۱۹م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۸:۳۶ ق.ظ | کد خبر: 84927

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین بزرگداشت اربعین حسینی در دزفول با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و شهروندان ولایی و محب اهل بیت با شور و شکوه فراوان در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم معنوی به حزن و اندوه مضاعف اربعین امسال اشاره کرد و گفت: امسال توفیق تشرف با پای پیاده به حرم اباعبدالله الحسین و بارگاه قمر بنی هاشم را نداریم و به فرموده مقام معظم رهبری از راه دور زیارت کرده و شکوه می‌کنیم که مشتاق زیارت بودیم و شرایط مهیا نشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: امسال اولین اربعین حسینی بدون حضور حاج قاسم است که حزن و اندوه آن را افزون کرده، اگرچه غم از دست دادن سردار شهیدسلیمانی فراموش نمی‌شود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: سلاح شیعه گریه و بکاء است و انسان را آماده می‌کند تا از مشعل نورانی هدایت که اباعبدالله الحسین علیه السلام برافروخته و راه هدایت و رشد انسانها را فراهم نموده، بهره بگیرد.

وی اربعین را از مختصات سیدالشهدا دانست و گفت: امام حسین علیه السلام تنها امامی است که اربعین دارد، همانگونه که عاشورا مختص اباعبدالله الحسین است، اربعین نیز مختص سرور و سالار شهیدان می‌باشد.

امام جمعه دزفول ولایت را عصاره و خلاصه زیارات ائمه دانست و خاطرنشان کرد: زیارت اربعین منشوری از معارف الهی و شاخص معارف اهل بیت علیهم السلام می‌باشد و تمام مفاهیم و معانی زیارت اربعین به ولایت می‌رسد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضیبه اهمیت زیارت اربعین اشاره کرد و افزود: امام عسکری(ع) یکی از ۵ علامت مؤمن را زیارت اربعین بیان کرده‌اند و سیره بزرگان نیز بر اهمیت و جایگاه اربعین بوده و همه نسبت به زیارت اربعین توجه ویژه داشته‌اند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: نسبت اربعین به عاشورا نسبت راهبردی و استراتژیک است و اصولا عاشورا بدون اربعین به اهداف خود نمی‌رسید، اربعین عاشورا را تکمیل کرد و به اهدافش رساند.

امام جمعه دزفول با نگاه تحلیلی به حادثه عاشورا افزود: عاشورا کانون تقابل نور با ظلمت بود با هدف رفع حجابی که حاکمیت طاغوت ایجاد کرده بود، امام حسین(ع) در حادثه عاشورا پرده و حجاب ظلمانی ساخته طاغوت را کنار زد.

وی افزود: عاشورا با استراتژی اربعین، مسیر حق خواهی و حق طلبی بشریت را در تاریخ بشریت تا به انتها بیان می‌کند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی گفت: در آموزه‌های دینی نسبت به زیارت اولیاءالله و ائمه هدی که جنبه تربیتی و زیادتی ایمان دارد تأکید شده است.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: عهد ائمه آزاد کردن زائران از بند غیرخدا بوده و وفای به عهد در رعایت آداب و حسن ادای زیارت قبور آنها می‌باشد.

امام جمعه دزفول با ذکر مصیبت سخنان خود را پایان داد.

شایان ذکر است که این مراسم باشکوه، با مداحی حاج صادق آهنگران مداح اهل بیت عصمت و طهارت مزین شد.