۲۲م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ | کد خبر: 85498

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین خاکی مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول حوزه علمیه را همواره مثمر ثمر دانست و گفت: نهالی را که آیت الله قاضی(ره) حدود ۳۰ سال پیش غرس کردند امروز تنومند و بارور شده است، و افراد شاخصی در کشور خدمت می‌کنند که زمانی در این مدرسه تحصیل می‌کردند.

حجةالاسلام والمسلمین خاکی افزود: ثمرات حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) در سراسر کشور و شهرستان مشهود است، ائمه جماعات، ائمه جمعه اطراف شهرستان، کارشناسان نقش‌آفرین در رادیو، اساتید پاسخگو به شبهات، اساتیدی که در دانشگاه و مدارس هستند از ثمرات این مدرسه علمیه می‌باشد.

وی در خصوص جایگاه حوزه اظهار کرد: علاوه بر منابر در ماههای محرم و صفر، با نهادهای مختلف برابر فِرَق گوناگون همکاری داشته و با تشکیل دوره‌ها و کلاسها، آنان را راهنمایی و ارشاد می‌کنند؛ همچنین گروه جهادی مدرسه علمیه در سیل ۹۸ و کرونا در سال ۹۹ رتبه نخست امدادرسانی را کسب کرده است.

مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) در تعریف حوزه انقلابی گفت: حوزه انقلابی عقلایی آن است که بدون هیاهو و بی سرو صدا فارغ از ایجاد تشنج در جامعه طبق نظر مقام معظم رهبری عمل کند چراکه با هیاهو کاری از پیش نمی‌رود.

حجةالاسلام والمسلمین خاکی افزود: اولین وظیفه حوزه، تربیت طلاب است و ورود به عرصه‌هایی که دین در خطر باشد و الا شورای فرهنگ عمومی در قبال فرهنگ جامعه به وظایف خود عمل می‌کند.