۱م، آبان ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۱ ب.ظ | کد خبر: 85147

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار رئیس اداره اوقاف دزفول، وقف را یکی از سنتهای نبوی دانست و گفت: علاوه بر اینکه حق موقوفات در دزفول ادا نشده بلکه نسبت به آنها بی مهری نیز صورت گرفته و نگرانیهایی برای مردم بوجود آمده، امید است با انتصاب رئیس جدید، مشکلات حل شده و امور اداره اوقاف دزفول بر روی ریل اصلی و صحیح قرار گیرد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: به اوقاف و بقاع متبرکه دزفول بیش از هر زمانی توجه ویژه داشته و در این راستا هرسال بدلیل توجه و بها دادن به امامزاده سبزقبا، اولین نمازجمعه سال را در این مکان مقدس برگزار کرده‌ایم که تا قبل ازاین اقدام چنین کاری انجام نگرفته بود.

امام جمعه دزفول افزود: اداره اوقاف شهرستان نسبت به نهادهای فرهنگی، نمازجمعه بعنوان قرارگاه فرهنگی و حوزه‌های علمیه کم لطفی‌هایی داشته که باید جبران شود، و حوزه‌های علمیه از اولاترین مراکز فرهنگی است که می‌تواند مورد توجه اوقاف قرار گیرد.

وی اظهار کرد: امامزاده سبزقبا امامزاده شاخص در شهرستان بلکه در استان می‌باشد؛ و اعتبار دزفول در مباحث موقوفات بواسطه عنایت به سبزقبا می‌باشد که در این خصوص افق بلندی را در نظر داشته‌ایم.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: پیگیر بوده‌ایم که آستاان متبرک سبزقبا زیر نظر آستان قدس رضوی قرار گیرد تا از فیوضات آن بهره مند شود.

وی تصریح کرد: تشکیل جلسه شورای تبلیغ نیز در جهت تقویت اداره اوقاف و هیئت امناهای مساجد و کمک به اجرایی شدن مقررات و ضوابط این اداره بوده است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید تلاش کرد اداره اوقاف شهرستان دزفول به جایگاه اصلی خود رسیده و امید است جبران مافات شده و به اهداف مقدس وقف، جامه عمل پوشانده شود.

همچنین رئیس اداره اوقاف دزفول گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه داد.