۱۴م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸ ب.ظ | کد خبر: 85539

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در برنامه زنده رادیویی رسول مهربانی در روز ۱۷ ربیع الاول میلاد پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) ضمن تبریک این دو مناسبت خجسته گفت: میلاد پیامبر جزء ایام الله و روز با عظمتی است که عرشیان و فرشیان در سرور و شادمانی هستند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: همدلی و برادری بین جوامع اسلامی قطعا موجب بارش رحمت الهی و گستراندن چتر رحمت الهی بر انسانها خواهد شد.

وی به ضرورت تمسک به پیامبر مهربانی گفت: اگر تمام انسانها پیرامون پیامبر و اهل بیت علیهم السلام جمع شوند بهترین وحدت که نقطه قوت مسلمین است شکل خواهد گرفت و خداوند بواسطه آن مشکلات را برطرف خواهد فرمود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی رسول گرامی اسلام را بزرگترین نعمت الهی به بشریت دانست که باید قدردان آن بود و افزود: محبت اهل بیت زمانی اثرگذار است که کیمیای معرفت با آن همراه شود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: دشمنان با دشمنی خود به اهل بیت موجب می‌شوند که مسلمانان بیش از پیش قدر ایمان، اسلام و وحدت بین خود را بدانند.

امام جمعه دزفول در ادامه به بیان برخی از خصوصیات ظاهری و اخلاقی پیامبر اشاره کرد و گفت: پیامبر در قرآن بعنوان اسوه حسنه معرفی شده است، باید عملا عملا پیرو پیامبر بوده و به ایشان تأسی جست چراکه به موجب پیروی از دستورات اسلام یک سری پیوندهای اجتماعی بوجود می‌آید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی درباره امام صادق(ع) افزود: امام صادق(ع) جایگاه ویژه‌ای دارد و رئیس مذهب شیعه محسوب می‌شود چراکه ایشان از فرصت بوجو د آمده در زمان خود استفاده کرده معارف شیعه و اهل بیت را بیان و شاگران زیادی تربیت کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام جعفر صادق(ع) به مسائل اقتصادی نیز اشاره و فرمودند که اگر گرانی در جامعه باشد همه عرصه‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند، خیانت در جامعه افزایش می‌یابد و هرگاه خیانتها آشکار و فراگیر شود، برکتها از میان می‌رود و اخلاقهایی که موجب جلب رحمت الهی می‌شوند از جامعه برداشته می‌شود.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه گاه مردم متوجه ریشه مشکلات موجود نباشند افزود: اگر ترحم و همدلی در جامعه کمرنگ شود، بلایای اجتماعی فراوانی اتفاق می‌افتد که از بلایای طبیعی خطرناک تر هستند.

امام جمعه دزفول همچنین ۱۳ آبان رو زتسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشت و گفت: امروز استکبار تمام قد در مقابل اسلام و دین و انقلاب ایستاده است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به روز بسیج دانش آموزی اشاره کرد و افزود: کلام امام راحل که شهید حسین فهمیده را رهبر خود معرفی می‌کند بیانگر این است که یکی از خصوصیات رهبر این است که بتواند برای اسلام و دین جانبازی و فداکاری کند.