۲۰م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ | کد خبر: 84958

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در روز اربعین و در مسحد نجفیه ضمن تسلیت اربعین سیدالشهدا علیه السلام گفت: زیارت اربعین یکی از زیارت نامه‌های شاخص است که منشوری از مفاهیم و معارف الهی و اهل بیت علیهم السلام می‌باشد.

امام جمعه دزفول افزود: در بعضی از فرازهای زیارت اربعین دشمنان امام حسین(ع) را معرفی می‌نماید که کسانی بودند که دنیا فریبشان داد، بهره دنیا را به بهای ناچیز و آخرت خود را نیز به ثمن بخس فروختند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به نقش هدایتگری امام و ولی خدا اشاره کرد و اظهار داشت: همان گونه پیامبر که مردم را از جهالت و بیسوادی رهانید؛ امام حسین علیه السلام جان خود فدا کرد تا بندگان خدا را از جهالت و گمراهی نجات دهد.

وی تصریح کرد: در بصیرت دینی، دشمن شناسی اهمیت فراوان دارد چراکه بسیاری از اوقات دشمنان اسلام به نام دین وارد می‌شوند که اگر انسان چشم بصیرت نداشته باشد فریب می‌خورد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: انسان باید در صحنه حضور داشته باشد و ولی خدا را یاری دهد؛ معنای ولایت نیز در آیات قرآن بیان شده است، هر انسانی لاجرم تحت ولایتی می‌باشد یا ولایت الله و یا ولایت طاغوت.

امام جمعه دزفول گفت: در بیان امام صادق علیه السلام، اسلام بر ۵ چیز بنیان نهاده شده است «نماز، زکات، حج، روزه و ولایت اهل بیت» که  در ۴ مورد اول تبصره و رخصت وجود دارد ولی در ولایت هیچ رخصتی نیست، به هنگام سلامتی، بیماری، دارای ثروت، و یا فقر و نیاز ولایت لازم و واجب است و از انسان ساقط نخواهد شد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: خداوند در جان انسان با ایمان بزرگ جلوه می‌کند و در چشمش غیر خدا ناچیز و کوچک است؛ در سختیها و شداید معلوم می‌شود که انسان دل به خدا می‌بندد یا ایمانش ضعیف می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین ادامه داد: فرصتها چون باد می‌گذرند، اگر انسان توانست از آنها استفاده کند پیروز است و به فرموده امام علی علیه السلام رحمت خدا شامل حال کسانی است که فرصتها را غنیمت دانسته، از آنها استفاده کرده و تنبلی نکنند.