۱۸م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۸:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 84909

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین پرصلابت نمازجمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مصلای امام علی(ع) دزفول برگزار شد.

خداترسی عین تقوا بوده و انسان خداترس امیدوار به فضل و رحمت واسعه الهی است

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امام علی(ع) تقوا آرمان و مقصد هرجوینده‌ای است و هرکس امید به رحمت خدا داشته باشد و تقوا پیشه کند به امید و آرزویش می‌رسد.

امام جمعه دزفول افزود: خداترسی عین تقوا بوده و انسان خداترس امیدوار به فضل و رحمت واسعه الهی است.

در ایام اربعین مردم دزفول با توجه به وضعیت کرونایی خوش درخشیدند

امام جمعه دزفول در ادامه از همه دوستداران و ارادتمندان سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هیئتهای عزاداری و ستاد اربعین تقدیر کرد و افزود: در ایام اربعین مردم با توجه به وضعیت کرونایی خوش درخشیدند.

مردم نذورات خود را با تهیه بسته‌های معشیتی در کمک به نیازمندان قرار دادند

امام جمعه دزفول اظهار کرد: کمکهای مؤمنانه و مواسات و همدلی به خوبی انجام شد و مردم نذورات خود را باتهیه بسته‌های معشیتی در کمک به نیازمندان قرار دادند.

مردم با غمی مضاعف به تبعیت از مقام معظم رهبری زیارت اربعین و روضه‌ها را غریبانه در منازلشان برگزار کردند

امام جمعه دزفول با بیان تفاوتهای اربعین امسال در مقایسه با سال گذشته گفت: اربعین حسینی را با دلی مالامال از غصه و اندوه از عدم توفیق در راهپیمایی بزرگ اربعین پشت سر گذاشته و ارادتمندان اباعبدالله الحسین(ع) با غمی مضاعف به تبعیت از مقام معظم رهبری مجالس روضه‌ها و زیارت اربعین را غریبانه در منازلشان برگزار کردند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: با توجه به عنایات امام حسین(ع) از آن حضرت بخواهیم که در ریشه کنی این بلا دعا فرماید و ما را در مسیر رشد و تعالی قرار دهد.

پیروی از اباعبدالله(ع) مساوی با عزت و سعادت در دنیا و رستگاری در آخرت است

وی افزود: پیروی از اباعبدالله(ع) مساوی با عزت و سعادت در دنیا و رستگاری در آخرت است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: مردم با قرائت زیارت اربعین که یکی از نشانه‌های مؤمن است درحقیقت منشور کامل قیام عاشورا را به منصه ظهور رساندند.

حرکت در مکتب امام حسین(ع) بهترین راه نجات بشریت در عالم هستی است

امام جمعه دزفول گفت: اربعین تجلی همدلی وفادارانه و بیعت گونه در زمینه سازی ظهور حجت حق و امام زمان(عج الله تعالی شریف) است.

امام جمعه دزفول افزود: حرکت در مکتب امام حسین(ع) بهترین راه نجات بشریت در عالم هستی است.

مسئولان باید پاسخگوی گرانی افسارگسیخته باشند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با بیان اینکه مسئولان باید پاسخگوی گرانی افسارگسیخته باشند گفت: مردم به گرانی‌های اخیر اعتراض دارند ولی به خاطر مناعت طبع حرفی نمی‌زنند.

امام جمعه دزفول با انتقاد از وضعیت گرانی‌ کالاهای اساسی افزود: مسئولان باید احساس وظیفه کنند، احساس می‌شود برخی مدیران و مسئولان پاسخگو نیستند و کار را رها کرده و به انتقادات نیز پاسخ نمی‌دهند.

وی افزود: باید فکری کرد، مسئولان پاسخگوی فشار سنگینی که بر دوش مردم و اقشار آسیب پذیر است باشند.

