۱۳م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱ ق.ظ | کد خبر: 85392

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جشن میلاد پیامبر در حسینیه ثارالله دزفول که بصورت مجازی برگزار شد ضمن تبریک میلاد موفورالسرور پیامبر اعظم و ششمین اختر تابناک امامت و ولایت گفت: برجسته ترین خصوصت پیامبر اخلاق حسنه است که در قرآن نیز به آن اشاره شده است.

امام جمعه دزفول یکی از مشکلات مسلمانان را فاصله گرفتن از اخلاق نبوی دانست و افزود: اگر امت اسلامی طبق آیه وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا به اخلاق نبوی و حبل الهی تمسک جویند قطعا دشمنان نمی‌توانند در مقابل مسلمانان فتنه‌انگیزی کنند و اجازه جسارت و گستاخی نیز نمی‌یابند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: پیامبر مظهر اخلاق نیکو و دارای خلق عظیم بود ولی در دعاهای خود از خدا می‌خواست که اخلاقش را نیکو و اخلاق بد را از او دور کند، این ایام و اعیاد مبارک می‌تواند بهانه‌ای برای معرفت بیشتر با سیره و روش پیامبر باشد.

وی اظهار کرد: پیامبر در یکی از سخنان خود شبیه‌ترین افراد به پیامبر را خوش اخلاق ترین فرد و با تأکید فراوان حقیقت دین را حسن خلق بیان می‌کند.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: اگر جامعه به این تأکید پیامبر جامه عمل بپوشاند بسیاری از مشکلات که بدلیل بداخلاقی و نداشتن سعه صدر است حل می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به کلامی از امام جعفرصادق(ع) در خصوص ضرورت همکاری و روابط اجتماعی گفت: در حدیثی از این امام معصوم آمده است که اگر فردی تمام همت خود را برای رفع حاجت برادر دینی خود مصروف ندارد به خدا، پیامبر و مؤمنین خیانت کرده است.

امام جمعه دزفول ادامه داد: دستگیری و یاری نیازمندان پیوندهای اجتماعی را مستحکم می‎کند و در آیه وَ تَعاوَنُوا عَلَی البِرِّ وَ التَّقوی، قرآن به همکاری و مساعدت به نیکویی تأکید دارد.

امام جمعه دزفول همچنین به ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و بسیج دانش آموزی اشاره کرد و یاد شهدای دانش آموز را گرامی داشت.