۱۸م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۰۵ ب.ظ | کد خبر: 84895

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” آئین اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام با حضور اقشارمردم متدین و ولایت مدار دزفول در مسجد الله اکبر این شهرستان برگزارشد. در این مراسم معنوی و حزن انگیز که حجت الاسلام فارغ امام جماعت این مسجد و نیز جمعی از خواهران ،نوجوانان و جوانان شرکت داشتند ابتدا زیارت اربعین توسط مداح اهل بیت مهدی باصداقت قرائت شد سپس اقای موجودی مجری توانمند و ولایی و دوستدار شهدای گرانقدردفاع مقدس خاطرایی ازشهید مدافع حرم سید مجتبی ابوالقاسمی پوربیان کرد که مورد توجه سوگواران حسینی قرارگرفت.

درادامه حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی به فرازهای جالبی از ماجرای جابر و عطیه به عنوان اولین زائران اربعین به سرزمین کربلاپرداخت و گفت: جمله اول جابر این بود که گفت ای حسین بن علی! شکر خدا که ما در این واقعه با تو بودیم. عطیه در اعتراض به جابر گفت ولی ما که با حسین ابن علی نبودیم.
وی بیان کرد: جابر به عطیه این نقل قول از رسول الله (ص) را یادآور شد که: “مَن أحبَّ قَوماً حَشَرَهُ اللّه ُ فِى زُمرَتِهِ” کسی که کسی را دوست دارد خداوند او را با کسی که دوستش دارد محشور می کند. من هم از بچگی حسین (ع) را دوست داشتم و راه او را تایید می کردم.
امام جمعه موقت دزفول افزود: جابراگرچه کور بود و نمی توانست در جنگ باشد اما دلش با حسین (ع) بود. اگر تنش آن جا و آن روز در کربلا نبود اما دل ، فکر و اندیشه اش آن جا بود.
وی گفت: این جمله جابربشارتی است برای مردم ایران که بعد از ۱۴ قرن این طور دلباخته راه مولا و مقتدایشان هستند در حالی که حسین را هیچ گاه به چشم سر ندیده اند اما حسین (ع) را به چشم قلب دیده اند و دلباخته حضرت سیدالشهدا علیه السلام هستند.
امام جمعه موقت دزفول دربخشی دیگر از سخنان خود با انتقادشدید ازافرادی که در پذیرش سند بیست ۳۰ نقش آفرینی کردندتاکیدکرد:درزیر چتر این سنددشمن ،سیستم آموزشی کشوربایداز آموزه های دینی فاصله بگیرد.
وی افزود:با این کارقبیح، فرزندان این ملت از پیش دبستانی تا مقطع دانشگاه از آموزه های دینی تخلیه می شوند.
استاد حوزه علمیه افزود: برای کشوری که مملو از آموزه ها و عقبه های فرهنگی و دینی ازجمله قرآن نهج البلاغه وشخصیت های بزرگی چون علما و دانشمندان و شاعران بزرگ است بسیار دشوار می باشد که از این پیشینه گوهربار دور شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی گفت: ملت ایران با این گنجینه های بزرگ با معنویت آشناشد و جوانان با این معنویت و آموزه های دینی توانستند دفاع مقدس و دفاع از حرم و گروههای جهادی را شکل دهند.
وی با بیان اینکه با آموزه‌های خشک و سکولار نمی توان کارهای بزرگ انجام داد تصریح کرد: ریشه این معنویت در این سرزمین برگرفته از قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام است.
حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی در پایان فرازهایی از خطبه زیبای حضرت زینب سلام الله علیه در مجلس یزید را یادآور شد وبر ضرورت بهره مندی جامعه از مکتب حسینی تاکید کرد.
درپایان این مراسم مداح اهل بیت حاج رضا غیاثی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی در وصف حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و ۷۲ تن از اصحاب گرانقدرش پرداخت.
پایان بخش این مراسم که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گیری اجتماعی برگزارشد نماز جماعت ظهرو عصر بود که با حضورانبوه نمازگزاران و به امامت حجت الاسلام سید حبیب الله فارغ اقامه شد.