۲۷م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵ ق.ظ | کد خبر: 85063

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئولین عقیدتی سیاسی تیپ ۲۹۲ شهید سرلشکر آزادی دزفول در سالروز تأسیس این نهاد ارزشمند گفت: اعضای نهاد عقیدتی سیاسی هم در جنگ نظامی آماده دفاع از میهن و اسلام ولایت هستند و هم در جنگ نرم و هجمه فرهنگی دشمن موفق عمل کرده‌اند.

امام جمعه دزفول افزود: تأسیس نهاد عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح کار آینده‌نگرانه بزرگ و مهم ‌امام راحل جهت تأمین سلامت اعتقادی و فکری نیروهای مسلح بود که ضمانتی برای سلامت فکری، اعتقادی و ایمانی نیروهای مسلح می‌باشد.

وی انس با قرآن و نهج البلاغه را موجب تقویت ایمان و نورانیت قلبها دانست و تصریح کرد: تفاوت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سایر کشور مؤلفه ایمان است؛ قدرت و توان نیروهای مسلح ما صرفا در تجهیزات نظامی نیست، اگرچه بسیار اهمیت دارد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی نیروهای مسلح را تحت فرمان ولایت فقیه دانست و اظهار داشت: ولی فقیه بر قلبها حاکم است؛ علاوه بر فرماندهی کل قوا، علاقه‌ قلبی بین نظامین و مقام معظم رهبری وجود دارد و همین عُلقه موجب هراس دشمن شده است.

امام جمعه دزفول یکی از موارد بصیرت را دشمن شناسی عنوان و خاطرنشان کرد: کسانی مقابل امام حسین(ع) ایستادند که ادعای دینداری داشتند ولی بی‌بصیرتی موجب وقوع حادثه کربلا شد؛ باید مراقب و هوشیار و بصیر بود.

امام جمعه دزفول با اشاره به جایگاه ویژه نهاد عقیدتی سیاسی گفت: کار این نهاد تقویت ایمان نیروها، بصیرت افزایی و معرفت افزایی می‌باشد.

وی نیروهای مسلح را مسلح به سلاح ایمان و توکل دانست و افزود: استقامت ورزیدن و تسلیم نشدن، بواسطه قدرت ایمان است که باید آن را حفظ کرد و استمرار بخشید.