۲۵م، مرداد ۱۳۹۰
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۵:۳۷ ق.ظ | کد خبر: 8534

به گزارش خبر نگار مجد دز جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر دیروز صبح در محل دفتر امام جمعه دزفول برگزار شد . حجت الاسلام قاضی دزفولی در ابتدا با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: فضا سازی و تبلیغات طرح مهم تذکر لسانی در سطح شهر اصلا مطلوب نیست و این امر به دلیل مظلومیت کار های فرهنگی در دزفول است . ما انتظار داشتیم بعد از این همه تاکید و جدیت برای اجرای این طرح دوستان طوری عمل کنند که عملیاتی شدن طرح برای همه مردم قابل لمس و محسوس باشد .

رئیس ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر دزفول افزود : امیدوارم با یک باز نگری کلی و جدی برای اجرای طرح تذکر لسانی در دزفول به عنوان شهر منتخب در استان خوزستان ، اشکالات و کاستی ها هر چه زود تر برطرف شود و مردم شاهد برکات اجرای این طرح باشند .

سرهنگ فضیلت پناه دبیر ستاد احیا نیز با مرور مصوبات جلسات گذشته ستاد احیا گفت : تاسیس دبیر خانه و محلی ثابت و در دید عموم برای تقویت و نظم دهی به مصوبات ستاد امری ضروری است .

آقای احسانی نیا سرپرست فرمانداری دزفول نیز ، در خصوص همراهی ادارات و نهاد های دولتی در اجرای این طرح توضیحاتی داد و افزود : کلیه بخش نامه های اداری مورد نیاز با موضوع طرح تذکر لسانی را ابلاغ کرده ایم و توزیع کتب آموزشی طرح و پوستر های تبلیغاتی در بین ادارات و سازمان ها رو به پایان است .

دکتر آخوند علی رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به تاثیر گذاری دانشجو و فرهنگ برخواسته از دانشگاه بر ظاهر دینی و مذهبی شهر گفت : ما سعی کرده ایم با بومی گزینی و پذیرش۳۰ در صدی دانشجوی بومی تا حد امکان از ورود ناهنجاری های فرهنگی سایر شهر ها به دزفول کاسته شود .

این استاد دانشگاه اضافه نمود : انتظار ما از رادیو شهری دزفول تولید برنامه های بیشتر و استفاده از اساتید توانمند مقیم دزفول ، در رابطه با تقویت این طرح است .

در ادامه این جلسه مهندس متین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول با توصیف کار فرهنگی در دانشگاه گفت گروه ها و جریان های مختلفی در امور فرهنگی دانشگاه فعالیت میکنند که ما سعی کرده ایم فعالیت این گروه ها را با رویکرد استحکام مبانی دینی و علمی جهت دهی کنیم .

مهندس متین همچنین از تفکیک جنسیتی در ارائه واحد های دروس معارف و تربیت بدنی ، مشخص کردن گونه شناسی ناهنجاری های اخلاقی و فرهنگی ، راه اندازی سیستم برقراری ارتباط با خانواده دانشجویان ، فعال نمودن بسیج اداری و تقویت هیئت های مذهبی دانشجویی خبر داد .

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به قرار گرفتن کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد دزفول در بین ۱۰ کانون اول کشور گفت :مصمم هستیم در سال تحصیلی آتی ، پژوهشکده قرآنی دانشگاه را برای استفاده دانشجویان و سایر علاقه مندان راه اندازی کنیم .

وی همچنین با پیشنهاد طرح برگزاری جلسات ستاد احیا در دو سطح اجرایی و سیاست گزاری و تاکید بر مردمی شدن هرچه بیشتر این طرح بیان داشت :

ما می توانیم هر کالای تولید شده در دزفول را حامل یک پیام فرهنگی کنیم که اجرای این طرح با هماهنگی اصناف و اداره شهرک های صنعتی دزفول  قابل اجراست .

آقای درویش زاده به نمایندگی از شهرداری آمادگی هرچه بیشتر خود را برای قرار دادن امکانات شهری برای تقویت این طرح اعلام نمود .

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول ، حجت الاسلام قاضی دزفولی در پایان با تشکر از فعالیت های فرهنگی انجام شده در سطح دانشگاه ها بر هماهنگی و همگرایی فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها با کار های فرهنگی برای عموم مردم تاکید کرد .