۱۲م، دی ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, دی ۱۳۹۹ ساعت ۸:۱۴ ب.ظ | کد خبر: 86035

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و امام جمعه دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین عبدالحسین خسرو پناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) و با رعایت شیوه نامه بهداشتی در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تبیین سیره و آئین زندگی از منظر حضرت فاطمه زهرا(س)  

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به تبیین سیره و آئین زندگی از منظر آن معصوم پرداخت و گفت: آن حضرت در حدیثی می‌فرمایند “ما اهل بیت وسیله خدا در خلق هستیم.”

کسانی که خواهان تقرب به خدا هستند باید از اهل بیت علیهم السلام مسیر را بیابند

امام جمعه موقت دزفول افزود: کسانی که خواهان تقرب به خدا هستند باید از اهل بیت علیهم السلام مسیر را بیابند.

اهل بیت جزو برگزیدگان خدا و حجت خدا بر زمین و وارثین انبیا الهی هستند

وی در ادامه به بخش دیگری از حدیث این بانوی نمونه اسلام اشاره کرد و گفت: اهل بیت جزو برگزیدگان خدا و حجت خدا بر زمین و وارثین انبیا الهی هستند.

تمام سعادت‌ها و رستگارى‌ها در دوستى و محبت على علیه السلام در زمان حیات و پس از رحلتش خواهدبود

دکتر خسروپناه به روایت دیگری از حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت و گفت: در معنی این روایت آمده است، همانا حقیقت و واقعیّت تمام سعادت‌ها و رستگارى‌ها در دوستى و محبت على علیه السلام در زمان حیات و پس از رحلتش خواهد بود.

حضرت فاطمه زهرا(س) همیشه در حق همسایه‌ها دعا می‌کرد و به آنها کمک و انفاق می‌کرد

امام جمعه موقت دزفول با بیان درسی دیگر از حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت و گفت: امام حسن مجتبی(ع) می‌فرماید مادرم در محراب عبادت مشغول عبادت بود، دیدم دائم دعا می‌کند برای همسایه‌ها و وقتی پرسیدم مادرجان فقط برای همسایه؛ حضرت زهرا (س) فرمود “فرزندم ! اوّل باید به فکر نجات همسایه باشیم و سپس براى خود تلاش و دعا کنیم.”

وی گفت: حضرت  فاطمه زهرا(س) همیشه در حق همسایه‌ها دعا می‌کرد و به آنها کمک و انفاق می‌کرد.

امام جمعه موقت دزفول افزود: این درس ارزنده را می‌توان در کارهای جهادی جهادگران از جمله در شهرستان دزفول در مناطق محروم و رسیدگی به خانواده‌های آنها یافت.

کارهای جهادگران برگرفته از مکتب حاج قاسم است

وی گفت: این نوع کارها که گاهی صدایی از آنها نیست برگرفته از مکتب حاج قاسم است و این سنت ارزشمند با حمایت‌ها و تلاشهای بزرگوانه همه مردم از جمله امام جمعه، نماینده و فرماندار محترم ادامه دارد.

امام جمعه موقت دزفول در خطبه دوم نماز گفت: اگر مردم ایمان بیاورند و تقوای الهی را پیشه کنند خداوند برکات خود را به آنان سرازیر خواهد کرد.

وی افزود: باید توجه داشت که شیطان در کمین کلیه انسانها در هر مقام و منصب می‌باشد.

امام جمعه موقت دزفول در ادامه با تسلیت بمناسبت درگذشت امام جمعه شهرستان شوشتر از آن روحانی بعنوان فردی فاضل نام برد.

 شهید والامقام حاج قاسم یک مکتب، راه و مدرسه درس‌آموز است

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این شهید والامقام یک مکتب، راه و مدرسه درس‌آموز است.

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست آمریکایی‌ها افزود: شهید سلیمانی ولایتمداری را با مردمداری جمع بست.

شاید ۵۰ سال زمان نیاز است تا فردی مانند شهید فخری‌زاده تربیت شود

وی یاد و خاطره شهید محسن فخری‌زاده دانشمند صنعت دفاعی و هسته‌ای ایران را گرامی داشت و ادامه داد: شاید ۵۰ سال زمان نیاز باشد تا فردی مانند شهید فخری‌زاده تربیت شود؛ شخصیتی حکیم، عالم و فیزیکدان که کمتر کسی او را می‌شناخت.

موساد ۲۰ سال به دنبال ترور و ربودن شهید فخری‌زاده بود

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با بیان اینکه موساد ۲۰ سال به دنبال ترور و ربودن شهید فخری‌زاده بود، گفت: این دانشمند در نهایت با امکانات مختلف و جنگ الکترونیک به شهادت رسید.

شهیدان سلیمانی، المهندس و فخزی‌زاده سرداری را با سربازی جمع کرده و اهل علم و عمل بودند 

وی افزود: شهیدان سلیمانی، المهندس و فخزی‌زاده سرداری را با سربازی جمع کرده و اهل علم و عمل بودند ضمن اینکه ویژگی بصیرت را با شجاعت داشتند.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه این شهیدان حزبی نبودند، گفت: افراد بی‌بصیرت زمانی که حق و باطل با هم آمیخته می‌شوند نمی‌توانند حق را از باطل تشخیص دهند؛ ولی این شهیدان علاوه بر شناخت حق، بصیر و شجاع بودند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم و فخری‌زاده همواره با مردم ارتباط داشتند، افزود: شهید سلیمانی به رزمندگان محبت داشت، شهید فخری‌زاده نیز هرگز عصبانی نمی‌شد و در بحث‌های علمی اجازه می‌داد دیگران نیز حرف خود را بزنند.

این شهیدان با مدیریت شبانه روزی به مردم خدمت می‌کردند ضمن اینکه شب زنده داری هم داشتند

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با بیان اینکه این شهیدان قاطعیت را با محبت جمع ‌بستند، اظهار داشت: این شهیدان با مدیریت شبانه روزی به مردم خدمت می‌کردند ضمن اینکه شب زنده داری هم داشتند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی دغدغه امور نظامی و فرهنگی را با هم داشت، افزود: این سردار، جدی‌ترین کارهای نظامی را در کنار کارهای فرهنگی و هیأت داری انجام می‌داد و از نظر دانشمندان و اساتید دانشگاهی، برای امور نظامی استفاده می‌کرد.

جمع اهل بیتی بودن و تقریبی بودن کار دشواری است که حاج قاسم سلیمانی در این زمینه زبانزد بود

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه این شهیدان اهل تقریب بودند، اظهار داشت: جمع اهل بیتی بودن و تقریبی بودن کار دشواری است که حاج قاسم سلیمانی در این زمینه زبانزد بود.

وی محبت به اهل بیت را منشاء ویژگی‌های شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده دانست افزود: بعد از یکسال از شهادت حاج قاسم، هنوز داغ از دست رفتن او بر دل‌ها هست و حضرت آقا هنوز آرام نشده است.

معرفی کتاب “سلیمانی عزیز”

امام جمعه موقت دزفول در پایان خطبه‌های نماز، کتاب “سلیمانی عزیز” که گذری بر زندگی و رزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به انضمام متن وصیت‌نامه سردار است برای دانش پژوهان معرفی کرد.