۲۵م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
درآئین سالروز رحلت پیامبر اعظم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)

امام جمعه موقت دزفول: پیامبر اعظم(ص) مظهر اخلاق، عدالت، صلح و صفا و امنیت است.

زمان انتشار: ۲۵م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۴:۳۲ ب.ظ | کد خبر: 85039

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”مراسم عزاداری سالروز رحلت حضرت ختمی‌ مرتبت محمد مصطفی صلی‌الله‌علیه‌وآله و شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول در مسجد الله اکبر این شهرستان برگزار شد.

تبیین عدالت اجتماعی از منظر پیامبر اعظم(ص)

در این مراسم معنوی که با رعایت موازین بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد ابتدا حجةالاسلام سید حبیب الله فارغ به قرائت زیارت حضرت رسول کرم(ص) پرداخت سپس حجةالاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی در سخنانی به تبیین عدالت اجتماعی از منظر پیامبر اعظم(ص) پرداخت و گفت: عدالت تکلیفی الهی است که موجب تعالی بشر در حوزه‌های مختلف زندگی فردی و اجتماعی می‌شود.

وی افزود: جامعه بشری در آرزوی آن است که ظلم و تبعیض و بی عدالتی در جهان برچیده شود.

پیامبر اسلام تبعیضات را از بین برد و وحدت و نوع دوستی را عادلانه و آگاهانه در جامعه اداره و زنده کرد

امام جمعه موقت دزفول گفت: پیامبر اسلام بعنوان اسوه حسنه اجرای عدالت را سرلوحه رسالت خویش قرار داد، تبعیض را از بین برد و وحدت و نوع دوستی را عادلانه و آگاهانه در جامعه اداره و زنده کرد.

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی با تبیین برخی از خطبه‌ها در نهج البلاغه و آیات قرآن درخصوص رسالت پیامبر اعظم(ص) گفت: از منظر ایه ۱۲۸ سوره توبه به یقین، رسولى از خود شما بسویتان آمد که رنجهاى شما بر او سخت است؛ اصرار بر هدایت شما دارد؛ و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است.

امام جمعه موقت دزفول در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از غربیها و شرکتهای هالیودی در تحریف شخصیت بی بدیل پیامبر رحمت اظهار داشت: آنها چهره تابناک پیامبر اعظم را به دروغ مه آلود می‌کنند در حالیکه نظام وحی خدا بر اساس صلح و صفا و امنیت است.

غربیها بدترین جنایات را در کشتار مردم رقم می‌زنند و از داعشی‌ها که علف‌های هرزند حمایت می‌کنند

وی افزود: غربیها بدترین جنایات را در کشتار مردم رقم می‌زنند، زنان را کالا می‌پندارند و از داعشی‌ها که علف‌های هرز در جهان هستند حمایت می‌کنند.

استاد حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) تصریح کرد: غربیها از زنان بعنوان ابزار و کالا بهره می‌جویند ولی اسلام ضمن رعایت حقوق و کرامت زنها به آنها شخصیت داده و آنها را در مسیر علمی، فرهنگی و سیاسی رشد می‌دهد.

انتقاد از کم کاری صنعت سینما و اصحاب رسانه در تبیین شخصیت بی بدیل پیامبر رحمت

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی با انتقاد از کم کاری صنعت سینما و اصحاب رسانه در تبیین شخصیت بی بدیل پیامبر رحمت اظهار داشت: اصحاب رسانه و هنرمندان متعهد در این زمینه ورود کنند و شخصیت پیامبر اعظم(ص) را در ابعاد مختلف برای جهانیان مطرح و به تصویر بکشند.

در ادامه این مراسم کربلایی رحمتی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداخت و نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجةالاسلام سید حبیب الله فارغ امام جماعت مسجد الله اکبر دزفول اقامه شد.