۱م، آذر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰ ب.ظ | کد خبر: 85559

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آیین باشکوهی با حضور مسئولین شهرستان و جمعی از خانواده‌های شهدا تمثال مبارک شهدای گردان بلال دزفول در میدان شهدای گردان بلال رونمایی شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در این مراسم نصب تصاویر شهدا را در میادین شهرستان کار اصیل فرهنگی و ارزشمند دانست و گفت: این کار موجب زنده نگه داشتن یاد شهدا در دیار مقاومت و عطرآگین شدن شهرستان به عطر و بوی شهدا شده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: شهدا بزرگانی بودند که فضایل و کرامات فراوانی داشتند و حقیقتا سرمایه بزرگی برای ملت ایران هستند؛ زاویه گرفتن از شهدا حتی به اندازه بسیار کم ابتدای از دست رفتن سرافرازی و عزت خواهد شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: شهدا با خون پاک خود، و تداوم راهشان، ملت بزرگ ایران را در مقابل نقشه‌ها و توطئه‌ها بیمه کردند همانگونه که شهادت سردار دلها برای کشور ایران معجزه کرد و با خون پاک این شهید بزرگوار فتنه‌های دشمن نقش برآب شد.

وی شهدا را ستارگان درخشانی دانست که موجب هدایت جوانان می‌شوند و اظهار کرد: نصب تمثال مبارک شهدا مقدمه‌ای برای آشنا شدن با فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت است، بیانگر ایثارگری‌ها و جانبازی‌ها بوده و موجب یأس و ناکام ماندن دشمن می‌شود.