۱۸م، مهر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۰۵ ب.ظ | کد خبر: 84895

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول در مسجد الله اکبر این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم معنوی و حزن انگیز که حجةالاسلام فارغ امام جماعت این مسجد و نیز جمعی از خواهران، نوجوانان و جوانان شرکت داشتند ابتدا زیارت اربعین توسط مداح اهل بیت مهدی باصداقت قرائت شد سپس آقای موجودی مجری توانمند و ولایی و دوستدار شهدای گرانقدر دفاع مقدس خاطراتی از شهید مدافع حرم سید مجتبی ابوالقاسمی پور بیان کرد که مورد توجه سوگواران حسینی قرار گرفت.

در ادامه حجةالاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی به فرازهای جالبی از ماجرای جابر و عطیه به عنوان اولین زائران اربعین به سرزمین کربلا پرداخت و گفت: جمله اول جابر این بود که گفت ای حسین بن علی! شکر خدا که ما در این واقعه با تو بودیم؛ عطیه در اعتراض به جابر گفت ولی ما که با حسین ابن علی نبودیم.

وی بیان کرد: جابر به عطیه این نقل قول از رسول الله (ص) را یادآور شد که “مَن أحبَّ قَوماً حَشَرَهُ اللّه ُ فِى زُمرَتِهِ” خداوند انسان را با کسی که دوستش دارد محشور می‌کند؛ من هم از کودکی حسین(ع) را دوست داشتم و راه او را تأیید می‌کردم.

امام جمعه موقت دزفول افزود: جابر اگرچه کور بود و نمی‌توانست در جنگ باشد اما دلش با حسین(ع) بود؛ اگر تنش آنجا و آن روز در کربلا نبود اما دل، فکر و اندیشه‌اش آنجا بود.

وی گفت: این جمله جابر بشارتی است برای مردم ایران که بعد از ۱۴ قرن این گونه دلباخته راه مولا و مقتدایشان هستند در حالی که حسین را هیچ گاه به چشم سر ندیده‌اند اما حسین(ع) را به چشم قلب دیده‌اند و دلباخته حضرت سیدالشهدا علیه السلام هستند.

امام جمعه موقت دزفول در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد شدید از افرادی که در پذیرش سند ۲۰۳۰ نقش آفرینی کردندتأکید کرد: در زیر چتر این سند دشمن، سیستم آموزشی کشور باید از آموزه‌های دینی فاصله بگیرد.

وی افزود: با این کار قبیح، فرزندان این ملت از پیش دبستانی تا مقطع دانشگاه از آموزه‌های دینی تخلیه می‌شوند.

استاد حوزه علمیه افزود: برای کشوری که مملو از آموزه‌ها و عقبه‌های فرهنگی و دینی از جمله قرآن، نهج البلاغه و شخصیتهای بزرگی چون علما و دانشمندان و شاعران بزرگ است بسیار دشوار می‌باشد که از این پیشینه گهربار دور شود.

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی گفت: ملت ایران با این گنجینه‌های بزرگ با معنویت آشنا شد و جوانان با این معنویت و آموزه‌های دینی توانستند دفاع مقدس و دفاع از حرم و گروههای جهادی را شکل دهند.

وی با بیان اینکه با آموزه‌های خشک و سکولار نمی‌توان کارهای بزرگ انجام داد تصریح کرد: ریشه این معنویت در این سرزمین برگرفته از قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام است.

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی در پایان، فرازهایی از خطبه زیبای حضرت زینب سلام الله علیه در مجلس یزید را یادآور شد و بر ضرورت بهره‌مندی جامعه از مکتب حسینی تأکید کرد.

در پایان این مراسم مداح اهل بیت حاج رضا غیاثی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی در وصف حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و ۷۲ تن از اصحاب گرانقدرش پرداخت.

پایان بخش این مراسم که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد نماز جماعت ظهر و عصر بود که با حضور انبوه نمازگزاران و به امامت حجةالاسلام سید حبیب الله فارغ اقامه شد.