۲۵م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
درآئین سالروز رحلت پیامبر اعظم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)

امام جمعه موقت دزفول: پیامبر اعظم (ص) مظهراخلاق عدالت صلح وصفا و امنیت است.

زمان انتشار: ۲۵م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۴:۳۲ ب.ظ | کد خبر: 85039

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز”مراسم عزاداری سالروز رحلت حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی صلی‌الله‌علیه‌وآله و شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام با حضوراقشارمردم متدین و ولایت مدار دزفول درمسجد الله اکبراین شهرستان برگزار شد.

تبیین عدالت اجتماعی از منظر پیامبر اعظم (ص)
دراین مراسم معنوی که با رعایت بهداشت سلامت و رعایت فاصله اجتماعی برگزارشد ابتدا حجت الاسلام سید حبیب الله فارغ به قرائت زیارت حضرت رسول کرم (ص) پرداخت سپس حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی درسخنانی به تبیین عدالت اجتماعی از منظر پیامبر اعظم (ص) پرداخت و گفت: عدالت تکلیفی الهی است که موجب تعالی بشر درحوزه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی می شود.
وی افزود: جامعه بشری در آرزوی آن است که ظلم و تبعیض و بی عدالتی درجهان برچیده شود.

پیامبر اسلام تبعیضات را ازبین برد و وحدت و نوع دوستی را عادلانه و آگاهانه درجامعه اداره و زنده کرد
امام جمعه موقت دزفول گفت: پیامبر اسلام به عنوان اسوه حسنه اجرای عدالت را سرلوحه رسالت خویش قرارداد تبعیضات را ازبین برد و وحدت و نوع دوستی را عادلانه و آگاهانه درجامعه اداره و زنده کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی با تبیین برخی از خطبه ها در نهج البلاغه و آیات قرآن درخصوص رسالت پیامبر اعظم (ص) گفت: ازمنظر ایه ۱۲۸ سوره توبه به یقین، رسولى از خود شما بسویتان آمد که رنجهاى شما بر او سخت است؛ و اصرار بر هدایت شما دارد؛ و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است.
امام جمعه موقت دزفول دربخشی دیگر از سخنان خودبا انتقاد از غربیها و شرکتهای هالیودی درتحریف شخصیت بی بدیل پیامبر رحمت اظهار داشت: آنها چهره تابناک پیامبراعظم را به دروغ مه آلود می کنند درحالیکه نظام وحی خدا براساس صلح و صفا و امنیت است.

غربیها بدترین جنایات را در کشتارمردم رقم می زنندو از داعشیها که علف های هرزند حمایت می کنند
وی افزود: غربیها بدترین جنایات را در کشتارمردم رقم می زنند، زنان را کالا می پندارند و از داعشیها که علف های هرز در جهان هستند حمایت می کنند.
استاد حوزه علمیه آیت الله قاضی تصریح کرد: غربیها اززنان بعنوان ابزار و کالا بهره می جویند ولی اسلام ضمن رعایت حقوق و کرامت زنها به آنها شخصیت و آنها را در مسیر علمی ،فرهنگی و سیاسی رشد می دهد.

انتقاد از کم کاری صنعت سینما و اصحاب رسانه در تبیین شخصیت بی بدیل پیامبر رحمت
حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی با انتقاد از کم کاری صنعت سینما و اصحاب رسانه در تبیین شخصیت بی بدیل پیامبر رحمت اظهارداشت: اصحاب رسانه و هنرمندان متعهد در این زمینه ورود کنند و شخصیت پیامبر اعظم (ص) را درابعاد مختلف برای جهانیان مطرح و به تصویر کشند.
درادامه این مراسم کربلایی رحمتی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداخت و نماز جماعت ظهر وعصر به امامت حجت الاسلام سید حبیب الله فارغ امام جماعت مسجد الله اکبر دزفول اقامه شد.