۷م، آذر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, آذر ۱۳۹۹ ساعت ۹:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 85639

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” سرهنگ بهزاد جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول در پیامی بی حرمتی به شهدا را محکوم کرد.

در این پیام آمده است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

شهدا در قهقهه مستانه شان عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ. امام خمینی(ره)

فرهنگ شهید و شهادت در جامعه انقلابی ما تبیین کننده مسیر زندگی و راه و مرام ماست. این فرهنگ در جامعه ما باید همیشه بالنده و پویا باشد. یاد و نام شهدا بر در و دیوار و کوی و برزن ما یادآور حماسه مردان مردی است که با نثار جان خود برگ زرینی در تاریخ این مرز و بوم به ثبت رساندند.

در دویست سال گذشته این سرزمین، هرگاه هجومی به کشورمان شده است متجاوزین بخشی از کشور عزیزمان را به یغما بردند و جدا کردند که آخرین بار در دوره پهلوی دوم بود، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به همگرایی دو ابرقدرت غرب و شرق در تجاوز به ایران اسلامی و قصد جداسازی بخش هایی از ایران و تفکیک ایران به ۵ کشور کوچک، این رشادت و جانبازی و حماسه‌آفرینی ایثارگران و خصوصاً شهدای گرانقدر آن بود که نگذاشتند حتی یک وجب از خاک عزیزمان در تصرف دشمن بماند.

حال بر مؤدیان فرهنگ، فرض است که یاد و نام شهدا را بر تارک شهرهایمان زنده نگه دارند.

معاونت فرهنگی شهرداری دزفول در یک حرکت بالنده به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس اقدام به بازسازی تابلو های ستاد یادواره شهدای دزفول نمودند.

این تابلوها که از سال ۱۳۷۹ نصب گردیده‌اند و یک بار هم توسط هیئت رزمندگان اسلام دزفول در سال ۹۲ بازسازی شده‌اند نیاز بود تا مجدداً بازسازی و ترمیم شوند.

شروع این حرکت می‌تواند و توانست تا بار دیگر توجه همه همشهریان ولایتمدار و شهیدپرور و مدیران و مسئولان را به شهدا و آرمان‌های ایشان جلب کند که انتظار بر این بوده و هست که رسانه‌ها و فضای مجازی در جهت تقویت این حرکت اقدام کنند.

در این راستا متأسفانه بعضی از افراد با نگاه از زاویه دیگر به موضوع پرداخته و این حرکت را تقبیح نمودند و حتی توهین‌هایی ناشایست نمودند که موجب تکدی خاطر دست‌اندرکاران و جمعی از خانواده‌های محترم ایثارگران و شهدا گردیده است.

ضمن تشکر و قدردانی از معاونت فرهنگی شهرداری دزفول در بازسازی و تعمیر و مرمت نمادهای شهدای گرانقدرمان درخواست ادامه روند این حرکت انقلابی و خداپسندانه را خواهانیم.

                                                                                        وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ

                                                                                          بهزاد جولایی

                                                                      مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول