۲۱م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید مرتضی گریزی نژاد

دنباله رو راه انبیاء و شهداء باشید.

زمان انتشار: ۲۱م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 84428

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر پاسدار، فرمانده شهید مرتضی گریزی نژاد

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أُولَئِکَ هُمُ الصَّادِقُونَ

منحصراً مؤمنان (واقعی) آن کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آوردند و بعداً هیچ گاه شک و ریبی به دل راه ندادند و در راه خدا از جان و مالشان جهاد کردند.  سوره حجرات آیه ۱۵

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به نام آن معبودی که قرآن کتاب هدایت و فرستادگانش را راهنما برای ما قرار داد و صبر و استقامت را سفارش نمود.

اینجانب مرتضی گریزی نژاد شهادت می‌دهم که محمد(ص) پیغمبر و فرستاده خداست و برای هدایت بشر از جانب پروردگار فرستاده شده است.

کلام خود را با نام کسی آغاز می‏کنم که هدفم اوست، آفریدگارم اوست، زندگی‌ام در رضای اوست.

چند باری قلم را بر روی کاغذ لغزاندم ولی دوباره برگشتم و این بار هم به امید او قلم را بر روی کاغذ می‌چرخانم.

سلام بر تمامی شهدای اسلام، درود بر مادران چشم انتظار چند کلامی که می‌نویسم به عنوان وصیت می‌باشد.

پدر ومادر نمی‌دانم که چگونه از شما و زحماتی که به پای من کشیده‌اید تشکر و قدردانی بکنم که چنین مرا با مهر امام حسین(ع) تربیت کردید. پدر و مادر عزیز و گرامی‌ام من در طول زندگی نتوانستم برای شما فرزند خوبی باشم، من در دقایق آخر از شما طلب عفو و بخشش را دارم.

پدر و مادر، من دوست دارم در پیری عصای دست شما باشم، ولی چاره چیست؟ باید رفت تا از کاروان مولایم ابا‌عبدالله الحسین (ع) عقب نمانم. باید رفت تا کربلا را از لوث کثیف صدامیان و یزیدیان کافر پاک کرد و نماز را به امامت امام خمینی اقامه کنم.

پدران و مادران از شما تقاضا می‌کنم از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری نکنید که خدای ناخواسته سد راه معامله با خدا بشوید. مگر شما فریاد نمی‌زدید که کاش در کربلا می‌بودیم و در رکاب آقا امام حسین(ع) می‌جنگیدیم. حال حسین زمان ما روح الله الموسوی امام خمینی فریاد می‌زند و شما جواب دهید. نکند اهل کوفه باشید که اگر اینگونه باشید عذابی سخت در انتظار شما است.

پدر ومادر از شما تقاضا دارم برادران دیگرم را سفارش به خواندن قرآن کنید و سعی کنید با صبر و استقامت روی خود را در مقابل حضرت فاطمه(س) وحضرت زینب(س) سفید کنید.

گریه کردن برای شهید خوب است ولی سعی کنید که دشمنان اسلام صدای گریه شما را نفهمند و موجب خوشحالی آنان نشود. سعی کنید به فقرا صدقه بدهید و از این دنیا توشه خود را بردارید که درآخرت خبری از توشه برداشتن نیست؛ و دیگر پشیمانی سودی ندارد.

برادران و خواهران و پدر و مادرم، من خیلی دوست داشتم درسم را ادامه بدهم، ولی چگونه این اجازه را به خود می‌دادم که مادرانی چشم انتظار فرزندانشان باشند و طرفی اجساد پاک این عزیزان در زیر دست لاشخورها باشد و من هم در شهر باشم و کتابم را ورق بزنم و ساکت بمانم.

برادران و خواهران، اگر برادر خوبی برای شما نبودم و نتوانستم حق برادری را ادا کنم از شما معذرت می‌خواهم و طلب عفو و بخشش را از شما دارم و از شما تقاضا دارم که دنباله رو راه انبیاء و شهداء باشید و سخنان گهربار امام امت را سر مشق خود قرار دهید و همیشه ذکر خدا را بر لب داشته باشید و قرآن را قرائت کنید و توشه آخرت را از این دنیا بردارید. صبر را پیشه خود قرار دهید.

از دوستان و آشنایان و اقوام تقاضای عفو و بخشش را دارم. از برادرانی که بهر دلیلی از من ناراحت شده‏اند از آنها طلب عفو و بخشش و دعای خیر را دارم.

از کسانی که باید به آنها پولی بدهم به منزل ما مراجعه کنند و پول خود را تحویل گیرند. یک ختم قرآن برای برادر شهیدم منصور حسینی فر گذاشته‌ام که تمام نشده است از شما تقاضا دارم ادامه آن را از جزء ۱۷ قرائت کنید و یک ماه روزه و سه ماه نماز قضائی بر گردن دارم که برایم بجا بیاورید و در آخر از شما طلب عفو و بخشش را دارم و اگر شهید شدم مرا در شهید آباد دفن نمائید.

