولین مدافع دانست و گفت: خداوند در قرآن خود را مدافع خطاب فرموده است؛ باید صبغةالله شد و رنگ خدایی گرفت، شهدا نیز با گرفتن رنگ و صبغه الهی مدافع شده‌اند.

وی دومین مدافع را حضرت زهرا(س) دانست و تصریح کرد: این بانوی بزرگ اسلام بدون هیچ بهانه‌ای بزرگترین مدافع ولایت است و هیچ کسی هم تراز و هم فراز ایشان نیست.

دکتر سنگری خانه شهدا را محراب و عبادتگاه دانست و افزود: تعظیم شعائر الهی و یاد شهدا پشتوانه روحی و روانی جامعه می‌باشد.

دکتر سنگری اظهار داشت: بزرگترین حرم عالَم قلب انسان است؛ کسی که قلب خود را حفظ کند مدافع حرم است؛ کسانی که به این عظمت رسیده‌اند از شهید سرافراز سلیمانی و فخری زاده تا دیگر شهدا، ابتدا مدافع حرمِ قلبِ خود بودند.

سردار شاهوارپور: تجلیل و تکریم خانواده‌های شهدا یکی از اولویتها می‌باشد.

در ادامه سردار شاهوارپور به ضرورت تجلیل از خانواده‌های شهدا اشاره کرد و گفت: تجلیل و تکریم خانواده‌های شهدا یکی از اولویتها می‌باشد که همه باید به آن توجه کنیم.

وی افزود: برگزاری چنین برنامه‌هایی چون بارانی است که بر زمین خشک می‌بارد و موجب طراوت و سرسبزی می‌شود.

سردار شاهوارپور تصریح کرد: حرکت شهدا نیز چون باران است، چراکه همه وجودشان را در مسیر نورانی خداوند قرار داده، خود را فراموش کرده و برای مردم و دین حرکت می‌کنند.