۱۷م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴ ق.ظ | کد خبر: 85445

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین دشمن شکن نمازجمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

از منظر قرآن کریم تقوای الهی موجب می‌شود که انسان مشمول لطف خاص خدای متعال شود

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به پرهیزکاری گفت: از منظر قرآن کریم تقوای الهی موجب می‌شود که انسان مشمول لطف خاص خدای متعال شود.

جامعه بشری می‌تواند با تقواپیشگی خود را به مقام قرب الهی برساند

وی افزود: جامعه بشری می‌تواند با تقواپیشگی خود را به مقام قرب الهی برساند.

تبیین حدیثی از امام جعفر صادق(ع) در خصوص رعایت حقوق اجتماعی در شرایط سخت معیشتی و اقتصادی

امام جمعه دزفول با توجه به ایام ولادت رئیس مذهب تشیّع امام جعفر صادق(ع) به تبیین حدیثی از آن حضرت در خصوص رعایت حقوق اجتماعی در شرایط سخت معیشتی و اقتصادی پرداخت و افزود: از منظر آن حضرت گرانی قیمتها، اخلاق و رفتار مردم را نامطلوب می‌سازد، امانت داری را ازبین می‌برد و مردم و مسلمانان را از فشار و سختی به ستوه می‌آورد.

گرانی، تورم و خیانت در امانت آثار زیانباری در جامعه به همراه دارد و مسئولان مربوطه باید مراقب باشند

وی با بیان اینکه در این حدیث شریف آن حضرت به سه جنبه فردی و اجتماعی جامعه اشاره فرموده اند یادآور شد: گرانی، تورم و خیانت در امانت آثار زیانباری در جامعه به همراه دارد که متولیان و مسئولان مربوطه باید مراقب باشند.

اگر مسئولی در انجام وظایف خود به مردم خیانت ورزد در روز قیامت باید پاسخگوی ۸۰ میلیون ایرانی باشد

امام جمعه دزفول با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام تأکید کرد: اگر مسئولی در انجام وظایف خود به مردم خیانت ورزد در روز قیامت باید پاسخگوی ۸۰ میلیون ایرانی باشد.

افرادی باید مسئولیت بپذیرند که شایستگی آن را داشته باشند در غیر این صورت خیانت کرده‌اند

امام جمعه دزفول در جمع بندی این حدیث اظهار داشت: افرادی باید مسئولیت بپذیرند که شایستگی آن را داشته باشند در غیر این صورت به خدای متعال، پیامبر گرامی اسلام و مسلمانان خیانت کرده‌اند.

حضرت آقا با تدبیر و دور اندیشی تهدیدهای دشمنان را تبدیل به فرصت کرده است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نمازجمعه دزفول به تبیین سخنان اخیر مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: حضرت آقا با تدبیر و دور اندیشی تهدیدهای دشمنان را تبدیل به فرصت کرده است.

حضرت آقا با افشای دست‌های پشت پرده، پوچ بودن حقوق بشر و آزادی بیان دولت فرانسه را برملا ساخت

امام جمعه دزفول با اشاره به علنی شدن دشمنی غربی‌ها با اسلام، با اهانت به پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: حضرت آقا با افشای دست‌های پشت پرده، پوچ بودن حقوق بشر و آزادی بیان دولت فرانسه را برملا ساخت.

وی با بیان اینکه این توهین‌ها خدشه‌ای بر چهره پیامبر اسلام وارد نمی‌کنند، افزود: این اقدامات نشان دهنده انحطاط فرهنگ غرب است.

هر دولتی که در آمریکا سر کار بیاید، عروسک خیمه شب بازی رژیم صهیونیستی است

امام جمعه دزفول با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: هر دولتی که در آمریکا سر کار بیاید، عروسک خیمه شب بازی رژیم صهیونیستی است.

رفت و آمد رؤسای جمهوری آمریکا هیچ تأثیری بر رفتار ایران ندارد

خطیب نماز جمعه دزفول درخصوص تحلیل رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات آمریکا افزود: رفت و آمد رؤسای جمهوری آمریکا هیچ تأثیری بر رفتار ایران ندارد.

امام جمعه دزفول گفت: برخی افراد ساده لوح تصور می‌کنند اگر بایدن رئیس جمهور شود، شرایط بهتر می‌شود درحالیکه این شخص هنگام شهادت سردار سلیمانی بیانیه داد.

موضع مقام معظم رهبری در مورد مسئله قره باغ حکیمانه و مقتدرانه است

وی موضع مقام معظم رهبری در مورد مسئله قره باغ را حکیمانه و مقتدرانه دانست و افزود: گرانی‌های افسارگسیخته داخل کشور توجیهی ندارند.

راه علاج مشکلات اقتصادی کشور بنا به فرموده مقام معظم رهبری امید به توانمندی داخل کشور است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی راه علاج مشکلات اقتصادی کشور را بنا به فرموده مقام معظم رهبری امید به توانمندی داخل کشور دانست.

تبیین تطبیقی شاخص‌های انقلابی‌گری و انقلابی‌نمایی

خطیب نمازجمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با تأکید بر لزوم بررسی تطبیقی شاخص‌های انقلابی‌گری و انقلابی‌نمایی گفت: برخی، توهین و پرخاشگری را انقلابی‌گری می‌دانند حال آنکه خود هیچ نقدی را برنمی‌تابند و همه را نقد می‌کنند.

انتقادها و تذکرات جدی آیت الله قاضی(ره) منجر به استحکام بیشتر و رضایتمندی مردم می‌شد

وی با اشاره به انتقادهای آیت الله قاضی دزفولی(ره) امام جمعه فقید دزفول افزود: این انتقادها و تذکرات جدی منجر به استحکام بیشتر و رضایتمندی مردم می‌شد لذا باید توجه داشت که انتقادها باعث دوقطبی شدن جامعه و توهین به شخصیت افراد نشود.

شهید طهرانی مقدم کار بزرگی برای صنعت موشکی ایران کرد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی سالروز شهادت طهرانی مقدم را گرامی داشت و اظهار کرد: این شهید والامقام پدر موشکی ایران، دانشمندی برجسته و دارای نگاهی بلند بود و کار بزرگی برای صنعت موشکی ایران کرد.

معرفی کتاب تاریخ مستطاب آمریکا

وی با اشاره به آیین عمامه گذاری طلاب چهار شهر دزفول، شوشتر، اندیمشک و شوش در مصلای امام علی(ع) دزفول به معرفی کتاب تاریخ مستطاب آمریکا پرداخت.