اگر بیکاری معضل اصلی کشور است راهکار آن تولید است که مقام معظم رهبری بارها تذکر داده‌اند

امام جمعه دزفول اظهار داشت: اگر بیکاری معضل اصلی کشور است راهکار آن تولید است که مقام معظم رهبری بارها تذکر داده‌اند ولی بجز برخی افراد انقلابی کسی توجه نمی‌کند.

مسئولان باید به وعده‌های خود در خصوص مسکن عمل کنند

امام جمعه دزفول افزود: کالاهای زیادی در وضعیت گرانی کنونی، در انبار نگهداری می‌شود که باید جلوی آن گرفته شود، مسئولان باید به وعده‌های خود در خصوص مسکن عمل کنند و با تدبیر خود مردم را خانه‌دار کنند.

نقدینگی باید در مسیر تولید داخلی قرار گیرد تا بتوان مشکلات کشور را حل کرد

وی ضمن انتقاد از کاهش ارزش پول ملی تأکید کرد: نقدینگی باید در مسیر تولید داخلی قرار گیرد تا بتوان مشکلات کشور را حل کرد.

اگر مشکل قطعه در کشور وجود دارد از توانمدی جوانان استفاده شود

خطیب نمازجمعه دزفول گفت: در بیشتر موارد بیان می شود فلان قطعه کالا در کشور موجود نیست اگر مشکل قطعه در کشور وجود دارد از توانمندی جوانان استفاده شود چرا که برداشتن مشکلات اقتصادی در کشور همت می‌خواهد.

بیان نتایج نشست شورای اداری ارتباطات و فناوری اطلاعات در دزفول

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به نشست شورای اداری ارتباطات و فناوری اطلاعات در دزفول اشاره کرد و گفت: ۳۱۰ میلیارد ریال پروژه ارتباطات در نقاط مختلف دزفول بهره برداری شد که این طرحها موجب توسعه و پیشرفت در هر منطقه می‌شود.

باید به درستی از ظرفیت وقف استفاده شود

وی ۲۷ صفر سالروز وقف را گرامی داشت و گفت: باید به درستی از ظرفیت وقف استفاده شود، متأسفانه از بیشتر موقوفه‌ها به درستی استفاده نمی‌شود.

مشکل کرونا سراسری است و آحاد مردم باید رعایت کنند

امام جمعه دزفول در خصوص وضعیت کرونا نیز گفت: این مشکل سراسری است و آحاد مردم باید رعایت کنند زیرا این بیماری واکسن و دارو ندارد و تنها راهکار آن پیشگیری است.

خطیب نماز جمعه دزفول اظهار داشت: بی توجهی و کوتاهی به این ویروس از طرف یک عضو خانواده، همه را درگیر می کند لذا همه باید دستورالعملهای بهداشتی را رعایت کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی افزود: برخی مسئولان هم دچار ترس شده‌اند، هرکس مسئولیتی برعهده گرفته باید مسئولیت پذیر باشد و جسارت تصمیم‌های مهم و کارآمد را داشته باشد، اگر مسئولی جرأت اخذ تصمیم‌های سازنده را ندارد باید کنار برود.

مسئول نباید در مقابل دشمن جا بزند و کار باید به افرادی سپرده شود که جسور باشند

وی با بیان اینکه مسئولان باید با برنامه ریزی و تدبیر، مشکلات را حل کنند گفت: مسئول نباید در مقابل دشمن جا بزند و کار باید به افرادی سپرده شود که جسور باشند.

تبیین طرح پیوند شایسته

امام جمعه دزفول در خصوص اجرای طرح پیوند شایسته نیز گفت: این طرح در راستای تحقق جامعه اسلامی و با محوریت مسجد برنامه ریزی شده است، بر اساس این طرح، مسجد مرکز فعالیتهای فرهنگی می‌شود که توسط مسئولان و نخبگان فرهنگی اجرا خواهد شد تا جامعه اسلامی و تمدن اسلامی شکل بگیرد.

وی افزود: دزفول به عنوان شهر پایلوت برای اجرای این طرح مطرح شده که امیدواریم به خوبی این طرح در دزفول اجرا شود.