۳۰م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۸ ب.ظ | کد خبر: 85127

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” بمناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی پیامی از سوی امام جمعه دزفول صادر شد.

در متن این پیام آمده است:

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ

مقام معظم رهبری: «من ورزش را برای همه لازم می‌دانم.»

هفته تربیت بدنی، هفته ارج نهادن به ورزشکاران، پیشکسوتان و همه آنانی است که با پرورش جسم و روح، در مسیر پهلوانی، حرکت می‌کنند و پیش از آنکه فاتح دروازه‌ها و تورها و مدالها شوند، به فتح قلبها و سلامت و شادابی جسم و روح می‌اندیشند و می‌پردازند.

هفته تربیت بدنی، هفته اهمیت دادن به ورزش بخصوص ورزش همگانی است. ورزش همگانی می‌تواند ما را از کسالت و بی حالی و افسردگی که بیماری رایج جوامع بشری است برهاند و شادابی و کار و تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر را به ارمغان آورد، آنچنان که در ادعیه از امامان معصوم به ما رسیده است که :«اَللّهُمَّ‌ اِنّى‌ اَعوذُ بِکَ‌ مِنَ‌ الکَسَلِ‌ وَ الفَشَل…» خداوندا از سستی و بی حالی به تو پناه می‌برم.

ورزش و تربیت بدنی در یک هفته خلاصه نمی‌شود. آن چه در ورزش مهم است نظم و انضباط، و تبعیت از مربی و پیشکسوت و داشتن برنامه‌ای مدون و معین است که خود از درسهای ورزش و از خصوصیات مهم ورزشکاران و لازمه زیست صحیح انسانی و اسلامی است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره پهلوانان و قهرمان واقعی، شهیدان گرانقدر بخصوص شهدای عزیز ورزشکار، هفته تربیت بدنی را به پیشکسوتان، مربیان و همه ورزشکاران شهرستان دزفول، در تمام رشته‌های ورزشی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای پهلوانان عزیزی که پرچم جمهوری اسلامی را با تلاش های خود در جهان به اهتزاز در می‌آورند آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون را دارم.

وَالسَّلَامُ عَلَیْکُمْ وَرَحْمَةُ ٱللَّٰهِ وَبَرَکَاتُهُ

                                                                                                      ۱۳۹۹/۷/۲۹

                                                                                         سید محمد علی قاضی دزفولی

                                                                                                 امام جمعه دزفول