۱۶م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۹ ب.ظ | کد خبر: 84990

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در برنامه زنده رادیویی در ایام اربعین گفت: دلهای شیعیان و مسلمانان بی تاب حضور در راهپیمایی اربعین است ولی امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا میسر نمی‌شود.

امام جمعه دزفول افزود: دزفول در سالهای گذشته در ایام اربعین بسیار سازمان یافته و گسترده در برپایی موکبها و خدمت رسانی به زوار اباعبدالله الحسین(ع) عمل می‌کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به مفاهیم زیارت اربعین تصریح کرد: امام حسین علیه السلام در زمانی که بنی امیه قصد داشت مردم را گمراه کرده و از دین برگرداند و اسلام را از بین ببرد با فدا کردن خون خود بندگان خدا را از جهالت و گمراهی نجات داد و دین را از انحراف به مسیر اصلی بازگرداند.

وی افزود: اسلام ناب محمدی بواسطه شهادت امام حسین علیه السلام و یاران فداکار ایشان به دست ما رسیده است.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: در فرازی از زیارت اربعین قاتلان امام حسین را کسانی معرفی می‌کند که فریب دنیا را خورده و دین و آخرت خود را به ارزنی فروختند.

امام جمعه دزفول گفت: زیارت اربعین تبیین شعائر دینی، مختصات و شاخصهای اعتقادی می‌باشد و در فرازی از این زیارت تجدید بیعت با اباعبدالله الحسین علیه السلام که همان تولی و تبری می‌باشد به وضوح بیان شده است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: زیارت اربعین اقیانوسی از معارف الهی می‌باشد که اگر در معانی و مفاهیم آن تأمل شود انسان به وجد می‌آید، و به همین دلیل است که خواندن زیارت اربعین را یکی از نشانه‌های مؤمن بیان کرده‌اند.