۲۱م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱:۵۶ ب.ظ | کد خبر: 85483

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در خصوص اهمیت مسائل اخلاقی جامعه گفت: مسائل اخلاقی و فرهنگ ازدواج یکی از معضلات اجتماعی جامعه است که حل آنها نیاز به تلاش و فرهنگ‌سازی دارد.

سخنان امام جمعه دزفول

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول زیرساخت بسیاری از کارها را فرهنگ دانست و افزود: فلسفه تشکیل شورای فرهنگ حل مشکلات اجتماعی و برنامه‌های فرهنگی و نهادینه کردن آنها در جامعه است؛ از نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که برنامه‌های فرهنگی شهرستان را پیگیری و مطالبه کنند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: باید با تأمل و دقت در فرمایشات مقام معظم رهبری عملا و با معرفت پیرو رهبری و ولایت باشیم.

امام جمعه دزفول گفت: مقام عظمای ولایت به زیبایی دستهای پشت پرده توهین به پیامبر و کسانی که ادعای آزادی بیان و حقوق بشر دارند را رسوا کردند.

وی در خصوص انتخابات آمریکا خاطرنشان کرد: این انتخابات رونمایی از ذات استکباری و فساد موجود در آمریکا می‌باشد و به فرموده مقام عظمای ولایت آمد و رفت رؤسای جمهور آمریکا برای ما تفاوتی ندارد؛ بیش از ۴ دهه است که بر اصول خود پایبند بوده و براساس آنها عمل کرده‌ایم.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به آیات قرآن اشاره کرد و گفت: خوار و ذلیل شدن آل سعود در سازش با آمریکا مشاهده شد که هزینه سازش و تسلیم بسیار بالاتر از هزینه مقاومت و ایستادگی است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: تورم و گرانی لجام گسیخته هیچ توجیهی ندارد و موجب نگرانی مردم شده است و البته دزفول به ندای رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان در خصوص فراخوان ادامه امدادرسانی به اقشار آسیب پذیر لبیک گفت.

وی به اهمیت نقش مسجد اشاره کرد و افزود: نقش مسجد در فرهنگ جامعه بسیار مهم است و در حال تبدیل به گفتمان است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: در رویکرد جدید سازمان تبلیغات، تسری نظام امامت که جزء اصول اعتقادات شیعه است به تمام قسمتهای جامعه می‌باشد، یک طرح کشوری است و دزفول ظرفیت دارد که مانند همه عرصه‌ها در اجرای آن پیشتاز باشد و البته جدیت و همت بلند مسئولین را در پیگیری و ادامه آن می‌طلبد.

امام جمعه دزفول نقش حوزه‌های علمیه را در فرهنگ عمومی بسیار پررنگ و مؤثر دانست و تصریح کرد: کار فرهنگی جهاد و نیازمند تلاش است، همانند شمشیر دولبه می‌باشد که ذره‌ای اشتباه نتیجه را معکوس می‌کند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول کار بهنگام را اثربخش خواند و افزود: عرصه کار فرهنگی گسترده‌تر از دیگر عرصه‌ها بوده باید با نظم و آینده نگری پیش رفت و در اولویت بندی، انجام کار و زمان انجام دقت کرد.

سخنان نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی

همچنین اقای سیداحمد آوایی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت نهادینه کردن اخلاق در اذهان گفت: در هر دوره زمانی آسیبها و مشکلاتی گریبان‌گیر توده مردم و مشکلاتی گریبان‌گیر متدینین می‌باشد، نباید به تفرقه افکنی دامن زد و باید فضای مجازی را از سخنان بی پایه و اساس مصون کرد.

سخنان رییس اداره تبلیغات اسلامی دزفول

در ادامه این مراسم حجةالاسلام خاکی رییس اداره تبلیغات اسلامی دزفول گزارشی از پیشبرد مصوبات جلسات گذشته ارائه داد و گفت: تشکیل کمیته امور مساجد و توجه ویژه به نقش امام جماعت مساجد در دستور کار بوده است.

وی افزود: در گام دوم سازمان تبلیغات اسلامی توجه به حلقه میانی امام و امت بعنوان عنصر تمدن ساز در جامعه اسلامی و توجه ویژه به مساجد و امام جماعت است که امروز بعنوان امام محله از آن یاد می‌شود و در رأس امامان جماعت، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان است.

سخنان حجةالاسلام والمسلمین موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان

حجةالاسلام والمسلمین موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان  نیز ضمن پرداختن به ضرورت بازسازی و توسعه حرمهای مطهر در عراق و سوریه از امام جمعه دزفول و روحیه جهادی در خصوص مباحث اهل بیت و همچنین مردم شهرستان دزفول در مشارکت و همکاری در این زمینه با اهدای لوح تقدیر، تجلیل کرد.

معرفی مشاور فرهنگی امام جمعه درامور جوانان و مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات دزفول 

شایان ذکر است که در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول حجةالاسلام محمد وحیدنیا بعنوان مشاور فرهنگی امام جمعه در امور جوانان و نوجوانان معرفی شد.

همچنین ضمن تقدیر از زحمات علی توحیدی معاونت فرهنگی شهرداری دزفول و همکاری با شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، صادقی جولا بعنوان معاونت جدید فرهنگی شهرداری معارفه شد.

در ادامه از زحمات خلیل ذبیح الله زاده مسئول پیشین ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان دزفول تقدیر و با حضور سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان، غلامعلی نوری زاده معارفه گردید.