خدا نگهدارشما

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

حقیر مرتضی گریزی نژاد

ساعت ۱۵/۱۲ دقیقه

مورخ ۲/۱۰/۶۵ منطقه عملیاتی آبادان

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه شهید مرتضی گریزی نژاد

سلام بر پویندگان طریق سرخ شهادت، سلام بر از جان گذشتگان در راه داور. سلام جانثاران راه پاک حسین(ع) سلام بر خونین پیکران عملیات کربلای ۴ . سلام بر پاره  پاره پیکرهای کربلای ۵٫ سلام بر پویندگان راه شهدا.

سلام بر برادران عزیزی که این بار هم احساس مسئولیت کرده و حرکت کرده بسوی جبهه و خود را از آلودگیها دور و رها سازند. سلام بر کسانی که به حقیقت، راه شهدا را ادامه می‌دهند و از این کار خویش راضی است.

و درود بر کسانی که نه مال و نه پدر و مادر، نه فرزند، نه مسائل مادی دست و پای او را نبسته و خود را از این مادیات دور کرده است و به سوی میعادگاه عاشقان خدا رهسپار شده است.

برادر عزیزم باید احساس مسئولیت بیشتری بکنیم. چرا که هر وقت یک رزمنده شهید می‌شود مسئولیت ما در قبال پیشبرد جنگ سنگین‌تر می‌شود.

برادران عزیز، بعد از مدت زمانی که از شهادت عزیزانمان می‌گذرد نباید از ادامه راهشان دست برداریم. آنها کسانی بودند که همراه ما، دوستان ما، برادران ما، بهترین کسانی بودند که معلمهای کلاس ما بودند. پس نباید در ادامه راهشان سستی نشان دهیم.

برادرانی که این نوشته به گوششان می‌رسد به خدا قسم که اگر در امر دین و پیروی از خونشان سستی کنیم ما را نخواهند بخشید؛ چرا که پیامها، وصیتها، و سخنانشان این بوده که دست از روحانیت متعهد بر نداریم و در رفتن به جبهه، رفتن به جلسات قرائت قرآن کوتاهی نکنید و آنها که رفتند سعادت خویش را دریافتند و آنها که ماندند باید راه آنها را ادامه بدهند و در راه اوامر انقلاب و جنگ سستی نکنند.

همیشه در صحنه انقلاب و جنگ باشند تا پرچم پر افتخار ایران و جمهوری اسلامی را در سرتاسر گیتی به اهتزاز در آورند.

برادران گرامی این پیام شهداء است. آنها کسانی بودند که در پی آزاد سازی کربلا و برای مرقد امام حسین(ع) به جنگ پرداختند و آرزوی دیدن یک لحظه بارگاه امام حسین(ع) بود؛ اما دست آنها به آن مرقد نرسید و شهید شدند و گفتند که ما آمده‌ایم تا مرقد شش گوشه ابا عبدالله الحسین(ع) را زیارت کنیم که اگر به آنجا رسیدیم چه بهتر و اگر شهید شدیم نام ما در لیست زائران امام حسین(ع) است.

و بازهم گفتند که برادران شهید ادامه دهنده راه می‌خواهند و شهید پیرو می‌طلبد.  پس برادر رزمنده، عزیزی که از جان و مالت گذشته‌ای و پا به جائی گذاشته‌ای و در اینجا همه خاطرات تو را تهدید می‌کند تو استوار باش و توکلت به خدا باشد و سعی کن که مثل این شهیدان باشی و از همه ترسی به دل راه مده و تا آخرین قطره خون و آخرین نفس در راه باور کردن انقلاب و خون شهداء باش که خدا با مسلمین است.

برادر عزیزم، رزمنده شجاع، ایثارگر، مهربان بنده خدا، بیا و با خدای خود پیمان ببندیم که به حقیقت پیرو این انقلاب و روحانیت و ادامه دهنده راه شهداء باشیم. اجر همه شما با خدای مهربان باد.

به امید پیروزی نهائی رزمندگان اسلام. به امید اینکه دست تمامی مردم ایران به مرقد ابا عبدالله الحسین(ع) برسد و از نزدیک قبر شش گوشه‌اش را زیارت کنند  و درد دل خویش را بگویند که خداوند نظر لطف به امام حسین(ع) دارد و جواب خواهد داد .                           ان‌شاء الله

خوشا آنان که با عزت گیتی     بساط خوش برچیدند ورفتند

ز کالاهای این آشفته بازار       محبت را پسندیدند و رفتند

والسلام

مرتضی گریزی نژاد

بتاریخ : ۱۶/۱/۱۳۶۶

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول