۲م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۵:۵۱ ب.ظ | کد خبر: 85161

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نمازجمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین حاج سید محمدعلی قاضی دزفولی در مصلای امام علی(ع) و با رعایت بهداشت سلامت و فاصله گذاری اجتماعی با شکوهی خاص برگزار شد.

لازمه تقوا توبه از گناه است

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: لازمه تقوا توبه از گناه است.

 امام عسکری(ع) در عصر کوتاه امامت خود مردم را برای عصر غیبت آماده و برای آنها برنامه ریزی کرد

امام جمعه دزفول موضوع این خطبه را در آستانه سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت صاحب الزمان(عج) به بحث مهدوی اختصاص داد و اظهار داشت: امام عسکری(ع) در عصر کوتاه امامت خود مردم را برای عصر غیبت آماده و برای آنها برنامه ریزی کرد.

اعتقاد به امامت حضرت و ثبات قدم در آن مسیر و دعا برای تعجیل فرج دو راهبرد نجات بخش در عصر غیبت 

وی از اعتقاد به امامت حضرت و ثبات قدم در آن مسیر و نیز دعا برای تعجیل فرج آن حضرت به عنوان دو راهبرد نجات بخش در عصر غیبت یاد کرد و افزود: از منظر امام سجاد(ع) ثواب یک عمر عبادت، آشنا کردن مردم با امام زمانشان است.

تنها راه نجات و فلاح و رستگاری شناخت حجت خدا و پیروی از اوست

وی افزود: بنا بر سنت الهی، خداوند در هیچ عصر و زمانی زمینش را از حجتش خالی نمی‌گذارد و تنها راه نجات و فلاح و رستگاری شناخت حجت خدا و پیروی از اوست.

امام جمعه دزفول در ادامه با یادآوری حدیثی از منظز امام علی(ع) افزود: اگر کسی علم دین را به دست آورد حلال و حرام خدا را یاد گرفت و به آن عمل کرد دینش به اکمال می‌رسد.

کسی که دعای فرج می‌خواند باید افق نگاهش اصلاح جامعه باشد چون حکومت امام مهدی یک حکومت جهانی است

امام جمعه دزفول در پایان این خطبه با تأکید بر خواندن دعای فرج همراه با عمل صالح گفت: کسی که می‌خواهد دعای فرج بخواند باید افق نگاهش اصلاح جامعه باشد چون حکومت امام مهدی(عج) یک حکومت جهانی است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نمازجمعه دزفول شهادت امام حسن عسکری(ع) را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج) و همه مردم و نمازگزاران تسلیت و نیز آغاز امامت امام زمان(عج) را به همه ارادتمندان و منتظران حضرتش تبریک گفت.

گرامیداشت شهیدان  فتحی شقاقی و حسین فهمیده 

وی همچنین سالروز شهادت دکتر فتحی شقاقی دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که به دست صهیونیستها به شهادت رسید  و نیز سالروز بزرگداشت شهادت نوجوان عزیز شهید محمد حسین فهمیده را که روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی نامیده شده گرامی داشت.

دشمن برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند

امام جمعه دزفول با اشاره به سالروز وفات حضرت عبدالمطلب جد بزرگوار پیامبر اسلام و گرامیداشت هفته وحدت گفت: دشمن برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

 برخی از شیعه‌های لندنی به دنبال فتنه هستند

وی افزود: ایران همواره بر وحدت و یکپارچگی امت اسلامی تأکید دارد ولی برخی از شیعه‌های لندنی به دنبال فتنه هستند.

برخی صاحب منصبان ترسو تأثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر ایران را بزرگنمایی می‌کنند

خطیب نمازجمعه دزفول در بخشی دیگر از سخنان خود درخصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: برخی صاحب منصبان ترسو تأثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر ایران را بزرگنمایی می‌کنند.

 در انتخاب افراد دارای روحیه جهادی و انقلابی در کشور باید دقت کرد

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم دقت در انتخاب افراد دارای روحیه جهادی و انقلابی در کشور افزود: دشمنی آمریکا با ایران با انتخاب ترامپ یا بایدن تفاوتی نمی‌کند زیرا احزاب مختلف سیاسی آمریکا در سال‌های گذشته انواع و اقسام خصومت‌ها را با ملت ایران داشته‌اند.

مقامت و ایستادگی تنها راه مقابله با تحریم و فشارهای دشمن است

امام جمعه دزفول با اشاره به اعمال فشارهای اقتصادی دشمن علیه ایران گفت: مقامت و ایستادگی تنها راه مقابله با تحریم و فشارهای دشمن است.

مقایسه شرایط صلح امام حسن مجتبی(ع) با شرایط کنونی کشور مغالطه است

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه ترامپ رسما عربستان را گاو شیرده خوانده است، افزود: برخی می‌خواهند شرایط صلح امام حسن مجتبی(ع) را با شرایط کنونی کشور همسان سازی کنند ولی این کار مغالطه است، چراکه ما اکنون از قدرت بازدارندگی خوبی برخورداریم.

بومی سازی تجهیزات نظامی ناشی از مقاومت مردم ایران بوده است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه هیمنه پوشالی آمریکا با زدن پایگاه عین الاسد شکسته شد، اظهار داشت: برداشتن تحریم‌های تسلیحاتی و بومی سازی تجهیزات نظامی ناشی از مقاومت مردم ایران بوده است.

مقام معظم رهبری همواره بر خودداری از وابستگی به دلار تأکید داشته‌اند ولی متأسفانه گوش شنوایی نبود

وی افزود: عقلانیت انقلابی که متکی به تحلیل‌ رفتار دشمن بوده، سایه جنگ را از سر کشور برداشته است.

خطیب نمازجمعه دزفول با بیان اینکه مدیران نتوانسته‌اند در بحث اقتصاد موفق عمل کنند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره بر خودداری از وابستگی به دلار تأکید داشته‌اند ولی متأسفانه گوش شنوایی نبود.

صبر انقلابی و روی کار آمدن دولت جوان و حزب الهی برای دمیدن روحیه امید در جامعه ضروری است

وی صبر انقلابی و روی کار آمدن دولت جوان و حزب الهی را برای دمیدن روحیه امید در جامعه ضروری دانست و افزود: نباید اجاره داد چهره‌های انقلابی زیر سؤال بروند.

ایجاد دوقطبی در جامعه از اهداف دشمن است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ایجاد دوقطبی در جامعه را از اهداف دشمن دانست و گفت: برخی میراث‌خواران انقلاب که عَرَقی هم برای انقلاب نریخته‌اند، سرمایه‌های انسانی و افتخارات ایران اسلامی را مورد بی‌احترامی قرار می‌دهند.

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از زحمات فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی شهرستان دزفول 

امام جمعه دزفول با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از زحمات فرماندهان و پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی شهرستان دزفول اظهار داشت: با وجود مشکلات اقتصادی شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی جرایم در دزفول هستیم.

گرامیداشت هفته تربیت بدنی

وی با گرامیداشت هفته تربیت بدنی گفت: تصمیم در مورد محرومیت آل کثیر فوتبالیست دزفولی تیم پرسپولیس در مسابقات آسیایی ظلم بود.

معرفی کتاب همنام با گلهای بهاری

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌های نماز کتاب “همنام با گلهای بهاری” به نویسندگی آقای حسین سیدی با موضوع خصوصیات اخلاقی پیامبر و سیره پیامبر را به دانش پژوهان معرفی کرد.

گزیده‌ای از سخنان فرمانده نیروی انتظامی دزفول پیش از خطبه‌های نمازجمعه دزفول

سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه دزفول، فرمانده نیروی انتظامی دزفول بود که با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: مردم بعد از گذشت ۴۱ سال از انقلاب، تقصیر و کم کاری مدیران را نمی‌پذیرند.

سرهنگ روح اله گراوندی نظام جمهوری اسلامی را پرچمدار عدل علوی در جهان دانست و افزود: مردم با وجود مشکلات اقتصادی در مراسم شهید بهروان وفاداری خود را به نظام نشان دادند.

وی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی پرسنل نیروی انتظامی میزان جرایم با وجود مشکلات اقتصادی نسبت به سال گذشته ۱۰.۵ درصد کاهش یافت.

سرهنگ گراوندی کاهش جرم در شهرستان دزفول را نتیجه تعامل نیروی انتظامی با دستگاه قضایی دانست و افزود: نیروی انتظامی هرگز بدون کمک و حمایت مردم نمی‌تواند امنیت را برقرار کند لذا از مردم انتظار می‌رود همکاری لازم را داشته و بیشتر مراقب اموال خود باشند.

وی در پایان از حمایت امام جمعه، فرماندار، نماینده و اعضای شورای تأمین شهرستان دزفول از نیروی انتظامی قدردانی کرد.