۲۳م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷ ب.ظ | کد خبر: 85000

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری رسا در خصوص کمکهای مومنانه درماه صفر گفت: امسال که امکان برگزاری روضه و نذورات نبود، بسیاری از مؤمنین و متدینین مخارج روضه و ضیافتهای خود را در قالب بسته‌های معیشتی و کمکهای مؤمنانه تهیه و بین نیازمندان توزیع کردند که بسیار ارزنده بود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: در این شرایط که فشار اقتصادی بر مردم و حتی اقشار متوسط زیاد شده است، کمکهای مؤمنانه می‌تواند گوشه‌ای از خلأ بوجود آمده در اقتصاد خانواده را پر کرده و التیامی بر اقشار آسیب پذیر باشد.

امام جمعه دزفول افزود: چاره کار و راه حل مشکلات نگاه مسئولین به اقتصاد کشور است و اینکه با نگاهی برگرفته از منویات مقام معظم رهبری به معیشت مردم بنگرند تا در سال جهش تولید هر مسئول در حیطه وظایف و مسئولیت خود شعار سال را جامه عمل بپوشانند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر اینکه کشور در بن بست اقتصادی نیافتاده است گفت: راهکار حل مشکلات اقتصادی، همت مسئولین برای رفع مشکلات مردم می‌باشد، مسئولین باید وجهه همتشان رفع مشکلات مردم باشد.

وی افزود: دشمن تلاش می‌کند با فشاورهای متعدد ما را وادار به تسلیم کند ولی با تدبیر و توجه به توانمندی داخلی باید تهدیدها را تبدیل  به فرصت کرد، همچون ۴۰ سال گذشته که با استقامت در مقابل زیاده‌خواهی دشمن و تحریمها بسیاری از تهدیدها تبدیل به فرصت شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: در سختیها و فشارها ابتکار و خلاقیتها شکوفا می‌شوند، پیشرفتهای کشور در پرتو تهدیدها بوجود آمد.

وی در خصوص عدالت اجتماعی خاطرنشان کرد: مسئولین باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند و از امکانات کشور استفاده کنند که بدون هیچ گونه تبعیضی مشکلات مردم حل شود.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: باید برنامه ریزیها و انجام وظایف در سایه برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تبیین شده از سوی مقام عظمای ولایت که تشریح و ابلاغ شده‌اند باشد و آنها را بدون اعمال سلایق شخصی سرلوحه کار  خود قرار دهند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی همچنین به موضوع خام فروشی اشاره کرد و گفت: اگر خام فروشی صورت نگیرد و مواد خام، فراوری شوند ایجاد اشتغال شده، ارزش افزوده برای کشور خواهد شد و کشور را بی نیاز می‌کند.