۴م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار با مسئولین اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول: هدفگذاری در ورزش باید همواره بر اساس اعتقادات دینی مورد توجه باشد.

زمان انتشار: ۴م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۳ ق.ظ | کد خبر: 85180

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار با مسئولین اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول در هفته تربیت بدنی گفت: می‌توان از فرصت و ظرفیت هفته تربیت بدنی در جهت ارتقاء ورزش شهرستان استفاده کرد چراکه استفاده از ظرفیت ورزش می‌تواند یکی از شاخصهای پیشرفت در جامعه باشد.

امام جمعه دزفول یکی از مؤثرترین امور فرهنگ سازی در جامعه را ورزش دانست و افزود: همیشه سلامت جسم در کنار صحت روح و جان انسان است و اگر یکی از این دو نباشد انسان دچار نقصان خواهد شد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: هدفگذاری در ورزش باید همواره بر اساس اعتقادات دینی مورد توجه باشد؛ تأکید اسلام به ورزشهایی چون اسب سواری، شنا و تیراندازی نشان می‌دهد دین اسلام به ورزش نگاه کلیدی و اساسی دارد و نباید شأن مقدس ورزش را با سوء استفاده سیاسی درآمیخت.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: امروز ورزش در عرصه اجتماعی و سیاسی بُعد بین المللی یافته و در دنیا تبدیل به عرصه مبارزه با جنگ نرم شده است که با ارتقا ورزش و استفاده از استعدادهای الهی، در این مبارزه جلو خواهیم بود.

وی افزود: اداره ورزش و جوانان یکی از مجموعه‌های کلیدی و اصلی فرهنگ شهرستان است و انتظار می‌رود که جایگاه آن به ترازی که شایسته است برسد و می‌طلبد یک حرکت عمومی و ملی صورت گیرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه باید به ورزش نگاه ملی داشت گفت: در ورزش باید افق بلندی در نظر گرفت، و در این امر آحاد مردم و مسئولین باید احساس مسئولیت کنند و برای تبدیل آن به گفتمان عمومی تلاش کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: در امور فرهنگی هم فرصت و هم تهدید وجود دارد، باید مراقب تهدیدها بود و فرصتها را افزایش داده و از قوه به فعلیت رساند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: مهمترین مرجع که می‌ تواند در این موارد نظارت داشته باشد، اداره ورزش و جوانان است که با این کار جلوی آسیبها گرفته خواهد شد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: به جز در ورزشهایی که در خلقت برای زن مانع دارند، بانوان همانند آقایان در ورزش سهم دارند ولی باید در چارچوب و ضوابط معین باشد تا از منزلت والای زن سوء استفاده نشود.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه ورزشی گسترده است و باید همواره مجموعه‌های مختلف را آسیب شناسی کرده و همچون زنجیره به هم متصل کرد به گونه‌ای که با شرایط متناسب و متوازن پیش رفته تا نتیجه آن ارتقاء ورزش شهرستان باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: می‌توان متناسب با استعدادها و توانایی شهرستان و با هدفگذاری صحیح، چشم اندازی تعریف کرد تا ورزش دچار روزمرگی نشود و به اهداف بلند خود برسد.