۲۴م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۴ ب.ظ | کد خبر: 85019

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه تشییع شهید والامقام شهید محمد بهروان با حضور خانواده‌های معظم ومعزز شهدا، استاندار، مسئولین شهرستان دزفول و اندیمشک و شوش، مردم ولایتمدار دزفول و اندیمشک و شهرهای اطراف، رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، فرماندهان یگانهای نظامی مستقر در منطقه، نیروهای نظامی و انتظامی و روحانیت معزز در شهرستان دزفول برگزار شد.

شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم فضای جامعه را با عطر شهادت و فداکاری معطر کردند

امام جمعه دزفول در این مراسم نورانی و باشکوه گفت: شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم بار دیگر محفل ما را نورانی کردند و فضای جامعه را با عطر شهادت و ایثارگری و فداکاری معطر کردند.

شهید محمد بهروان با وجود سن کم می‌توان گفت که عارف بود؛

امام جمعه دزفول افزود: شهید محمد بهروان با وجود سن کم می‌توان گفت که عارف بود؛ مردم باید قدر خود را بدانند که چنین شهدایی تقدیم کرده‌اند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: شهدا در سخت ترین شرایط به فریاد ما رسیدند و با خون پاک خود گره گشای مشکلات بودند، امروز نیز با حضور خود و بازگشت به وطن عطر ایثار و جهاد را در جامعه پراکندند و پیامشان به همه این بود که انقلاب و نظام زنده و در مسیر اهداف بلند خود در حرکت است.

وی تصریح کرد: شهدا حقیقتا زنده و از ذخایر الهی هستند؛ شهید محمد بهروان پس از ۳۶ سال به وطن بازگشت و رسالت خود را به انجام رساند.

غفلت از خون پاک شهدا و انحراف از مسیر نورانی شهدا بر مشکلات ما خواهد افزود

امام جمعه دزفول گفت: غفلت از خون پاک شهدا و انحراف از مسیر نورانی شهدا بر مشکلات ما خواهد افزود، مسئولین باید از خون پاک شهدا عبرت گرفته و به مردم خدمت کنند.

همچنین استاندار خوزستان در مراسم باشکوه تشییع شهید بهروان گفت: شهدا جان خود و بزرگترین موجودی خود را برای اسلام و کشور فدا کردند؛ باید شهدا و خانواده‌های مکرمشان را تکریم کرد.

وی افزود: اعلام می‌کنیم که در مسیر شهدا گام برداشته و راهشان را که همان مسیر دفاع از کشور و انقلاب است ادامه داده و مقابل استکبار خواهیم ایستاد.

شهید محمد بهروان از تولد تاشهادت و توصیه های مهم شهیدبه مردم

شایان ذکر است که امام جمعه دزفول نماز این شهید بزرگوار را اقامه کرد.

شهید محمد بهروان متولد دوم مرداد ۱۳۴۶ در سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر این شهید والامقام اخیرا بعد از ۳۶ سال در شرق دجله تفحص شده و به وطن بازگشته است.

در وصیت‌نامه شهید فرامرز بهروان که اهل منزل او را محمد صدا می‌کردند، آمده است: برادران از امام این قلب تپنده عاشقان کربلا پیروی کنید که پیروزی در پیروی کردن از ولایت فقیه است.

در بخش دیگری از وصیت نامه این شهید والامقام به تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۶۲ بر لزوم رفتن به مسجد و انجام کار جهادی تأکید شده است؛ وی همچنین به خواهران رعایت حجاب و پاکدامنی را توصیه کرده است.

عملیات غرورآفرین بدر در اواخر اسفند سال ۱۳۶۳ در منطقه هورالهویزه در شرق رود دجله با هدف دستیابی به جاده العماره بصره و تسلط بر شرق دجله همراه با انهدام نیرو با حضور گسترده یگان‌های سپاه و بسیج با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد که طی آن تنی چند از سرداران رشید سپاه از جمله شهید مهدی باکری جان خود را فدای اسلام و ایران کردند.

شهرستان دزفول ۲ هزار و ۶۱۲ شهید تقدیم میهن اسلامی کرده است.