۲۱م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۷ ب.ظ | کد خبر: 84433

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه عبادی سیاسی نمازجمعه دزفول با حضور مردم ولایی و متدین شهرستان دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی شهرستان برگزار شد.

تبیین سبک زندگی اسلامی از منظر امام علی(ع) در نامه ۳۱ نهج البلاغه

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول با گرامیداشت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و دعوت به رعایت تقوای الهی به تبیین سبک زندگی اسلامی از منظر امام علی(ع) در نامه ۳۱ نهج البلاغه پرداخت و گفت: در این نامه، آن حضرت نه تنها به فرزندش امام حسن مجتبی(ع) بلکه به بشریت صدها نکته تربیتی را توصیه فرموده است.

با تحقیق فهمیدم کجاها در تاریخ مردم زمین می‌خورند و در کجاها رشد و پیشرفت برایشان حاصل می‌شود

وی  اهمیت دادن به تاریخ و عبرت آموزی از آن را به عنوان یکی از این نکات نام برد و افزود: امیرالمؤمنین می‌فرمایند با تحقیق فهمیدم کجاها در تاریخ مردم زمین می‌خورند و در کجاها رشد و پیشرفت برایشان حاصل می‌شود.

همسویی اندیشه‌ها، اتحاد و اتفاق و تیزبینی دید مردم از عوامل موفقیت یک جامعه

امام جمعه موقت دزفول با تبیین عوامل و عناصر موفقیت جوامع بشری تصریح کرد: حضرت علی(ع) ۴ ویژگی را در این زمینه بیان فرموده است که از جمله می‌توان به همسویی اندیشه‌ها، اتحاد و اتفاق و تیزبینی دید مردم اشاره کرد.

مسئولان باید برای گره گشایی امور مردم، با اتحاد و همدلی و رفع موانع در پیشرفت جامعه قدم بردارند

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی افزود: از این منظر برای گره گشایی امور مردم مسئولان باید با اتحاد و همدلی و دور انداختن موانع در رشد و پیشرفت جامعه قدم بردارند.

گم کردن انتخاب مسیر درست، روی آوردن خواص به جاه طلبی و پول پرستی از عوامل عقب ماندگی یک جامعه

امام جمعه موقت دزفول در ادامه به تبیین عوامل عقب ماندگی یک جامعه از منظر امام علی(ع) نیز پرداخت و تصریح کرد: گم کردن راه و مسیر درست، روی آوردن خواص به جاه طلبی و پول پرستی و جایگاه دوست و دشمن را اشتباه گرفتن از عوامل عقب گرد یک جامعه است.

وی به ماجرای گریان بودن نبی مکرم اسلام در اواخر عمر به خاطر امتش اشاره و تأکید کرد: جامعه اسلامی برای رفع نگرانی آن حضرت باید از دنیا طلبی، ثروت اندوزی و کم بصیرتی اجتناب ورزد.

اهانت به پیامبر، اهانت به تمام ادیان آسمانی است

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی در خطبه دوم نماز جمعه با بیان اینکه اهانت به پیامبر، اهانت به تمام ادیان آسمانی است، افزود: جسارت، توهین و بی‌ادبی نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) برای نخستین بار نبود.

وی ادامه داد: فرانسه خود را مهد آزادی می‌داند ولی به مقدسات یک و نیم میلیارد انسان جسارت می‌کند.

یک بام و دو هوای فرانسه در جریان توهین به پیغمبر نمایان شد

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه یک بام و دو هوای فرانسه در جریان توهین به پیغمبر نمایان شد، گفت: هیچ کس نمی‌تواند موضوع هلوکاست را در فراسه مطرح کند ولی به راحتی در این کشور به پیامبر جسارت می‌شود.

وی با توصیه به اهانت کنندگان، به خواندن قرآن کریم افزود: یک دانشمند انگلیسی در کتاب پرفروش خود عنوان کرد ما داعشی‌ها را مولود مسلمانان می‌دانیم اما هیچ وقت مسلمانان به پیغمبر ما مسیح اهانت نکرده‌اند.

حجةالاسلام  والمسلمین عبدالهی افزود: این دانشمند انگلیسی خطاب به اروپایی‌ها نوشته یادتان رفته مسیحیان به خاک مسلمانان در الجزایر، عدن، تونس، مصر، سودان و لیبی تجاوز کردند و تمام خاورمیانه را مستعمره خود قرار دادند.

پیغمبر ناموس یک و نیم میلیارد مسلمان است

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه وجدان غربی‌ها گزینشی است، گفت: رژیم صهیونیستی هنوز هویت و قانون اساسی ندارد.

وی با اشاره به اینکه پیغمبر ناموس یک و نیم میلیارد مسلمان است، افزود: توهین به پیغمبر تازیانه به تن و جان مسلمانان و بازی با انبار باروت است.

بنا به گفته تحلیلگران، آمریکا پرتنش‌ترین، عجیب ترین و بدترین انتخابات را در پیش رو دارد

امام جمعه موقت دزفول در بخشی دیگری از خطبه‌های نماز درخصوص انتخابات ۱۳ آبان ریاست جمهوری آمریکا گفت: بنا به گفته تحلیلگران، آمریکا پرتنش‌ترین، عجیب ترین و بدترین انتخابات را در پیش رو دارد.

واژه جنگ، انقلاب، تجزیه و تقلب در این روزها بیشترین واژه‌های سیاسی آمریکا بوده‌اند

وی با بیان اینکه واژه جنگ، انقلاب، تجزیه و تقلب در این روزها بیشترین واژه‌های سیاسی آمریکا بوده‌اند، افزود: ترامپ می‌گوید فاسدترین انتخابات در پیش است و دموکرات‌ها قصد تقلب در این انتخابات را دارند.

شرطی کردن مسایل کشور با انتخابات آمریکا زیانبار است

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی شرطی کردن مسایل کشور با انتخابات آمریکا را زیانبار خواند و اظهار داشت: متأسفانه بعضی‌ها در کشور ستاد انتخاباتی جو بایدن شده‌اند و شعار دموکرات‌ها نظیر احترام به برجام و حقوق ایرانیان را برجسته می‌کنند.

دوشیدن سایر ملت‌ها و تبعیض نژادی ساختار آمریکایی‌ها است

امام جمعه موقت دزفول دوشیدن سایر ملت‌ها و تبعیض نژادی را ساختار آمریکایی‌ها دانست و گفت: آمریکا هیچ حرمتی برای مردم دیگر کشورها به ویژه ایرانیان قایل نیست.

وی با اشاره به خصومت آمریکایی‌ها با ایران افزود: این کشور می‌خواهد یکه تاز و آقای دنیا باشد و اجازه نمی‌دهد دیگر کشورها سرپای خود بمانند.

امیدواریم سیاستمداران ما خطاهای بزرگ گذشته را تکرار نکنند

امام جمعه موقت دزفول افزود: اوباما و دیگر رؤسای جمهور آمریکا صدها بار گفتند تمام گزینه‌ها در مورد ایران روی میز است؛ این جمله بوی خون و جنگ می‌دهد لذا شعار مرگ بر آمریکای ایرانیان پاسخی به این تهدیدها است.

وی افزود: ترامپ و بایدن هرکدام که روی کار بیایند به دنبال اتلاف وقت و گره زدن برجام یک به ۲ خواهند بود لذا امیدواریم سیاستمداران ما خطاهای بزرگ گذشته را تکرار نکنند.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه ایران در طول تاریخ ثابت کرده اهل تعامل است، گفت: باید بدانیم عنصر اصلی در رفع مشکلات تکیه بر توان داخلی است.

نخستین سفر رییس قوه مقننه به خوزستان به شکلی نظارت دقیق مجلس بر طرح‌های دولت بود

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی با اشاره به سفر رییس مجلس به خوزستان و دزفول گفت: این سفر، نخستین سفر رییس قوه مقننه بود و به شکلی دقیق بر طرح‌های دولت نظارت شد.

وی افزود: برخی قبل از سفر قالیباف شروع به تخریب و نیت خوانی کردند که جای تعجب داشت؛ گویا برخی نمی‌توانند حرکات جهادی را ببینند.

امام جمعه موقت دزفول خروجی این سفر را دمیدن روحیه امید و اعتماد مردم به مسئولان دانست و اظهار داشت: پل راهبردی میانرود دزفول در این سفر مورد بازدید قرار گرفت که امیدواریم با همت و پیگیری مسئولان شهرستان به اتمام برسد.

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به شیوع کرونا گفت: عزیزانی داشتیم که مظلومانه در جریان ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

قدردانی از تلاش جهادی فرماندار، کادر پزشکی و مدافعان سلامت در مقابله با کرونا

وی با قدردانی از تلاش جهادی فرماندار ویژه شهرستان دزفول، کادر پزشکی و مدافعان سلامت در مقابله با کرونا افزود: انتظار می‌رفت مسئولان ارشد کشور همانند معلمان، دانش آموزان و والدین آنها با زدن ماسک و بصورت حضوری سال تحصیلی را آغاز می‌کردند.

پنج درصد گروه زیر ۵۰ سال دزفول از سواد خواندن و نوشتن محرومند

امام جمعه دزفول با اشاره به روز جهانی سوادآموزی گفت: پنج درصد گروه زیر ۵۰ سال دزفول سواد خواندن و نوشتن ندارند که امیدواریم این افراد با مراجعه به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود از خدمات رایگان سوادآموزی استفاده کنند.

پایکوبی عده‌ای غیربومی در یکی از پارک‌های دزفول در ماه محرم 

وی با اشاره به رقص و پایکوبی عده‌ای غیربومی در یکی از پارک‌های دزفول در ماه محرم گفت: کلیپ این رقاصی هنجارشکنانه در فضای مجازی منتشر شد که امیدواریم چنین اقداماتی دیگر در دزفول شهر دارالمؤمنین تکرار نشود.

معرفی کتاب”ماه پاره” زندگی و خاطرات شهیدسرافراز عبدالحسین نوروزی

امام جمعه موقت دزفول در پایان کتاب”ماه پاره” زندگی و خاطرات شهید سرافراز عبدالحسین نوروزی را که از شهدای شهرستان دزفول است و به قلم مداح اهل بیت حاج مهدی تدینی به زیر طبع آراسته شده به نمازگزاران معرفی کرد.

راهپیمایی نمازگزاران جمعه دزفول در محکوم کردن اقدام موهن نشریه فرانسوی

نمازگزاران جمعه دزفول در پی اقدام موهن نشریه فرانسوی در توهین به ساحت پیامبر مکرم اسلام(ص) بعد از نماز جمعه، راهپیمایی و این اقدام را محکوم کردند.

نمازگزاران شعارهایی نظیر ” دشمن جسارت می‌کند، مکرون حمایت می‌کند”، ”مرگ بر هتاک بر پیغمبر”، ”محمد یا رسول الله” و ”روح منی جان منی پیامبر” سر دادند.