۱۹م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۱ ب.ظ | کد خبر: 84947

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع عزاداران اربعین حسینی در منطقه کوی آزادگان، اربعین را در راستای عاشورای حسینی دانست که کامل کننده اهداف و پیام عاشورا می‌باشد و گفت: اگر اربعین محقق نمی‌شد حضرت زینب(س) نمی‌توانست پیام قیام اباعبدالله الحسین(ع) را به گوش جهانیان برساند.

امام جمعه دزفول افزود: شیخ اعظم شیخ مرتضی انصاری به همراه تعدادی از علما و روحانیون زمان با پای پیاده به طرف کربلا راهی شدند و از آن به بعد علما و بزرگان اهتمام ویژه‌ای نسبت به این امر داشتند و انقلاب اسلامی آن را استحکام بخشید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: به فرموده پیامبر اسلام، شهادت امام حسین(ع) عشق و حرارتی در قلوب مؤمنین ایجاد کرده که خاموش شدنی و سرد شدنی نیست.

وی اربعین را راهبرد و استراتژی عاشورا دانست و افزود: زیارت اربعین انسان را تربیت و ایمان انسان را تقویت می‌کند، و معانی و مفاهیمی در زیارت اربعین وجود دارد که شاخصهای شیعه را بیان می‌کند.

امام جمعه دزفول تقید به زیارت اربعین را یکی از علامات شیعه دانست و گفت: راهپیمایی اربعین مانور بزرگ شیعه می‌باشد، دشمن در طول تاریخ تلاش کرده که مکتب اهل بیت را از بین ببرد ولی موفق نشده است.

امام جمعه دزفول با اشاره به فرازهایی از زیارت اربعین اظهار کرد: در زیارت اربعین اشاره شده است که کسانی مقابل امام حسین(ع) ایستادند که فریب دنیا را خوردند.

وی انجام واجبات و ترک محرمات را ایمان دانست و افزود: در احادیث بیان شده است که اگر آرزوها طولانی شوند آخرت را از یاد انسان می‌برند و اگر انسان تحت تأثیر خواهشهای نفسانی باشد از حق دور می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی احادیثی از امیرالمؤمنین علیه السلام بیان کرد و گفت: شدیدترین غصه‌ها از دست دادن فرصتها می‌باشد و رحمت خدا شامل حال کسانی است که فرصتها را غنیمت بشمرند.

گفتنی است امام جمعه دزفول با ذکر مصیبت و عرض ارادت به سرور و سالار شهیدان کلام خود را پایان داد.