۱۶م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۸:۵۷ ق.ظ | کد خبر: 85426

به گزارش پایگاه اطلاه رسانی “مجد دز” آئین عمامه گزاری تعدادی از طلاب شهرهای دزفول، اندیمشک، شوش و شوشتر با حضور آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه‌های استان خوزستان و حجج اسلام موسوی فرد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز، بهرام پور مدیر حوزه‌های علمیه استان، محمدزاده و ائمه جمعه شهرهای شوش، شعیبیه، شرافت، سردشت و شهر امام و جمعی از مسئولین شهرستان دزفول در مصلای امام علی علیه السلام دزفول برگزار شد.

سخنان آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه استان خوزستان

آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه استان خوزستان ضمن تبریک میلاد پیامبر و امام جعفرصادق(ع) گفت: ما معتقد به وحدت شیعه و سنی هستیم البته اهل تسننی که معاند نبوده و محب اهل بیت هستند.

آیت الله موسوی جزایری تصریح کرد: گروهی از اهل تسنن حامی نظام جمهوری اسلامی و مطیع رهبری هستند و به اسلام و کشور خدت می‌کنند، ما نیز پشتیبان آنها هستیم و این وحدت بسیار ارزشمند است.

زعیم حوزه‌های علمیه استان خوزستان افزود: عده‌ای چون سعودی خبیث معاند و مغرض هستند و تحمل قبول حرف حق را ندارند، علیرغم اینکه مشتاق ارشاد آنها هستیم ولی قابل ارشاد نیستند و با محبان اهل بیت علیهم السلام سر جنگ دارند.

آیت الله موسوی جزایری اظهار کرد: معلم معاندان و مغرضان، شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار است که می‌خواهد در کشورهای اسلامی ایجاد اختلاف و تفرقه نماید؛ باید با اینگونه مسائل ریشه‌ای برخورد شود.

زعیم حوزه‌های علمیه استان خوزستان تصریح کرد: کسانی چون صدام که جنایت می‌کنند خَسِرَ الدُّنْیا وَالاْآخِرَةَ  بوده و جایشان در قعر جهنم است ولی رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران در آسمان عزت و شرافت بوده و روز به روز بر عزتشان افزوده خواهد شد.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: باید از روزگار  درس گرفت، در همان زمان آیت الله قاضی(ره) نمازجمعه را برگزار می‌کرد و مردم را به مقامت دعوت می‌نمود.

سخنان حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه اهواز

در ادامه این مراسم حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه اهواز گفت: امام علی علیه السلام هر شب ۳ مرتبه مردم را مخاطب قرار می‌داد و بشر را به کاروانی تشبیه می‌کرد که در خواب هستند و کاروان دار آنها را بیدار می‌کند و به آنها آماده باش می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان بااشاره به حالت آماده باش در دوران دفاع مقدس افزود: انسان باید خود را مهیا کند چراکه هر لحظه ممکن است خداوند انسان را به پیشگاه خود فراخواند.

سخنان حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول

همچنین حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در ابتدای مراسم ضمن خوش‌آمدگویی و تبریک هفته وحدت گفت: طلاب و محصلین علوم دینیه شهرهای اندیمشک، دزفول، شوش و شوشتر در حرکتی نمادین در مکان و زمان واحد به لباس سربازی اسلام زمان مشرف می‌شوند که نشانگر وحدت، انسجام و همدلی حوزه‌های علمیه این شهرها می‌باشد و جای تقدیر دارد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: این وحدت و همدلی موجب سرافرازی و سربلندی حوزه علمیه است.

امام جمعه دزفول با اشاره به سخن پیامبر گرامی اسلام تصریح کرد: توفیق تشرف به کسوت روحانیت را باید قدر دانست، باید تلاش کرد جزء علمای عامل و از مبلغین دین و احکام الهی بود.