۲۲م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۹:۲۰ ق.ظ | کد خبر: 85490

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” رضا جوروند مسئول کتابخانه‌های شهرستان دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گزارشی از وضعیت کتابخانه‌ها و برنامه‌های اجرا شده در سال ۱۳۹۸ و برنامه‌هایی که در دوران شیوع بیماری کوید ۱۹ در حال پیگیری هستند ارائه داد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه باید نگاهی متناسب با نگاه رهبری به موضوع کتاب و کتابخوانی داشته باشیم گفت: تلاشهای صورت گرفته قابل تقدیر است ولی تا رسیدن به حد مطلوب فاصله داریم.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به ظرفیت بالای شهرستان در این زمینه اشاره کرد و افزود: باید در زمینه‌های سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش بیشتر شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی است که از نویسندگان تقدیر و تجلیل و برای پیشبرد اهداف برنامه ریزی شود، متخصصین فراوانی در زمینه کتاب در دزفول هستند که جزء سرمایه‌های شهرستان بوده و باید از آنها استفاده شود.

رضا جوروند کتابخانه مرکزی دزفول را یکی از بی نظیرترین کتابخانه‌های کشور دانست و گفت: در شهرستان دزفول ۱۶ کتابخانه نهادی با زیربنای ۷۷۴۴ متر و ۱۲ کتابخانه مشارکتی با زیربنای ۶۰۰۰ متر وجود دارد که در استان بی نظیر و نشان از استقبال و نقش مردم و خیرین، و فرهنگ غنی شهرستان دارد.

مسئول کتابخانه‌های شهرستان دزفول اظهار کرد: دزفول تنها شهر استان است که در یک سال و نیم گذشته ۶ سالن مطالعه خصوصی در آن بنا شده و ۱۸ نفر مشغول به کار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در کتابخانه‌های عمومی شهرستان دزفول ۳۶۰ هزار جلد کتاب وجود دارد افزود: ۱۲۰۰۰ نفر عضو رسمی کتابخانه‌های شهرستان هستند و در سال گذشته ۲۳۲ هزار و ۱۰۵ جلد امانت برده‌اند، که نسبت به کل کشور آمار پایینی است ولی در استان رتبه نخست آماری را دارد.

جوروند خاطرنشان کرد: همه کنابخانه‌ها در شهرستان به به بخش کودک مجهز شده‌اند و در سال گذشته علاوه بر برنامه‌های متنوع مناسبتی، آموزشی، مطالعاتی، مسابقه و دیگر برنامه‌ها ۴۸۸ برنامه در بخش کودک اجرا شده است.